...

Benediktas Vanagas: „Pagrindinis priešininkas gyvenime esi tik pats sau“

Verslas

2017.05.01

Autorius: Ingrida Šulcienė

Temos: .

Benediktas Vanagas: „Pagrindinis priešininkas gyvenime esi tik pats sau“

Lenktynininkas, verslininkas - Benediktas Vanagas. Giedrės Minelgaitės nuotr.

„Darbas dažnai mums asocijuojasi su kažkuo ne itin maloniu. Daugumai tai pareiga arba procesas, už kurį mokamas atlyginimas, kad galėtume gyventi. Tačiau jei darysime tai, ką mėgstame, tapsime efektyvesni ir negailėsime savęs, kad dirbame daugiau nei aštuonias valandas per parą“, – įsitikinęs vilnietis Benediktas Vanagas (40), aukštų rezultatų pasiekęs lenktynininkas, verslininkas, vadovaujantis išskirtinius renginius organizuojančiai komandai, ir aktyvus visuomenės veikėjas.

Negali konkuruoti dirbdamas standartiškai

Kadangi paprastai žmonės dirba aštuonias valandas kiekvieną darbo dieną, tai sudaro trečdalį paros laiko. Retorinis klausimas: ar ne paprasčiau pamėgti savo veiklą ir tuomet niekada nereikės eiti į darbą? Tiesiog daryti tai, ką mėgsti. Tuomet nesunku tapti geresniam nei daugelis varžovų, nes jie negali konkuruoti dirbdami standartiniu požiūriu. Kai gyvenimas pradeda gerėti, natūralu, kad padarai daugiau, esi reikalingesnis, o svarbiausia – puikiai jautiesi. Jei astronauto su entuziazmu paklaustume: „Kaip atrodo jūsų diena?“ Jis atsakytų: „Rutina…“ Lenktynininko, astronauto arba kitos retesnės profesijos dažnai atrodo romantiškai, tačiau, norėdamas pasiekti tinkamą rezultatą, turi gilintis į detales ir nuolat tobulėti. Tam reikia atiduoti daug energijos. „Mano dienotvarkė dažnai užpildyta daugiau nei aštuonias valandas per parą, retą savaitgalį turiu laisvo laiko. Dažnai susitikimų laiką derina mano kolegos. Neretai susimąstau: gal netinkamai planuoju? Dar nesu sau atsakęs, ar tikrai esu efektyvus“, – mintimis dalijasi B. Vanagas.

„Ką stengiuosi kartoti kas dieną, kai būnu Lietuvoje, ir tai jau tęsiasi apie 20 metų, – tai pusryčiauti vienoje Vilniaus kavinių. Ten dar kartą peržvelgiu dienos planus, pradedu pirmuosius savo susitikimus. Savotiškas ritualas. Visa kita – susitikimai, susirinkimai, planavimas, kelionės, treniruotės. Daug matmenų vienu metu.“

B. Vanagas

Dažnai neįvertiname savo minties galios

Žinomas lenktynininkas nuolat kartoja, kad svajoti reikia, bet atsakingai, nes jos pildosi. „Jei matau, kad žmogus turi galimybę suprasti, kokią žinutę noriu perduoti, pridedu, tačiau viskas turi savo kainą. Svajonės – ne vienalytė samprata“, – įsitikinęs B. Vanagas.

Žvelgdamas atgal į savo svajonių raidą, žinomas vyras sako, kad anksčiau jos buvo gerokai materialesnės. „Pamenu momentą, kai supratau, jog viskas, apie ką svajojau, jau išsipildė. Labai išsigandau to jausmo. Kai priekyje tarsi rūkas ir nežinai, į kurią pusę eiti. Teko paplušėti planuojant naujas savo svajones. Jos yra tarsi kelrodė žvaigždė, nurodanti gyvenimo trajektoriją. Jau žinau, kad neįmanoma neegzistuoja ir pasiekti galima viską. Suprantu, kad už to visada slypi kaina, kurią teks sumokėti. Stengiuosi kurti taip, kad rezultatas būtų kuo tvaresnis, t. y. liestų kuo daugiau žmonių aplink“, – tikina B. Vanagas.

