...

Lietuvos išradėjams lengviau pasitikrinti, ar jų idėjos yra naujos

Verslas

2014.09.08

Autorius: BZN start

Temos: .

Lietuvos išradėjams lengviau pasitikrinti, ar jų idėjos yra naujos

Dabar atlikti naujumo paiešką galima daug greičiau. V. Draugelienė flickr.com nuotr.

Nuo šių metų patentuojantys savo išradimą Lietuvoje gali lengviau pasitikrinti, ar toks išradimas dar nepatentuotas kitose pasaulio valstybėse. Daugiau kaip 2 tūkst. eurų kainavusi patentų paieškos procedūra Lietuvos išradėjams tapo daug prieinamesnė po to, kai šiemet įgyvendintas išlaidų kompensavimo mechanizmas.

Paieška EPT (Europos patentų tarnyba) leidžia nacionalinio patento siekiantiems pareiškėjams iš anksto sužinoti savo galimybes gauti Europos patentą, o gal net siekti apsaugos bet kur pasaulyje.

Ž. Danys.

Galimybė pasitikrinti išradimo naujumą atveria Lietuvos išradėjams užsienio rinkas, pabrėžia VPB (Valstybinis patentų biuras) direktoriaus pavaduotojas Žilvinas Danys. „Lietuvos išradėjai gali pasitikrinti, ar jų išradimas iš tikrųjų yra naujas ir gali būti tokiu pripažintas ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje bei pasaulyje. Paieška EPT (Europos patentų tarnyba) leidžia nacionalinio patento siekiantiems pareiškėjams iš anksto sužinoti savo galimybes gauti Europos patentą, o gal net siekti apsaugos bet kur pasaulyje. Taigi galimybė atlikti paiešką EPT įgalina Lietuvos išradėjus planuoti išradimo apsaugos žingsnius, laiku patikslinti patento paraišką atsižvelgiant į EPT eksperto rašytinę nuomonę tam, kad stipri patento apsauga padėtų sėkmingai ir sklandžiai komercializuoti savo išradimus kitose šalyse“, – sako Ž. Danys.

Vienas iš pirmųjų pareiškėjų, pasinaudojęs galimybe pateikti prašymą atlikti paiešką EPT –Fizinių ir technologijos mokslų centras, kuriantis inovacijas lazerių srityje. Centro išradėjams atstovaujanti Lietuvos ir Europos patentinė patikėtinė Virginija Draugelienė sako, kad galimybė pateikti prašymą atlikti paiešką EPT sutaupo laiko ir pinigų.

„Dabar atlikti naujumo paiešką galima daug greičiau. Teikiant paraišką Europos patentui gauti į EPT be paieškos ataskaitos, jos kartais tenka laukti net ketverius metus. O dabar pateikus gerai paruoštą paraišką Lietuvos patentui gauti, paieškos ataskaitą iš EPT galima gauti apytikriai per 5 mėnesius. Antras dalykas – pinigai. Galimybė gauti kompensaciją už paiešką EPT ypatingai svarbi mokslinėms įstaigoms, kurios negali skirti didelių pinigų“, – sako V. Draugelienė.

Šiuo metu paieška EPT kainuoja 2 586 eurus (nuo 2015 metų ji bus 2683 Eur.). MITA kompensuoja 95 proc. paieškos kainos mikroįmonėms, mažosioms ir vidutinėms įmonėms, taip pat universitetams, tyrimo centrams ir pelno nesiekiančioms organizacijoms. Šios kategorijos pareiškėjai, norėdami patikrinti savo patento naujumą, turi sumokėti tik 65 eurus. Dėl patento naujumo paieškos gali kreiptis ir fiziniai asmenys bei didelės įmonės, tačiau paieškos išlaidos šiems pareiškėjams nėra kompensuojamos. Tiesa, fiziniai asmenys gauna 50 proc. nuolaidą paieškos mokesčiui, kuris padengiamas iš EPT tarptautinio bendradarbiavimo fondo.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.