...

Apie verslą po dešimtmečio ir pirmąją lietuvišką Nobelio premiją

Verslas

2016.06.19

Autorius: Gintaras Gimžauskas

Temos: .

Apie verslą po dešimtmečio ir pirmąją lietuvišką Nobelio premiją

Vienas iš rizikos kapitalo įmonių grupės „Practica Capital“ įkūrėjų - Donatas Keras. BFL/Butauto Barausko nuotr.

Geriausias pašnekovas, kalbant apie verslo ateitį ir tai, kaip ji atrodys po dešimties metų, yra žmogus, kurio kasdienis darbas – investavimas į naujus verslus ir jų vystymas. Šiuos kriterijus puikiai atitinka vienas iš rizikos kapitalo įmonių grupės „Practica Capital“ įkūrėjų Donatas Keras, sutikęs pasidalyti savo futuristiniais pamąstymais.

Verslo ateitį apibūdina personalizacija

Interviu pradžioje D. Keras, paprašytas pateikti savo įžvalgas apie galimus pokyčius versle po dešimtmečio, prognozavo, kad per ateinančius dešimt metų verslo procesai taps vis labiau suasmeninti ir automatizuoti. Į juos bus įtrauktos kompiuterinės sistemos, atliksiančios didžiųjų duomenų analizę ir taip atversiančios daug naujų kelių. Be to, rinkoje mažės fizinių prekių, jas keis neapčiuopiami produktai ir paslaugos.

 

„Didžiosios pasaulio bendrovės kalba, kad ateityje ligos bus ne gydomos, o tiesiog užkertamas kelias jų atsiradimui.“

D. Keras.

 

„Tikimasi proveržio medicinoje. Didžiosios pasaulio bendrovės kalba, kad ateityje ligos bus ne gydomos, o tiesiog užkertamas kelias jų atsiradimui. Be to, manau, jau visai greitai nebesistebėsime nepilotuojamais savivaldžiais prietaisais ir transporto priemonėmis, kurios verslą pakeis iš esmės“, – tikina D. Keras.

Jo teigimu, ateityje savo reikšmę išlaikys ir dar padidins dalijimosi ekonomika. Tikėtina, kad ši koncepcija ateis net į verslo verslui sektorių ir paskatins įmones tarpusavyje dalytis turimais ištekliais dėl naujo produkto ar paslaugos sukūrimo.

„Nenustebsiu, jei pasikeis ir daugiau šiuo metu įprastų verslo procesų. Pavyzdžiui, jaunimas el. paštu nebesinaudoja taip kaip ankstesnės kartos, kurioms el. laiškai ir tiesioginiai susitikimai buvo itin svarbūs. Gali būti, kad netrukus verslo projektus kurs žmonės, net nematę vienas kito gyvai. Jiems pakaks virtualaus bendravimo“, – kelias iš daugelio ateities verslo galimybių įvardija D. Keras.

„Prieš 10 metų, matyt, retas galėjo numatyti, kad mobiliuosius telefonus naudosime taip dažnai ir įvairiai. Suskaičiuota, kad šiuolaikinis žmogus į telefoną per dieną pažiūri 250 kartų. Ir tai nieko nebestebina“, – pabrėžia pašnekovas.

Lietuva yra teisingame kelyje, reikia tik laiko ir patirties

Kalbėdamas apie verslo ateitį Lietuvoje, „Practica Capital“ bendraįkūrėjis tvirtina manantis, kad mūsų šalis kiekvienais metais daro proveržį ir eina teisingu keliu.

„Geras to pavyzdys – naujieji Vilniaus universiteto mokslo centrai, stebinantys savo kokybe ir turiniu. Manau, sklandantys pusiau juokai, kad jie – pamatas Nobelio premijai, pasako daug tiesos. Nenustebčiau, jei po 10, 20 ar 30 metų pirmas lietuvis, gavęs Nobelio premiją, būtų savo darbus pradėjęs būtent tuose centruose“, – svarsto D. Keras.

Anot jo, dabartinė jaunoji lietuvių karta jau nesuvaržyta ir aktyviai siekia savo tikslų. Jos atstovai neriboja savęs. Tai suteikia milžinišką postūmį visai valstybei ir leidžia galvoti apie aukštus laimėjimus.

D. Kero nuomone, vienas pagrindinių trūkumų, kurį gali išspręsti laikas ir tinkami valstybiniai sprendimai, yra realių patirčių trūkumas. Pašnekovas tikina, kad net Nobelio laureatai nebūtinai virsta didelių bendrovių ašimi. Verslui plėtoti reikia konkrečių žinių ir patirties.

Straipsnis rengtas jubiliejiniam festivaliui „Login 2016“. Visą leidinį galite skaityti čia:

https://issuu.com/loginevents/docs/login_2016_magazine/1.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.