...

„Nord Security“ tapo antruoju Lietuvos vienaragiu: įmonė pritraukė 100 mln. dolerių

Verslas

2022.04.08

Autorius: bzn start

Temos: , , , .

„Nord Security“ tapo antruoju Lietuvos vienaragiu: įmonė pritraukė 100 mln. dolerių

Tomas Okmanas J. Stacevičiaus

Lietuvos kibernetinė įmonė „Nord Security“ iš investuotojų pritraukė 100 mln. dolerių, o jos vertė siekia 1,6 mlrd. dolerių, ir tapo antruoju Lietuvos technologijų vienaragiu. Įmonė geriausiai žinoma dėl savo VPN produkto „Nord VPN“, kuris kainuoja apie 140 JAV dolerių per metus arba 12 JAV dolerių per mėnesį.

Bendrovė surinko 100 mln. dolerių finansavimo ture, kuriam vadovavo „Novator“ – Europos įmonė, kuri, be kita ko, remia „Deliveroo“, „Stripe“ ir „Tier“, taip pat ir kitus – „Burda Principal Investments“, „General Catalyst“ bei asmenis, įskaitant Ilkka Paananen iš „Supercell“, Miki Kuusi iš „Wolt“ bei Matt Mullenweg iš „Automattic“. Šiame etape „Nord Security“ startuolis vertinamas 1,6 mlrd. JAV dolerių.

VPN, arba virtualūs privatūs tinklai, leidžia naudotojams naršant internete paslėpti savo tapatybę. Jie taip pat gali padėti interneto naudotojams pasiekti blokuojamas svetaines ir paslaugas. Kitos VPN bendrovės yra „Turbo VPN“ ir „UFO VPN“.

„Nord Security“ visame pasaulyje turi per 15 mln. klientų. Žinomiausi bendrovės produktai – virtualus privatus tinklas „Nord VPN“, slaptažodžių tvarkyklė „Nord Pass“, dokumentų šifravimo programinė įranga „Nord Locker“. Vasarį „Nord Security“ oficialiai susijungė su kita žinoma VPN produktų kompanija „Surfshark“.

2012 m. Lietuvos sostinėje Vilniuje įkurta „Nord Security“ šiuo metu turi 1 700 darbuotojų ir įdarbins dar 200 darbuotojų. Ji teigia esanti didžiausia technologijų srities darbdavė Vilniuje.

Planuoja veiklos plėtrą

Vienas iš „Nord Security“ generalinių direktorių ir įkūrėjų Tomas Okmanas pasakojo, kad tai pirmas kartas, kai įmonė gavo išorinį finansavimą, nes iki šiol investicijų nesiekė pritraukti ir verslą vystė savo jėgomis. Jis pridūrė, kad šie pinigai padės „Nord Security“ kurti daugiau produktų ir plėsti savo veiklą ne tik 20 šalių, kuriose ji šiuo metu veikia.

„Šiandien prasideda visiškai naujas etapas visai „Nord Security“ šeimai. Džiaugiamės sutikę partnerius, kurie tiki mūsų misija ir įvertino nuveiktus darbus. Iki šiol augome patys, o dabar – sujungėme jėgas su industrijos profesionaliais ir lyderiaujančiais angelais visame pasaulyje.

Esame laimingi galėdami kurti kitos kartos internetą. Visa tai – nuostabios komandos iš Lietuvos nuopelnas“, – feisbuke rašė T. Okmanas.

Prie finansavimo raundo taip pat prisijungė vaizdo žaidimų gamintojos „Supercell“, maisto pristatymo įmonės „Wolt“ ir interneto svetainių kūrėjos „Automattic“ vadovai, todėl „Nord VPN“ tapo antruoju technologijų vienaragiu Lietuvoje.

2012 m. Tomo Okmano ir Eimanto Sabaliausko įkurta bendrovė „Nord Security“ planuoja naujas lėšas panaudoti darbuotojams samdyti, investicijoms į mokslinius tyrimus ir produktų plėtrai.

„Vienaragiais“ vadinami startuoliai, kurių vertė perkopė 1 mlrd. eurų. Pirmuoju Lietuvos vienaragiu 2019 m. tapo drabužių mainų platformą valdanti įmonė „Vinted“.

Parengta pagal „StartupLithuania.lt“ informaciją

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.