...

Startuolis, apskaičiuojantis rytojų

Verslas

2017.05.30

Autorius: Agnė Pakėnaitė

Temos: , .

Startuolis, apskaičiuojantis rytojų

„StockInvest.us“ startuolio įkūrėjas - Vytautas Matuzas. Asmeninio albumo nuotr.

Vytautas Matuzas (31) daugeliui gali pasirodyti matytas iš įvairių muzikinių projektų, kuriuose jis sėkmingai pasirodydavo ir stebindavo muzikiniais gebėjimais. Tačiau šiandien su V. Matuzu kalbamės ne apie muziką, o apie kitą jo svarbią veiklą – startuolį „StockInvest.us“, kuris prieš metus įsiliejo į Jungtinių Amerikos Valstijų rinką.

Programavimas – neatsiejama dalis

V. Matuzas šypsodamasis pasakoja, kad informacinės technologijos jį domino nuo pat mažens. Dar būdamas paauglys, jis gaudavo įvairių programavimo užsakymų ir taip po truputėlį įsiliejo į šią sritį. Paskutiniais mokyklos metais vaikinas įsteigė savo įmonę ir pradėjo kurti interneto svetaines. Visa tai išsivystė iki platformos „NemokamosSvetaines.lt“, kuri sėkmingai veikia iki šiol. Klientams čia siūloma nemokamai susikurti savo interneto svetainę.

Pirmosios startuolio „StockInvest.us“ užuomazgos prasidėjo dar 2015 m. pabaigoje. „Tuomet visiškai atsitiktinai sesė supažindino mane su norvegu, kuris tuo metu studijavo ISM Vadybos ir ekonomikos universitete. Ji man rekomendavo susipažinti su Džimu, pristatydama jį kaip žmogų, kuris visada kuria idėjas ir ieško bendraminčių naujam startuoliui. Jau per pirmąjį susitikimą mes radome bendrą kalbą ir supratome, kad dirbsime drauge“, – pačią pradžią prisimena pašnekovas.

Parduoti, pirkti ar nedaryti nieko?

 

„Mes fiksuojame kainos pokyčius laike ir mūsų sukurti algoritmai būtent pagal tai nusprendžia, koks yra dėsningumas ir kas galbūt vyks ateityje.“

V. Matuzas.

 

Startuolis „StockInvest.us“ kiekvieną parą analizuoja daugiau nei 5 tūkst. Niujorko vertybinių popierių biržoje esančių įmonių istorinius kainų duomenis ir teikia vartotojams prognozes: akcijas pirkti, parduoti ar tuo metu nedaryti nieko. „Mes esame įrankis investuotojui. Pateikiame jam informaciją, kur jis galėtų pelningiausiai investuoti, arba padedame jam apsisaugoti nuo galimai nesėkmingų sprendimų“, – apie startuolį pasakoja V. Matuzas.

Pašnekovas teigia, kad yra du analizės būdai: fundamentalioji ir techninė analizė. „Paprasčiausias fundamentaliosios analizės pavyzdys – jeigu žinome, kad prasideda karas, suprantame, kad plieno kaina kils. Mes atliekame techninę analizę. Tokio tipo analizei iš esmės svarbi tik kaina. Mes fiksuojame kainos pokyčius laike ir mūsų sukurti algoritmai būtent pagal tai nusprendžia, koks yra dėsningumas ir kas galbūt vyks ateityje“, – dėsto jis.

Rinkosi JAV rinką

Didžiausią dalį „StockInvest.us“ klientų sudaro privatūs asmenys (apie 80 proc.). V. Matuzo įkurta įmonė iškart įsiliejo į sunkiausią JAV rinką. „81 proc. visų klientų yra iš JAV, nes mes analizuojame čia esančių įmonių akcijų duomenis, – paaiškina V. Matuzas. – Veiklą vykdyti JAV – iš anksto apgalvotas sprendimas. Pradėjome nuo tos rinkos, į kurią sunkiausia įeiti. Manėme, kad jeigu mums šis modelis pasiseks ten, galėsime būti tikri, kad ateityje pavyks įžengti į bet kurią kitą rinką.“

Įmonių, kurios taip pat analizuoja biržoje esančius akcijų duomenis, yra, tačiau V. Matuzas pabrėžia, jog jų išskirtinumas yra tas, kad techninės analizės komentarus jie kuria automatiškai. „Kitose įmonėse dažniausiai dirba analitikai, kurie per parą gali išanalizuoti, pavyzdžiui, tik 100 įmonių. O mes kompiuteriu galime išanalizuoti visas įmones be išimties“, – „StockInvest.us“ pranašumus dėsto V. Matuzas.

Idėja – tik maža dalis

Pašnekovas sako, kad kelias iki to, kur jie yra šiandien, nebuvo lengvas, tačiau priduria, kad jei startuolio kūrimo procesas būtų lengvas ir be iššūkių, vargu ar šios veiklos jis būtų ėmęsis. „Kelias nesibaigia ir matome dar labai daug naujų iššūkių, ką galime tobulinti, ką galime daryti ateityje“, – sako startuolio įkūrėjas, kuris tikisi, kad „StockInvest.us“ ir toliau sėkmingai augs. Nors visos investicijos į startuolį dar neatsipirko, tačiau jau tris mėnesius startuolis dirba pelningai.

Kur yra sėkmingos idėjos paslaptis? V. Matuzas įsitikinęs, kad pasaulyje vis dėlto yra dviejų tipų žmonės: „Vieni kalba, o kiti daro. Idėja yra tik labai maža startuolio dalis, o įgyvendinimas – labai didelė. Taip pat yra su talentu ir darbu. Talentas yra maža dalis, o visa kita yra darbas“, – sako V. Matuzas ir visiems pataria mažiau kalbėti, o daugiau daryti.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.