...

Adrenalinas – stebuklingas hormonas verslininkui

Verslas

2012.09.17

Autorius: Juliana Miliut

Temos: , .

Adrenalinas  –  stebuklingas hormonas verslininkui

Adrenalinas žmogų padaro greitesnį ir stipresnį, o verslininkai kur kas geriau susidoroja su iškilusiomis problemomis ir efektyviau įveikia silpnybes. flickr.com nuotr.

Vienas didžiausių adrenalino pranašumų verslininkui yra tai, kad netikėtomis aplinkybėmis jis padeda organizmui pasiruošti ir atlaikyti nemaloniausias susiklosčiusias aplinkybes. Jis stimuliuoja ne prasčiau nei energinis gėrimas ir skatina veikti. Adrenalinas žmogų padaro greitesnį ir stipresnį, o verslininkai kur kas geriau susidoroja su iškilusiomis problemomis ir efektyviau įveikia silpnybes.

Tuo labiau kad naujausi moksliniai tyrimai atskleidė, jog adrenalinas yra puikus vaistas kovojant su stresu. Visi šie poveikiai yra aukso lobis šiuolaikiniam verslininkui. Ypač netikėtos grėmės akimirką, kai vidinis balsas šnabžda negerus dalykus, o ramybė ir šaltas protas lieka toil. Tuomet žmogaus nervų sistema skuba gintis ir išsiskyrus adrenalinui lieka tik tinkamai tuo pasinaudoti.

Norint pajusti teigiamą adrenalino poveikį reikia nuveikti ką nors neįprasto, ekstremalaus. Vis dėlto visiškai nebūtina šokti iš lėktuvo su parašiutu ar išbandyti kitą dažnai sveikatai ar net gyvybei grėsmę keliančią sporto šaką.

Štai keli būdai, kaip padidinti stebuklingojo hormono kiekį kraujyje ir išnaudoti jo suteiktas galimybes:

Atrakcionų parkas su amerikietiškaisiais kalneliais ar velnio ratu yra pati puikiausia alternatyva, siekiant patirti adrenalino proveržį. Neįsvaizduojate savęs, rimto verslininko, karusėlėse? Ir nebūtina. Užtenka pasinaudoti savo baimėmis: galbūt turite auditorijos ar aukščio baimę? Tuomet nieko nelaukę dalyvaukite kaip pranešėjas konferencijoje arba kelias minutes žvelkite iš paskutinio biuro aukšto.

Lygiai taip pat kaip atrakcionai veikia azartiniai žaidimai, tokie kaip kortos, ruletė ar pokeris. Tačiau čia derėtų neužsimiršti ir neįstoti į azartinių lošėjų gretas.

Kaip jau buvo minėta, teisingai supraskite ekstremalią situaciją. Jeigu esate šuolių su parašiutu ekspertas, vargu ar tai padės jums išgeneruoti daugiau adrenalino nei įprastai. Ekstremalus jums gali būti ir važiavimas kiek didesniu nei įprasta greičiu ar nepažįstamais keliais.

Vienas iš paprasčiausių, bet žaibiškai veikiančių būdų – sulaužyti dažnai savo paties nustatytas taisykles: garsiai sušukti praeivių sausakimšoje gatvėje ar nusistatyti rytinį žadintuvo signalą dešimčia minučių vėliau ir net, jeigu niekur nevėluosite, automatiškai bandysite atlikti viską jau įprastu režimu, todėl adrenalino proveržis jums užtikrintas.

Dar vienas visiškai nepavojingas būdas – pažiūrėti siaubo ar tiesiog įtempto siužeto filmą, garsiai pasiklausyti sunkiosios muzikos.

Vienas pikantiškiausių būdų padidinti adrenalino kiekį kraujyje – pasimėgauti suaugusiųjų malonumais neįprastoje vietoje.

Jeigu esate tikri, kad jūsų sveikatos laikrodis veikia nepriekaištingai, o laiko išbandyti išvardytus būdus neturite, išgerkite du kartus daugiau kavos nei įprastai. Tačiau atminkite, kad net ir sveikam žmogui negerai piktnaudžiauti šiuo adrenalino skatinimo būdu.

Na, o trokštantiems nuolat palaikyti kiek aukštesnį nei vidutinis adrenalinio kiekis kraujyje, rekomenduojama kiekvieną dieną bėgioti.

Svarbu prisiminti, kad adrenalinas nėra sveikintas, jeigu sergate širdies ligomis, nes jis stabdo širdies veiklą ir dažnai tampa aritmijos priežastimi. Dėl panašaus į narkotinių medžiagų poveikio po euforijos ir maksimalaus jėgų antplūdžio užgriūva nuovargis ir atsipalaidavimas – kuo stipresnis buvo adrenalino proveržis, tuo lėtesni jausitės jam praėjus. Ilgalaikis šio hormono vartojimas ar išsiskyrimo skatinimas neigiamai veikia gyvybiškai svarbias organizmo funkcijas, todėl mėgaukitės jo privalumais su saiku, juk ne veltui liaudies išmintis byloja: kas per daug, tas nesveika!

Kas yra adrenalinas?

Adrenalinas – šerdinės antinksčių dalies fiziologiškai labai aktyvus hormonas. Jo poveikis organizmui analogiškas nervų sistemos sujaudinimui. Jis stiprina širdies veiklą, didina kraujospūdį ir gliukozės kiekį kraujyje. Adrenalino susidarymą organizme dažniausiai skatina stiprios emocijos, sunkus fizinis darbas ir šaltis. Šio hormono išsiskyrimas suteikia energijos ir didina darbingumą – tai, ko siekia kiekvienas aktyvus verslo žmogus.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.