...

„Teltonika“ pasirašė 14 mln. eurų vertės susitarimą su Taivano partneriais

Verslas

2023.01.26

Autorius: bzn start

Temos: , .

„Teltonika“ pasirašė 14 mln. eurų vertės susitarimą su Taivano partneriais

Teltonika“ pasirašė 14 mln. eurų vertės technologinio bendradarbiavimo sutartį su Taivano pramoninių technologijų tyrimų institutu (ITRI), kuri padės pradėti puslaidininkių lustų gamybą Lietuvoje. Bendradarbiavimą su Taivanu pradeda ir dar dvi Lietuvos pradedančiosios įmonės –  „Oxylabs“ gavo 3,5 mln. eurų investiciją, o „Solitek“ patvirtinta 8 mln. eurų paskola.

Puslaidininkių lustų technologijų licencijų įsigijimas

Pagal susitarimą „Teltonika“ turi teisę gauti ITRI sukurtų puslaidininkinių lustų gamybos technologijų ir prietaisų licencijas.  Ji taip pat užtikrina, kad įmonės grupė gaus pagalbą rengiant detaliuosius planus ir inžinerinius mokymus darbuotojams.

„Tai XXI a. aukso pramonės pradžia ir naujas mūsų ekonomikos etapas, kuriame daugiausia dėmesio skirsime pasaulį keičiančioms technologijoms. Turime potencialo įsitvirtinti pasaulinėje puslaidininkių rinkoje, o ši partnerystė su Taivanu padės Lietuvai sparčiai žengti į priekį, prilygti stipriausiems pasaulio žaidėjams ir įgyvendinti ambicingus tikslus“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

„Tai išties istorinis įvykis Lietuvai, nes tai bus didžiausias ITRI bendradarbiavimo su užsienio šalimi projektas per visą 50 metų istoriją. Esu dėkinga Taivano Vyriausybei už pasitikėjimą mumis ir Lietuvos politikams už paramą derybose. Šis susitarimas įrodo, kad esame patikimi partneriai, galintys plėtoti tokius sudėtingus projektus. Tikiu, kad įgyvendindami suplanuotus darbus padėsime Lietuvai išsiveržti į priekį šalia pažangiausių pasaulio valstybių“, – sakė Arvydas Paukštys, įmonių grupės „Teltonika“ įkūrėjas ir prezidentas.

Atsinaujinančios energetikos pramonei skirtų technologijų kūrimas

Pasak A. Paukščio, ITRI teiks technologijas, kurios šiandien plačiai naudojamos galios elektronikoje, gaminant energijos valdymo įrenginius, pavyzdžiui, saulės energijos keitiklius, elektromobilių įkroviklius ir kitą buitinę bei pramoninę elektroniką.

„Kai prieš kelerius metus gimė idėja gaminti puslaidininkinius lustus Lietuvoje, iš pradžių svarstėme apie šiek tiek kitokias, labiau tradicines technologijas. Tačiau po išsamios rinkos analizės nusprendėme kurti nišines puslaidininkių technologijas, naudojamas atsinaujinančiojoje energetikoje, elektromobiliuose ar kituose pramoniniuose galios modulių sprendimuose. Be to, savo klientams siūlysime puslaidininkinių lustų projektavimo, surinkimo ir testavimo paslaugas“, – sakė įmonių grupės prezidentas.

Išsamūs projekto planai dar nepaskelbti

Dėl naujai užmegztų Lietuvos ir Taivano ryšių, grindžiamų bendromis vertybėmis, Taivane sukurtos technologijos ir jų specialistų žinios bus panaudotos rengiantis pradėti puslaidininkinių lustų pramonę Lietuvoje.

ITRI ir „Teltonika“ sutarties vertė – 14 mln. eurų, iš kurių 10 mln. eurų skirs Taivano užsienio reikalų ministerija pagal Lietuvos ir Taivano vyriausybių dvišalio bendradarbiavimo planą, o dar 4 mln. eurų – „Teltonika“ įmonių grupė. Bendra projekto vertė bus galutinai nustatyta atlikus išsamesnius skaičiavimus parengiamuoju etapu ir įvertinus investicijas, reikalingas infrastruktūrai įrengti ir puslaidininkių lustų pramonės gamykloms statyti.

Puslaidininkių pramonė Lietuvoje apims tokias naujas veiklas kaip puslaidininkių lustų projektavimas, gamyba, surinkimas ir testavimas bei maitinimo modulių gamyba. Netrukus pradėsime rengti išsamius šių projektų planus, kurie, pirminiais skaičiavimais, gali užtrukti apie porą metų, iki 2025 m.

Baigus rengti projektų planus ir įvertinus būtinas investicijas, puslaidininkių lustų pramonės objektų statyba galėtų užtrukti dar maždaug dvejus metus. Pagal „Teltonika“ ir ITRI technologinio bendradarbiavimo sutartį puslaidininkių lustų pramonei Lietuvoje pradėti reikalingi projektai bus baigti iki 2027 m.

Investicijos į Oxipit

Antrąją Taivano fondų valdymo bendrovės „Taiwania Capital“ investiciją pritraukė Lietuvos startuolis „Oxipit“, kuriantis dirbtinio intelekto sprendimus radiologijai.

Į bendrovę „Taiwania Capital“ investuos 3,5 mln. eurų.

„Praėjusiais metais gavome reguliavimo institucijų leidimą naudoti dirbtinį intelektą, kad radiologai galėtų pateikti rezultatus be gydytojo patvirtinimo. Ši investicija leis mums plėsti komandą, klientų skaičių ir augti“, – trečiadienį žurnalistams sakė startuolio vadovas Gediminas Pekšys.

G. Pekšys naujienų portalui teigė, kad šiame etape bendrovė planuoja pritraukti iš viso 4,8 mln. eurų ir iš kitų investuotojų, įskaitant „Practica Capital“. Įmonė taip pat svarsto galimybę po kelių mėnesių surengti papildomą etapą.

Tai antroji „Taiwania Capital“ investicija Lietuvoje. Praėjusių metų pabaigoje fondų valdymo bendrovė paskelbė apie 3,5 mln. eurų kapitalo injekciją į Lietuvos lazerių gamybos bendrovę „Litilit“.

Paskola bendrovei „Solitek“

Praėjusią savaitę taip pat patvirtinta 8 mln. eurų paskola vienai didžiausių saulės modulių gamintojų Šiaurės Europoje „SoliTek“. Taivano valstybiniame banke bendrovei atidaryta 8 mln. eurų vertės kredito linija.

Ši paskola yra pirmoji iš 1 mlrd. eurų Taivano paskolų fondo Rytų ir Vidurio Europai.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.