...

Kad išmanusis telefonas teiktų tik džiaugsmą ir praradus neskaudėtų

Verslas

2012.12.18

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: , .

Kad išmanusis telefonas teiktų tik džiaugsmą ir praradus neskaudėtų

Deja, ne visiems pavyksta taip greitai perprasti išmaniuosius įrenginius. bzn start fotomontažas

Išmanieji telefonai tapo nepakeičiamais pagalbininkais ypač tiems, kurie yra labai užimti ir tikisi, kad būtent išmaniojo telefono galimybės padės ne tik taupyti laiką, bet ir paversti gyvenimą paprastesniu. Deja, ne visiems pavyksta taip greitai perprasti išmaniuosius įrenginius. Bent jau šių eilučių autorius įsitikinęs, kad geriausiu atveju išnaudoja trečdalį savo telefono funkcijų… Juo paprasta tvarkyti elektroninius laiškus, dėlioti dienotvarkę, sekti naujienas ir t. t. Paprašėme „Omnitel“ vaizdo konsultacijų internetu konsultanto Raimondo Valaičio padėti įvaldyti išmaniuosius telefonus.

Pradėkime nuo problemų, su kuriomis susiduria vartotojai, ir kaip jas galima spręsti.

1. Kaip užtikrinti mobiliojo telefono apsaugą ir neprarasti duomenų?

Interneto atėjimas į mobiliuosius telefonus reiškia ir padidėjusį pavojų. Kaip tinkamai apsaugoti telefone esančius duomenis? Juk į telefoną gali įsibrauti virusas, o ką kalbėti apie išorinius pavojus – kišenvagius ar savo užmaršumą.

„Pirmiausia patarčiau nuolat kompiuteryje išsaugoti visą informaciją – daryti kopijas, kad praradę telefono aparatą informacijos neprarastume. Telefonų gamintojai kompiuteriams skirtose programose („iTunes“, „Kies“, „Zune“) turi galimybę išsaugoti atsarginę visų dokumentų kopiją. Kontaktus galima saugoti ir „Gmail“ bei „Outlook“ kontaktų knygoje. Yra kontaktų išsaugojimo būdų, skirtų skirtingoms operacinėms sistemoms: „Windows“ telefonai kontaktus saugo „Windows Live“ paskyroje, „iPhone“ telefonai – „iCloud“ serveryje.

Nuotraukoms bei kitai informacijai išsaugoti rekomenduočiau atsisiųsti aplikaciją „Dropbox“. Su šia aplikacija kiekviena padaryta nuotrauka bus saugoma „Debesyje“, praradę telefoną, informacijos, sukeltos į „Dropbox“, neprarasite.

„Dropbox“ galite susieti su keliais mobiliaisiais įrenginiais vienu metu, tad visų įrenginių nuotraukos bus kaupiamos vienoje vietoje, bet pasiekiamos iš kelių mobiliųjų įrenginių, taip pat iš kompiuterio. Norint nustatyti prarasto telefono vietą, taip pat galima naudotis tam skirtomis aplikacijomis, tokiomis kaip „Find My Phone“, „Wheres My Droid“, „Lost Phone Screen“ ir panašiomis.

Aukštesnės klasės telefonuose aparato vietos matymo funkcija jau būna įdiegta. Verta prisiminti, kad rinkoje jau seniai veikia paslauga locator.lt, kuri, priregistravus savo numerį, leidžia nustatyti bet kokio, taip pat ir neišmaniojo, telefono buvimo vietą pagal bazines ryšio stotis“, – pataria R. Valaitis.

2. Kaip prailginti išmaniojo telefono naudojimo laiką?

Labai dažnai skundžiamasi, kad jie palyginti trumpai dirba. Pavyzdžiui, sena „Nokia“ veikdavo penkias dienas, o naujas modernus aparatas vargiai ištempia ir dvi.

„Išmaniajame telefone daugiausia energijos naudoja siųstuvai ir ekranas. Pailginsite telefono naudojimo laiką, jei nustatysite kuo mažesnį ekrano ryškumą. Juo labiau patarčiau tai padaryti žiemą, kai didžiąją paros dalį tamsu – juk ryškesnio ekrano apšvietimo reikia tada, kai aplinkoje daug šviesos.