Suteikė meškerę vietoj žuvies

Pašnekovas džiaugiasi, kad gyvenime sutiko daug žmonių, kurie savo pavyzdžiu parodė, kaip tampama profesionalu. Kitaip tariant, suteikė meškerę, užuot davę žuvį. „Nežinau, ar egzistuoja galimybė įkvėpti ilgiau nei keletą dienų. Rezultatas neateina taip greitai, kaip norėtųsi. Įkvėpimas praeina, buitinės dulkės nužudo viską. Lieka tik tikėjimas. Tik tikėdami galime pasiekti, atrodytų, neįmanomų dalykų“, – sako B. Vanagas. Jis vertina šį gyvenimo etapą ir dėl to, kad sutinka nemažai asmenybių, kuriuos galėtų vadinti geriausiais, iš įvairių sričių. Pašnekovas pastebi dėsningumą, kad kuo daugiau žmogus pasiekęs, tuo paprasčiau dalijasi savo žiniomis su aplinkiniais, nes supranta, kad duodamas gauni. „Siauresnių pažiūrų žmonės gali pamanyti, kad, atiduodamas savo žinias, menkini save. Tačiau jie nesupranta, kad, tik būdamas tarp stiprių, esi priverstas tapti dar geresnis. Be to, dažnai nežino, kad tarp sąvokų „išgirsti“, „suprasti“ ir „įgyvendinti“ dažnai slypi prarajos. Pradžioje net neišgirsti, kai išgirsti, nebūtinai supranti. O supratus laukia ilgas kelias, kol sugebėsi tai įgyvendinti“, – dėsto žinomas lenktynininkas.

Didžiausia sėkmės dalis yra pasiruošimas

Pašnekovas netiki sėkme ir nesėkme. Jo teigimu, abiejų yra tiek, kad nėra tikslo apie tai net diskutuoti. Didžiausia dalis sėkmės yra pasiruošimas. Jei neatlikai namų darbų, galėsi kaltinti nesėkmę. Kariuomenėje yra posakis: „Sunku pratybose – lengva mūšyje.“ Visa esmė yra pasirengimas. „Kai vykstame į Dakarą, daugelis ploja per petį, paguodžiamai linki sėkmės ir teigia, kad dabar reikės padaryti daug darbo. Jie nebūtinai supranta, kad daugumą darbo tuo metu jau esame padarę. Lieka tik parodyti, kaip gerai mes pasirengę. Pagrindinis priešininkas gyvenime esi tik pats sau“, – atkreipia dėmesį B. Vanagas.

Rinkodaros vadovėliai jau parašyti

Lenktynininkas teigia, kad savo žodyne jis ir jo komanda žodžio „rėmėjas“ nevartoja. „Mums jie partneriai. Tai sinergija, kurioje mes keičiamės naudomis. Mūsų veikla išryškina vertybes, su kuriomis tapatinasi mūsų partneriai. Dalydamiesi savo uždarbiu, jie leidžia mums siekti savo tikslų. Komandos vardo partneris „General Financing“ su mumis jau septintą sezoną. Užduosiu retorinį klausimą: ar jie būtų su mumis, jei netikėtų tuo, ką darome, neturėtų naudos? Rėmėjų pritraukimas – ilgas procesas. Tik ilgalaikiai santykiai suteikia naudos. Norėdamas juos turėti, turi investuoti į pažintį. Nes pasitikėsi daugiau tuo, kurį žinai“, – teigia B. Vanagas. Jis atkreipia dėmesį, kad rinkodaros vadovėliai jau parašyti. „Žinoti jų teiginius pravartu. Tačiau nereikia pamiršti, kad pasaulis nuolat kinta. Stebėkite jį smalsumo pilnomis akimis. Pažadu, pamatysite nuostabių dalykų, kurie padės jums pergalingai žengti savo tikėjimo keliu“, – neabejoja B. Vanagas.

„Pirma, pamėkite tai, ką veikiate. Antra, patikėkite tuo, ką darote. Trečia, nuoširdžiai dalykitės savo žinia su visais. Jei tai darysite nuosekliai, pažadu, rasite tuos, kurie patikės jumis.“

B. Vanagas

Svarbu žinoti: statistiškai žmogus laimingas tampa 53-iais gyvenimo metais. „Aš jau žinau, laimė – apsisprendimo reikalas. Nereikia jos ieškoti santykiuose, piniguose, darbe, meilėje. Tiesiog spragteli pirštais, apsisprendi ir esi laimingas. Sėkmės ruošiantis!“ – apibendrina žinomas Lietuvos lenktynininkas B. Vanagas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.