...

LIETUVOS STUDENTAI PATEKO Į GERIAUSIŲ PASAULYJE ŽAIDIMŲ KŪRĖJŲ DEŠIMTUKĄ

Verslas

2012.07.17

Autorius: bzn start

Temos: , .

LIETUVOS STUDENTAI PATEKO Į GERIAUSIŲ PASAULYJE ŽAIDIMŲ KŪRĖJŲ DEŠIMTUKĄ

„Imagine Cup“ komanda Asmeninio albumo nuotr.

Didžiausiame pasaulyje technologijų turnyro konkurse „Imagine Cup“ komanda iš Lietuvos sukūrė ekologijos žaidimą ir pateko į „Imagine Cup“ finalinį dešimtuką. Kauno technologijos ir Vilniaus dailės akademijos studentų sukurtas ekologinis žaidimas „NeverFuture“ nurungė 460 žaidimų iš viso pasaulio. Lietuvos atstovai į tarptautinio technologijų konkurso finalą pateko po 7 metų pertraukos.

„Lietuvos studentai dar kartą įrodė, kad jų kuriami žaidimai ir programos yra aukščiausio lygio. Jaunų žmonių rankose šie technologiniai sprendimai palengvina kasdienes užduotis ir patraukliu būdu sprendžia opiausias pasaulio problemas“, – sakė „Microsoft“ akademinių programų koordinatorius Tautvydas Dagys.

Lietuvos studentų žaidimas su ekologijos problemomis kviečia kovoti netradiciniu būdu.

Žaidimą „NeverFuture“ sukūrė Kauno technologijos universiteto ir Vilniaus dailės akademijos studentai Justas Šalkevičius, Liudas Ubarevičius, Gytis Valatka ir Ieva Auželytė. Studentų komanda užsibrėžė tikslą parodyti žaidėjui koks svarbus yra ekologinių problemų klausimas ir pamokyti, kad šias problemas išspręsti galima tik dirbant išvien. Lietuvos studentų žaidimas netradiciniu vaidmenų žaidimo stiliumi skatina rūšiuoti atliekas, spręsti užterštumo problemas ir stiprina ekologinį mąstymą. Veiksmas vyksta ateities pasaulyje, kuriame pinigus atstoja surūšiuotos atliekos, o didžiausi žaidėjo priešai – teršėjai.

„Žaidimų ir programėlių kūrimas mobiliosioms platformoms labai perspektyvi niša inovatyviems sprendimams kurti ir klestėti. Išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių naudotojų skaičius auga kasdien, todėl šiuo metu norėtume tobulėti būtent šioje srityje“, – sakė „LevelUp“ komandos narys Justas Šalkevičius.

Komanda planuoja dalyvauti ir kitų metų „Imagine Cup“, nes dalyvavimas tarptautiniame turnyre, kur susirenka daugiau nei 350 tūkst. dalyvių iš viso pasaulio suteikia neįkainojamos patirties. „LevelUp“ komanda galėjo parodyti savo darbus didžiulei profesionalų bendruomenei ir pasitikrinti, kokiose srityse komanda juda tinkama kryptimi, o kur dar reikėtų patobulėti. „Imagine Cup“ finalą taip pat stebi vienų didžiausių IT bendrovių atstovai, todėl dalyviams konkursas gali būti tramplinas į ateities karjerą.

Lietuvių žaidimas sieks pelno programėlių parduotuvėje

„NeverFuture“ žaidimas buvo sukurtas „Windows Phone“ išmaniųjų telefonų operacinei sistemai, kuri pastaruoju metu auga ypač sparčiai. Šios operacinės sistemos naudotojų skaičius stabiliai auga, o programėlių skaičius „Windows Marketplace“ parduotuvėje birželio mėnesį perkopė 100 tūkst. ribą. Dalyvaudamos didžiausiame technologijų konkurse ir kurdamos sprendimus didelį potencialą turinčioms platformoms studentų komandos gali sukurti tvirtą pagrindą sėkmingam produktui.

„Finalinio „Imagine Cup“ turnyro metu studentai savaime reklamuoja savo kūrinius potencialiems jos pirkėjams ir investuotojams. Po pristatymo plačiai profesionalų auditorijai, programėlės ir žaidimai tampa geriau atpažįstami bei gali lengviau atnešti pajamų jų kūrėjams ir net patraukti investuotojų dėmesį“, – sakė T. Dagys.

„Imagine Cup 2013“ turnyras vyks Sankt Peterburge

„Imagine Cup“ turnyro tema: „Įsivaizduokite pasaulį, kuriame technologijos padeda spręsti sudėtingiausias problemas“. Studentų darbai skirti JTO įvardintoms 8 opiausioms socialinėms problemoms spręsti. Savo darbais studentai siūlo kaip kovoti su labiausiai paplitusiomis ligomis, saugoti aplinką, užtikrinti lyčių lygybę, teikia siūlymus kitoms problemoms spręsti.

„Imagine Cup“ susideda iš trijų pagrindinių turnyrų ir penkių papildomų rungčių. Jaunieji IT specialistai rungiasi programinės įrangos, mobiliųjų žaidimų ir „Xbox“ bei asmeninių kompiuterių žaidimų kūrimo turnyruose. Turnyro dalyviai taip pat bando jėgas dviejuose jau tradicija tapusiuose IT ir „Windows Phone“ iššūkiuose ir „Windows Azure“, „Kinect Fun Labs“ bei „Metro Style App“ iššūkiuose.

Tradiciškai „Imagine Cup“ finalo metu „Microsoft“ padalinio Australijoje vadovė perdavė turnyro vėliavą šaliai, kuri priims finalininkus 2013 metais. Jau vienuoliktojo „Imagine Cup“ turnyro vėliavą perėmė „Microsoft“ atstovybės Rusijoje vadovas Nikolajus Priašnykovas ir įsipareigojo finalinį etapą surengti 2013 metų liepos mėn. Sankt Peterburge.

Tad visi norintys dalyvauti sekite naujienas ir DALYVAUKITE! Jums tikrai pasiseks!

Daugiau informacijos galite rasti http://www.imaginecup.com/

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.