...

„Walk15“ yra pirmoji Lietuvoje, pritraukusi „EIT Urban Mobility“ investicijas

Verslas

2023.01.03

Autorius: bzn start

Temos: , , .

„Walk15“ yra pirmoji Lietuvoje, pritraukusi „EIT Urban Mobility“ investicijas

„Walk15“ komanda Asmeninio albumo nuotrauka

Žingsnių iššūkių kūrimo platforma „Walk15“ metus užbaigia pritraukusi 600 tūkst. eurų investiciją. Prie į platformą investavusių prisijungė Europos inovacijų ir technologijų institutas, įgyvendinantis „EIT Urban Mobility“ iniciatyvą. Tai – pirmoji didžiausio Europos darnaus judumo fondo investicija Lietuvoje.

Sprendimas – vos per kelias savaites

„Walk15“ – išmanių žingsnių iššūkių sprendimą įmonėms siūlanti vaikščiojimo platforma. Sveikatingumą, komandos vieningumą, darnų judumą bei tvarumą skatinantį startuolį pasiekusi „EIT Urban Mobility Impact Ventures“ investicija – pirmoji didžiausio Europos darnaus judumo fondo investicija Lietuvoje. Kartu – tai ir pirmoji „Walk15“ pritraukta užsienio kapitalo investicija.

„Su „EIT Urban Mobility“ atstovu susipažinome Lisabonoje, „Web Summit“ renginyje įkurtame Lietuvos startuolių stende. Vos grįžę buvome pakviesti pristatyti savo sprendimą iniciatyvos vidinei ir išorinei žiuri. Jau po keleto dienų sulaukėme teigiamo atsakymo, tad metus baigiame su didele motyvacija ir užsidegimu. Tarp pagrindinių kitų metų tikslų – žingsnių iššūkių kūrimo savitarnos platformos užbaigimas ir žengimas į Vokietijos rinką. Tam ir skirsime pritrauktą investiciją bei sieksime naujų ateityje“, – sako Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė, startuolio „Walk15“ įkūrėja ir vadovė.

Inovacijų agentūros skyriaus „Startup Lithuania“ vadovė Roberta Rudokienė pabrėžia, kad ši investicija dar kartą patvirtina, jog Lietuvos startuolių ekosistema yra vis labiau pastebima pasauliniame startuolių žemėlapyje. „Tai buvo pirmas kartas, kai „Web Summit“ renginyje organizavome nacionalinį Lietuvos stendą, kurio tikslas buvo sudaryti galimybę lietuviškiems inovatyviems verslams turėti bendrą erdvę susitikti ir megzti ryšius. Džiugu, kad pirmieji rezultatai radosi taip greitai – tai rodo, kad kuriame pasaulinei rinkai aktualius sprendimus“, – sako R. Rudokienė.

Išsiskyrė tarp kitų kandidatų

Europos inovacijų ir technologijų instituto įgyvendinamos iniciatyvos „EIT Urban Mobility“ sprendimas skirti investiciją būtent šiam startuoliui buvo priimtas po griežto, iš dviejų etapų sudaryto proceso, konkuruojant su dideliu skaičiumi kitų stiprių konkurentų. Visą procesą vertino vidinė ir išorinė iniciatyvos ekspertų žiuri.

„Mūsų tikslas – tapti pirmuoju užsienio investuotoju į besikuriančias startuolių ekosistemas, o „Walk15“ rodo pavyzdį, kaip didinti mūsų skatinamą darnų judumą Europoje“, – sako Pablo Garrido, „EIT Urban Mobility Impact Ventures“ investicijų vadovas.

„EIT Urban Mobility Impact Ventures“ investicijų analitiko Mateusz Kałuża teigimu, „Walk15“ laimėjo dėl keleto kompleksinių, tarpusavyje derančių veiksnių.

„Sprendimui įtakos turėjo daugybė skirtingų veiksnių. „Walk15“ neabejotinai atitinka mūsų investicinį profilį – tiek esama kūrimo stadija, tiek finansiniais rodikliais, tiek atstovaujamu sektoriumi. Kartu – tai sprendimas, skirtas aktyviam judumui ir tokiu būdu skatinantis žmones į kasdienę veiklą įtraukti teigiamus judumo modelius. Startuolis turi aiškius pardavimų tikslus, pagristus tiek į viešąjį, tiek į privatų sektorių orientuotu patikimu verslo modeliu. Ne mažiau svarbu ir stipri bei kompetentinga komanda, turinti reikiamos patirties ir demonstruojanti tvirtą įsitraukimą bei atsidavimą projektui nuo pat mūsų pirmos sąveikos“, – sako Mateusz Kałuża, „EIT Urban Mobility Impact Ventures“ investicijų analitikas.

Kalbėdamas apie startuolio potencialą ateityje,  M. Kałuża išskyrė ir dar vieną „Walk15“ stiprybę – laikui nepavaldų aktualumą.

„Gali skambėti banaliai, tačiau šis startuolis savo veiklą nukreipęs į neišsenkančią rinką – jis formuoja įpročius, kuriuos sau pritaikyti turėtų kiekvienas. Nesvarbu, kokia pažengusi žmonija bus po 5, 10, 20 metų ar kokias technologijas naudosime, judėti bus būtina visada. Tiek tam, jog kūnas būtų sveikas, tiek prisidedant prie tvarių miestų kūrimo“, – sako M. Kałuża.

Investuoja jau antrąjį kartą

Sprendimą investuoti į „Walk15“ paskutinėmis metų dienomis priėmė ir Lietuvoje veikiantis „70V“ fondas. Tai – jau antroji fondo investicija į vaikščiojimo platformą. Pirmąją „70V“ skyrė 2021-aisiais.

Dar lapkritį į „Walk15“ pakartotinai investavo ir Lietuvos verslo angelai bei „Verslo angelų fondas II“. Bendra investicijų suma kartu su „EIT Urban Mobility“ fondu siekia 600 tūkst. eurų.

„Pagrindinis naujų metų tikslas – pritraukti 1 mln. eurų investiciją, kuri bus skirta įsitvirtinimui Vokietijos rinkoje“, – sako V. Musvydaitė-Vilčiauskė.

Išmanių žingsnių iššūkių sprendimą įmonėms siūlanti vaikščiojimo platforma „Walk15“ skaičiuoja, jog nuo 2019-jų žingsnių iššūkių sprendimu pasinaudojo daugiau nei tūkstantis kompanijų Lietuvoje, Latvijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose Europos šalyse.

Startuolis buvo pripažintas geriausiu sprendimu Europoje, „European Young Innovators“ apdovanojimuose bei laimėjo publikos favorito titulą „Vilnius TechFusion Startup Awards“ startuolių apdovanojimuose.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.