...

Antanas Guoga: jeigu nori ką nors sukurti, privalai rizikuoti

Verslas

2014.03.13

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

Antanas Guoga:  jeigu nori ką nors sukurti, privalai rizikuoti

Verslininkas A. Guoga BFL/Tomas Urbelionis nuotr.

Šiandieniame Lietuvos versle, ko gero, būtų sunku rasti charizmatiškesnę asmenybę už Antaną Guogą. Jis garsėja ne tik sugebėjimais prie pokerio stalo, sėkme ir įžvalgomis verslo pasaulyje, bet ir, regis, šilta asmenybe bei filantropine veikla. Verslas jam yra ne tik priemonė užsidirbti, bet ir puiki galimybė padėti žmonėms, gerinti jų gyvenimą. Neseniai vykusioje Vadovų konferencijoje (EBIT) per savo pranešimą jis ne kartą pabrėžė, kad nuolat stengiasi padėti žmonėms įgyvendinti jų svajones. Pasak verslininko, svarbiausia rasti savo nišą ir ryžtingai eiti į priekį.

A. Guoga auditorijai pateikė keturis savo principus, kuriais remiasi tiek prie pokerio stalo, tiek versle. Laimėsi, jei žiūrėsi į priekį. Su pinigais elkis atsakingai. Nesėkmes priimk šaltakraujiškai. Išvesk priešininką iš kantrybės. Šie keturi punktai leidžia tikėtis sėkmės.

Verslininkas prisipažįsta niekada nebuvęs labai geras mokinys. Atvirkščiai, gana padykęs vaikas. Tačiau, kaip pats sako, paauglystėje rado mažą tarpelį, pro kurį galėjo įlįsti į verslo pasaulį. Jam puikiai sėkėsi dirbti su skaičiais, strategijomis.

Dar nesulaukęs dvidešimties A. Guoga buvo priimtas dirbti į „CitiBank“ skyrių Honkonge ir buvo atsakingas už naujų klientų pritraukimą ir jų investicinio portfelio valdymą.

Verslininkas prisipažįsta, kad tik pradėjus darbą atsirado noras išsiskirti, būti pastebėtam. Šis noras lydėjo visada. Tam jis nusipirko krištolinį rutulį. Pasidėjo jį ant stalo ir laukė bendradarbių reakcijos. Visi pradėjo apie tai kalbėti ir patikėjo, kad jaunasis darbuotojas iš tikrųjų pro savo rutulį mato ateitį. Labai greitai jam buvo suteiktas kabinetas. A. Guoga sako tuo metu supratęs, kad, nors yra labai jaunas, turi talentą ir gali padėti klientams. Galiausiai A. Guoga suprato nebenorintis dirbti kitiems. Jam norėjosi savo verslo.

Riziką galima gana gerai apskaičiuoti. Kita vertus, jeigu bijosi, nepasitikėsi, tai nepadės ir skaičiavimai.

Jeigu rasi savo nišą, turėsi pakankamai užsispyrimo ir mokėsi paskirstyti savo investicijas, laimėsi.

A. Guoga

Pradėjęs savo verslą A. Guoga toliau tobulino darbo principus, nuolat siekė žinių. Jis sako, kad žinios leidžia žmogui numatyti ateitį. Steve’as Jobsas buvo tas žmogus, kuris numatė, ko žmonės norės po penkerių metų. A. Guoga taip pat stengiasi būti žingsniu priekyje. Žinoma, tam reikia daug drąsos. Tačiau jis pastebi, kad tai yra ir moralinis apsisprendimas. Jeigu nori ką nors sukurti, privalai rizikuoti. Riziką galima paskirstyti, apskaičiuoti rezultatus, bet be drąsos toli nenueisi.

A. Guoga pastebėjo, kad inovacijos dažnai būna labai paprasti dalykai. Inovacijos tiesiog supaprastina kokią nors problemą. Kaip pavyzdį jis pateikė „Tetra Pak“ istoriją. Iki tol, kol Rubenas Rausingas sugalvojo pieną pilstyti į popierinius pakelius, žmonės jį turėjo pirkti stikliniuose buteliuose, kurie buvo sunkūs, užėmė daug vietos. Visiškai paprasta inovacija pakeitė žmonių gyvenimą.

Verslininkas pastebi, kad norint padaryti ką nors tikrai prasmingo, reikia investuoti į žmones. Vienas nieko nepadarysi. O jeigu ką nors ir padarysi, tai bus tik dalis to, ką galėtum nuveikti su gera ir stipria komanda.

Jis itin pasidžiaugė „TonySport“ istorija. Jos įkūrėjas Andrius turėjo tik vieną norą – žmonėms pigiau ir greičiau pardavinėti gerą sportinę avalynę. Vienam tai jam būtų sunkiai pavykę, bet su A. Guogos pagalba tokia galimybė atsirado.

A. Guoga pastebėjo, kad Lietuvoje žmonės dažnai bijo investuoti. Kaip pamatuoti su investicijomis susijusią riziką? Dažnai nemokame to daryti. Gal todėl mes per mažai investuojame. Verslininkas teigia, kad riziką galima gana gerai apskaičiuoti. Kita vertus, jeigu bijosi, nepasitikėsi, tai nepadės ir skaičiavimai.

Pasak jo, jeigu rasi savo nišą, turėsi pakankamai užsispyrimo ir mokėsi paskirstyti savo investicijas, laimėsi.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.