...

Sukūrė sistemą kelionėms be rezervavimo

Verslas

2017.03.07

Autorius: Ieva Drungilaitė

Temos: , .

Sukūrė sistemą kelionėms be rezervavimo

Platformos „FreeRoomsNow“ įkūrėjas - Vytautas Vančys. BFL/Vyginto Skaraičio nuotr.

Du dešimtmečius Vilniuje gyvenantis jurbarkietis Vytautas Vančys (38) keliaudamas dažnai susidurdavo su nakvynės problema, kai iš anksto užsakyta gyvenamoji vieta įpareigodavo tam tikru laiku į ją atvykti. Taip ilgainiui gimė „FreeRoomsNow“ idėja.

Atskleidžia žavesį

Kiek daugiau nei prieš dvejus metus kilusi idėja šiuo metu sulaukia vis daugiau susidomėjimo, nes padeda atskleisti tai, kas kelionėse yra žaviausia: nuolatinis netikėtumas ir atradimai. Anot pašnekovo, tiems, kurie išbando keliones be rezervavimo, labai dažnai nebekyla noras viską planuoti iš anksto.

„Pati idėja kurti platformą gimė keliaujant. Didžiausias malonumas man vykstant į kitas šalis – neprisirišti prie vienos nakvynės vietos, stoti nakvoti ten, kur patinka. Išankstiniai užsakymai labai įpareigoja, ypač keliaujant automobiliu, motociklu ar kitomis transporto priemonėmis. Dažnai nežinome, kas mūsų laukia, o už nakvynę sumokėti pinigai nebūtinai verti tos vietos ir paslaugų. Vykti į kelionę be rezervavimo šioks toks iššūkis niekada to nedariusiems žmonėms, bet, nugalėjus baimę ir pasiryžus tokiai kelionei, malonumas atperka, išsklaido visas abejones ir baimes, kad nebus įmanoma rasti, kur apsistoti“, – pasakoja „FreeRoomsNow“ sumanytojas.

Reikalingos nuorodos

 

„Mūsų tikslas – parodyti keliautojui nakvynę pačiu paprasčiausiu ir lengviausiu būdu.“

V. Vančys.

 

Kad ir kaip būtų įdomu keliauti be rezervavimo, remdamasis savo patirtimi, pašnekovas visgi pripažįsta, kad šiokios tokios nuorodos yra naudingos ir reikalingos. „Net ir taip keliaujant reikalingi tam tikri sufleriai. Todėl gimė mintis sukurti platformą – žemėlapį, kuriame būtų galima matyti artimiausias vietas apsistoti. Platforma parodo vartotojo buvimo vietą ir aplink esančias galimas nakvynės vietas, nesuvedant miesto pavadinimo, atvykimo datos ir pan. Mūsų tikslas – parodyti keliautojui nakvynę pačiu paprasčiausiu ir lengviausiu būdu“, – teigia V. Vančys.

Šiuo metu puslapio „FreeRoomsNow.com“ sąskaitoje yra per tris šimtus nakvynės vietų, tačiau entuziastinga komanda nesiruošia sustoti ir turi ambicingų planų.

„Artimiausias mūsų planas – sistemą „FreeRoomsNow“ papildyti dar didesniu nakvynės vietų skaičiumi Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse, kad keliaujantieji mūsų krašte ar aplinkinėse šalyse galėtų toliau naudotis šia nemokama platforma. „FreeRoomsNow.com“ jau buvo atvertas daugiau nei 100 pasaulio šalių, todėl mūsų siekiai yra padidinti šiuos skaičius ir dar didesniam pasaulio keliautojų ratui parodyti Lietuvą“, – planus atskleidžia pašnekovas.

Konkurencijos nebijo

Nors internete galima rasti nemažai panašaus pobūdžio puslapių, o stabilias pozicijas užsiėmę verslo milžinai, V. Vančys sako, kad konkurentų nebijo dėl savo išskirtinumo ir nuoširdaus darbo.

„Konkuruoti su tokiais gigantais kaip „Booking.com“ ar „Airbnb“, be abejo, sudėtinga. Tačiau kiekvienoje šalyje egzistuoja krūva kitų rezervavimo sistemų, kuriomis naudojasi tik tos šalies gyventojai, o pasiūlymai kur kas pigesni. Ne visi sugeba arba nori skelbtis pačiose didžiausiose sistemose, nes vienu atveju tai pabrangina jų paslaugas, kitu – įpareigoja sekti ir pildyti užimtumo kalendorius sistemose. Jei vartotojas orientuotas tik į savo šalies keliautojus, jam priimtinesni pigesni ir žinomesni jo šalies rezervavimo portalai. Mūsų tikslas – parodyti vietas, kuriose gali apsistoti keliautojai pačiu paprasčiausiu būdu. Dažnai miestelių ar kaimų pavadinimai užsienio keliautojams nesako nieko, todėl pas mus jie mato kainą, koks atstumas iki tikslo, nuotraukas bei kontaktinį telefono numerį, kuriuo gali iš karto susisiekti, ko negali padaryti per jau minėtus rezervavimo gigantus. Esame maža šalis, todėl, mano manymu, reikalinga lietuviška sistema anglišku pavadinimumu, kuri būtų alternatyva didžiosioms, galinti pasiūlyti daugiau nakvynės vietų užsienio keliautojams, ypač keliaujantiems be išankstinių užsakymų“, – įsitikinęs pašnekovas.

Vis dėlto V. Vančys pabrėžia, kad pradžioje labiau negu konkurentų įtaką platforma „FreeRoomsNow“ jautė nakvynės teikėjų nepasitikėjimą, bet pamažu ir šią problemą pavyksta išspręsti. „Nakvynės paslaugas teikiantys asmenys į mūsų puslapį iš pradžių žiūri labai atsargiai, nes platformos pavadinimas anglų kalba, ne toks girdėtas kaip didžiosios užsienio rezervavimo sistemos. Neretai vis dar susiduriame su periferijoje esančiais asmenimis, kurie linkę labiau bendrauti su keliautojais tiesiogiai, baimindamiesi užsienio šalių turistų dėl kalbos nemokėjimo. Be to, savo profilio valdymas mūsų sistemoje kompiuteriu ar išmaniuoju įrenginiu kai kuriems vyresnio amžiaus paslaugų teikėjams tampa iššūkiu“, – atskleidžia pašnekovas.

Nepaleisti idėjos

Nepabijojęs konkurencijos, V. Vančys įgyvendino savo svajonę sukurti patogią sistemą sau ir aplinkiniams. Todėl, žvelgdamas į poros metų perspektyvą, pašnekovas linki nepaleisti savo svajonių. „Tiems, kurie turi minčių sukurti produktus ar paslaugas, o ypač jaunimui, noriu palinkėti nepaleisti minčių vėjais ir jokiu būdu neatsisakyti idėjų, ieškoti artimų sielų, įgyvendinti ir daryti tai, apie ką svajojate. Niekada nežinai, ar tai bus sėkminga, ar ne, bet negali sau leisti numarinti savo svajonių. Analizuokite aplinką ir atrasite tai, kas bus reikalinga kitiems. Paikartosiu, nesvarbu, sėkminga tai bus ar ne, sukaupta patirtis padės nedaryti klaidų ateityje ir greičiau atves prie tikslo“, – tikina „FreeRoomsNow“ idėjos autorius.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.