...

Alberto Einsteino mintys, kurias gali pritaikyti verslininkas

Verslas

2016.08.07

Autorius: Gintaras Gimžauskas

Temos: .

Alberto Einsteino mintys, kurias gali pritaikyti verslininkas

Kartą A. Einsteinas pasakė: „Jei A yra sėkmė, tai A=x+y+z. X yra darbas, Y – žaidimas, o Z – gebėjimas patylėti. BZN start fotomontažas

Formulę E=mc2 tikriausiai žino ar bent kartą gyvenime yra matę daugelis. Taip pat didelė žmonių dalis žino, kad ji yra Alberto Einsteino kūrinys. Ir nors, matyt, retas sugebėtų paaiškinti šios formulės prasmę, visi choru net nedvejodami pasakytų: A. Einsteinas buvo bene protingiausias kada nors gyvenęs žmogus. Jo mokslinis palikimas yra neišmatuojamas ir neįkainojamas. Jis toks platus ir universalus, kad dalį Alberto minčių savo darbe gali pritaikyti ir verslininkai.

Sėkmės formulė

Kartą A. Einsteinas pasakė: „Jei A yra sėkmė, tai A=x+y+z. X yra darbas, Y – žaidimas, o Z – gebėjimas patylėti.“

Ši paprasta formulė tinka ne tik verslininkui. Ją pritaikyti gyvenime gali bet kuris tobulėjimo ir sėkmės siekiantis žmogus. Nesvarbu, kokioje srityje dirbama, visur reikia stengtis, nes užduotys be įdirbio lieka neatliktos. O jei jau norima daug dirbti ir pasiekti žvaigždes, tiesiog būtina mėgti tai, ką darai. Atradus sau priimtiną sferą darbas labiau panašės į žaidimą, o ne į pastangų reikalaujančią rutiną.

Na, o liežuvį už dantų laikyti kartais būna sudėtingiausia užduotis iš visų. Verslininkai, ypač pradedantieji, taip nori save kuo greičiau ir įspūdingiau pristatyti, kad užmiršta, jog prieš sakant ką nors reikia pirmiausia išklausyti kitą.

Vaizduotė

Dar viena A. Einsteino mintis byloja: „Logika tave gali nuvesti iš taško A į tašką B. O vaizduotė nuneš visur.“

Paskendę darbų ir iššūkių jūroje neretai pamirštame, kad logika ir racionalumas nėra visagaliai. Žinoma, žmogus turi mokėti vertinti aplinką realistiškai, tačiau nereikia to laikyti aksioma.

Didelė dalis verslo sandorių ar sprendimų įvysta tik todėl, kad verslininkas nesistengė logiškai paaiškinti susiklosčiusios padėties. Jis tiesiog pajuto, kad reikia imtis vieno ar kito veiksmo, ir nedvejodamas jį atliko.

Tai puikiai iliustruoja jau legenda tapusi istorija apie Richardą Bransoną ir jo ekspromtu priimtą sprendimą pačiam organizuoti keleivinio lėktuvo skrydį. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo oro linijų „Virgin Atlantic“ pradžia. Apie tai daugiau galima sužinoti knygoje „Velniop viską! Imk ir daryk!“.

Mažiau yra daugiau

Iškilusis mokslininkas taip pat yra sakęs, kad „bet kuris kvailys gali sukurti didesnius, sudėtingesnius ir žiauresnius dalykus. Tačiau norint siekti visiškai priešingų tikslų reikia genijaus“.

Šiais laikais tai yra viena aktualiausių problemų. Retai sutiksime žmogų, kuris puikiai išmano savo darbą ir moka paaiškinti visus su juo susijusius aspektus bei problemas. Tačiau tokių, kurie į akis žeria „abrakadabra“ – specifinių terminų ir sudėtingų sakinių kratinį, – apstu. Geriausias pavyzdys – politikai. Jei jie nori, kad tauta nesupyktų (nesuprastų), tiesiog pasitelkia savo žargoną.

Blogiausia, kad verslininkai ar įmonių atstovai taip pat naudoja „abrakadabra“. Nuvažiuoja pas klientą ir, užuot stengęsi jam padėti, imasi misijos „puikusis aš“. Jos esmė – pasirodyti protingam.

Be to, dalis norinčių imtis verslo taip niekada ir nežengia lemiamo žingsnio vien dėl to, kad nesugalvojo pasaulį priblokšti galinčios idėjos. O ji juk nebūtinai turi atrodyti iškart įspūdinga. Po kiek laiko, įgijus patirties verslo srityje, galbūt atsirastų kitokių minčių ir ankstesnė idėja atrodytų nieko verta.

Smagiausia, kad profesionalūs modernių interneto svetainių kūrėjai jau suprato, kad mažiau yra daugiau, ir dabar vartotojams pristato tinklalapius, kurie neperkrauti įvairia informacija ar gausiais pasirinkimais.

Vakar, šiandien ir rytoj

Viską apibendrinanti A. Einsteino mintis, kurią galime pritaikyti verslo pasaulyje, yra apie gebėjimą niekada nesustoti. Mokslininkas yra pasakęs: „Mokykis iš vakar dienos, gyvenk šiandiena ir turėk vilties dėl rytojaus. O svarbiausia – niekada nenustok klausinėti.“

Nors daug kas sako, kad geriausia mokytis iš svetimų klaidų, paties išgyventi potyriai yra neabejotinai geresnė tobulėjimo ir saviugdos priemonė. Juk vaikas vaikščioti išmoksta ne stebėdamas kitus, o pats žengdamas ir klupdamas.

Pasimokę iš praeities klaidų ir pasiekę aukštą kompetencijos lygį verslininkai neretai patiria nuostabą – jie susimąsto ir negali sau atsakyti, kodėl tiek daug dirba. Tad svarbu nuolat prisiminti, kad gyvenime yra daugiau dalykų, nei vien tik karjera, darbas ir pinigai. Kam jie reikalingi, jei negali džiaugtis gyvenimu?

Na, o jei užklupo sunkumai, reikia neprarasti vilties. Visada blogai būti negali. Anksčiau ar vėliau ateis pagerėjimas. Galbūt jau rytoj.

Tam, kad keblių situacijų būtų kuo mažiau, būtina nuolat užduoti klausimus sau ir kitiems. Pavyzdžiui: „Kodėl aš noriu būti verslininkas?“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.