Taip pat galima atjungti nenaudojamus ryšius ir, kai nesinaudojama mobiliuoju internetu, išjungti duomenų perdavimą. Tiesa, reikėtų atkreipti dėmesį, kad vėl įjungus duomenų perdavimo galimybę vienu metu pasipils ir informavimas apie programėlių atnaujinimus, ir gauti laiškai, ir visa kita informacija, kuri buvo neprieinama, kol duomenų perdavimas buvo išjungtas.

Norint pailginti išmaniojo telefono naudojimo laiką, dar rekomenduočiau išjungti nenaudojamas programas (aplikacijas), o ne palikti jas dirbti fone“, – pataria R. Valaitis.

3. Kaip susikonfigūruoti elektroninį paštą ir tvarkyti dienotvarkę?

Išmaniosios technologijos į telefoną perkėlė dar vieną verslininkams itin svarbią funkciją – elektroninį paštą. „Populiarių e. pašto paslaugų tiekėjų (tokių kaip „Gmail“, „Yahoo“) nustatymai telefonuose būna jau parengti – tereikia įvesti savo vartotojo vardą ir slaptažodį, visa kita išmanusis telefonas atliks už jus. O norint susikonfigūruoti nestandartinį, vardinį ar darbinį paštą reikia žinoti įeinančio ir išeinančio pašto serverius. Šių serverių adresų reikėtų teirautis savo pašto tiekėjo“, – sakė R. Valaitis.

Be to, išmanieji telefonai gali puikiai padėti tvarkant dienotvarkę. „Tokių programėlių sukurta šimtai tūkstančių, kiekvienas klientas gali išsirinkti reikalingiausias ir naudingiausias“, – nurodė pašnekovas.

4. Kaip atsirinkti naudingiausias aplikacijas?

Aplikacijų rinkoje pasiūlymų yra milijonai. Kaip nepasimesti šioje gausoje ir susirasti tai, ko tikrai reikia?

„Kad klientai nepasimestų aplikacijų gausoje, rastų patogiai ir suprantamai pateiktą informaciją apie geriausias ir naujausias lietuviškas bei užsienio programėles, sukūrėme edukacinį programėlių portalą www.omnitel.lt/programeles. Jame galima perskaityti įvairių programėlių aprašus lietuvių kalba, peržiūrėti vaizdo apžvalgas, peržiūrėti programėlių TOP, susipažinti, kokias programėles naudoja žinomi žmonės. Programėlių portalas taip pat turi savo mobiliąsias programėles „Android“ ir „iOS“ operacinėms sistemoms“, – sakė R. Valaitis.

Penkios populiariausios lietuviškos programėlės

1. TV gidas – pati tiksliausia informacija apie Lietuvos televizijų programas, kurioje rasite ne tik populiariausių kanalų LNK, TV3, BTV, LTV, TV6 programas

2. 15min – naujienų portalo 15min.lt programa. Visos aktualiausios naujienos jūsų telefone

3. Anglonas – paprastai naudojamas lietuvių–anglų ir anglų–lietuvių kalbų žodynas. Daugiau nei 145 000 žodžių bei frazių. Žodžių vartojimo pavyzdžiai (8,99 euro)

4. Parkavimas – lengvai sumokėkite už automobilio stovėjimą. Nereikia atsiminti klaidžių kodų, siųsti žinučių. Vos keliais paprastais žingsniais atliksite šią procedūrą (nemokama)

5. Sapnininkas – sapnų reikšmės lietuvių kalba (0,89 euro)

Šaltinis – programeles.omnitel.lt

5 programėlės verslui

1. Paper by Fifty Three – programėlė, skirta atlikti įvairiems piešimo, pasižymėjimo ir kt. funkcijoms (nemokama)

2. Box arba Dropbox – programėlės, skirtos kaupti dokumentams online (nemokama)

3. Bump – programėlė, skirta dalytis kontaktais tarp telefonų (nemokama)

4. CardMunch – programėlė, leidžianti nupaveiksluoti vizitinę kortelę ir duomenis įtraukti į telefono adresų knygelę (nemokama)

5. Checkmark – programėlė, skirta valdyti priminimams, užduotims (2,99 JAV dolerio)

Šaltinis – www.businessinsider.com

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.