...

Kas yra VPN, padėjęs sukurti antrąjį Lietuvos vienaragį?

Verslas

2022.08.19

Autorius: bzn start

Temos: .

Kas yra VPN, padėjęs sukurti antrąjį Lietuvos vienaragį?

Šiandien yra minima tarptautinė virtualaus privataus tinklo (VPN) diena. Minint šią dieną „NordVPN“ kibernetinio saugumo ekspertė pasakoja apie tai, kas yra VPN, padėjęs įmonei „Nord Security“ tapti antruoju Lietuvos vienaragiu. Šios tarptautinės dienos proga kibernetinio saugumo ekspertė pasakoja apie šio produkto naudą.

VPN, sukurtas 1993 m., yra kibernetinio saugumo įrankis, padedantis vartotojams užšifruoti savo interneto tinklą. Šiandien trečdalis pasaulio interneto vartotojų (142 mln. žmonių) jį naudoja, siekdami užsitikrinti privatumą, saugumą ir laisvę internete.

„VPN naudotojų skaičius visame pasaulyje kasmet auga. Tiesą sakant, šiuo metu jo paklausa yra šešis kartus didesnė nei kito gerai žinomo kibernetinio saugumo produkto – antivirusinių sistemų. Iš pradžių VPN buvo populiarus tik tarp skaitmeninių technologijų entuziastų, tačiau dabar jo naudojimas tampa įprastu. Taip yra todėl, kad žmonės vis labiau rūpinasi savo saugumu internete“, – sako „NordVPN“ kibernetinio saugumo ekspertė Justina Tamulevičiūtė.

5 priežastys naudoti VPN:

  1. Padeda naršyti privačiai. Kiekvienas asmuo privalo turėti galimybę bendrauti ir naudotis internetu, nerizikuodamas savo privačia informacija. VPN naudojimas padeda lengviau kontroliuoti duomenis ir valdyti jų prieinamumą trečiosioms šalims.
  2. Apeina turinio cenzūravimą. Nesvarbu, kur yra vartotojas, – VPN padeda neatskleidus tapatybės pasiekti reikalingą turinį. Tai itin svarbu politiniams aktyvistams bei žurnalistams, kurie lankosi ar gyvena autoritarinėse šalyse.
  3. Apsaugo naršant viešose vietose. Netinkamai apsaugoti „Wi-Fi“ tinklai suteikia kibernetiniams nusikaltėliams galimybę lengviau perimti jautrią informaciją. VPN užšifruoja interneto srautą ir sumažina riziką, kad vartotojo mokėjimo arba kita svarbi informacija bus pavogta, prisijungus prie nesaugaus „Wi-Fi“.
  4. Suteikia galimybę dirbti ir mokytis iš bet kur. Technologija padeda pasiekti vartotojo darbo ar universiteto tinklą iš bet kurios pasaulio vietos. Ji ne tik apsaugo nuo kibernetinių nusikaltėlių internete, bet ir suteikia galimybę pasiekti įprastas interneto svetaines ir tinklus, pakeičiant IP adreso lokaciją.
  5. Padeda pigiau užrezervuoti skrydžius ir viešbučius. Dažnai tų pačių tiekėjų kainos skiriasi klientams iš skirtingų šalių. Prisijungimas prie serverių kitose šalyse padeda apeiti panašius rinkodarinius triukus. Prisijungę prie kitos šalies serverio, vartotojai sukuria įspūdį, kad naršo iš šalies, kurios ekonomikos lygis žemesnis, dėl to – paprastai žemesnės būna ir kainos.

APIE „NORDVPN”

„NordVPN“ yra pažangiausias pasaulyje VPN paslaugų teikėjas, kuriuo naudojasi milijonai interneto vartotojų visame pasaulyje. „NordVPN“ teikia dvigubą VPN šifravimą ir „Onion Over“ funkciją bei užtikrina privatumą. Viena iš pagrindinių šios paslaugos funkcijų yra „Threat Protection“, kuri blokuoja pavojingas svetaines, kenkėjiškas programas, duomenis renkančius slapukus bei reklamas. „NordVPN“ siūlo vieną geriausių kainų rinkoje, yra labai patogus naudoti, ir turi daugiau nei 5 000 serverių daugiau nei 60-yje pasaulio šalių. Daugiau informacijos: nordvpn.com/lt .

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.