...

TOP 5 technologinės inovacijos

Verslas

2017.03.16

Autorius: Ieva Drungilaitė

Temos: .

TOP 5 technologinės inovacijos

„Trafi“ rinkodaros vadovas - Regimantas Urbanas. Asmeninio albumo nuotr.

Technologijoms vis labiau užvaldant visas gyvenimo sritis, įdomu nors akies krašteliu pažvelgti, kokios naujovės laukia versle ir kasdieniame gyvenime. Inovatyviausiais technologiniais sprendimais dalijasi „Trafi“ rinkodaros vadovas Regimantas Urbanas, kartais save vadinantis inovacijų kolekcininku ir sukaupta kolekcija pasidalijęs kovo 9–10 d. vykusioje vadovų konferencijoje EBIT.

Virtualūs susitikimai.

Bendravimas pasitelkiant vaizdo kameras artimiausiu metu, regis, taps seniena. Vis labiau populiarėja ir tobulėja virtualiosios realybės bendravimas, kur draugus ir artimuosius bus galima matyti, tarsi šie būtų visai šalia. Išskirtinės projekcijos leidžia sukurti ypač realius vaizdus, tad kadaise fantastinių filmų vaizdai greitai virs kasdienybe.

Edukacinės galimybės.

Virtualiosios realybės panaudojimas suteiks naujų švietimo galimybių. „Marso autobusas“ – egzistuojantis projektas, kai vietoj realaus mokyklinio autobuso langų sudedami šviesos diodų ekranai, kuriuose rodomas Marso kolonizavimo vaizdas, o autobusui važiuojant vaikai jaučiasi taip, tarsi iš tiesų tyrinėtų raudonąją planetą. Kiek rimtesniems mokslo tikslams virtualioji realybė pasitelkiama mokantis anatomijos, analizuojant organizmo sistemos veiklą.

Vienetiniai robotai.

Trimačio spausdinimo technologijos tampa vis prieinamesnės, todėl tai paveiks visas sritis. Įmonė „Mattel“ pristatė vaikišką spausdintuvą, galintį atspausdinti bet kokį vaiko užsigeistą objektą, o įmonė „Disney“ pasiūlė vaikams atsispausdinti inovatyvų judantį robotą. Negana to, jau sukurti trimačiai skeneriai, virš kurių pasukiojus norimą objektą, trimatis vaizdas iškart perkeliamas į kompiuterio ekraną. Trimačiai spausdintuvai įsiveržė net į barų sektorių. Greitu metu kelių spalvų gėrimas taps atgyvena, mat norimą raštą ar simbolį į gėrimo vidų bus galima įspausti trimate forma, pasitelkiant trimatę technologiją.

Dronai visur!

Regis, artimiausiu metu tai taps visiška tiesa, mat pažanga matoma jau dabar. Visiems gerai žinomas asmenukių lazdas jau ima keisti greta skraidantys ir nuolat fotografuojantys australų sukurti dronai „Roam-e“. Jie gali nutolti nuo savininko per 25 metrus ir nuolat fiksuoti gražiausias jo gyvenimo akimirkas. Dronai paskatino naujos sporto šakos, angliškai vadinamos „droneboarding“, atsiradimą. Kaimyninėje Latvijoje sukurtas projektas, kai snieglentę į priekį tempia dronas, netruko būti pastebėtas pasaulyje. Na, o japonų mokslininkai dronais sprendžia didesnes problemas. Matydami pamažu nykstančią bičių populiaciją, jie sukūrė mini dronus, kurie geba dirbti tarsi bitės, apdulkindami augalus ir taip saugodami florą nuo išnykimo.

Sveikatos apsauga.

Technologijos į šią sritį veržiasi itin sparčiai ir yra kone pačios naudingiausios žmonių gerovei užtikrinti. Sukurtas pleistras, keičiantis spalvą ir informuojantis žmones apie galimas infekcijas. Jeigu pleistras lieka žalios spalvos, žmogus gali būti ramus, tačiau, jam paraudus, vertėtų kreiptis į medikus dėl galimo užkrėtimo. Panašia technologija pagrįstas ir kitas pleistras, leidžiantis nustatyti pirmines ligas pagal žmogaus prakaitą. Analizuodamas prakaito struktūrą, pleistras nustato organizmo būklę ir parodo žmogui, dėl ko vertėtų sunerimti ir išsitirti rimčiau be jokios papildomos intervencijos.

Pašnekovas pastebi, kad galbūt tikrai ne visoms šioms inovacijoms bus lemta stabiliai įsitvirtinti rinkoje, tačiau akivaizdu, kad technologijų pasauliui jos atneša naujų idėjų ir įkvepia pokyčius.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.