...

Silicio slėnio simuliacija persikelia į vasaros stovyklą

Verslas

2017.07.05

Autorius: Ieva Drungilaitė

Temos: , , .

Silicio slėnio simuliacija persikelia į vasaros stovyklą

„CodeAcademy Kids“. VALAITISFOTO nuotr.

2017 m. liepos 3 d. prasidėjo analogų Lietuvoje neturinti jaunimo verslumo vasaros stovykla. Trijų pamainų stovyklos iniciatorė, „CodeAcademy Kids“ koordinatorė Aurelija Makselytė teigia, kad tai išskirtinė galimybė jaunimui susipažinti su startuolių realybe, o tėvams geriau suvokti, kodėl verslumas yra svarbus jaunajai kartai.

„Ilgai galvojome, kokia stovykla patiktų šiuolaikiniams paaugliams. Mums lyg ir priklausytų organizuoti programavimo stovyklą, tačiau kadangi vasaros laikotarpiu savo akademinės veiklos mes nestabdome, norėjome sukurti ką nors nauja“, – idėjos gimimą pristato pašnekovė.

Regis, jiems pasisekė puikiai. Įsikūrę technologijų miestelyje „Vilnius Tech Park“, kuriame nuolat vyksta gyvenimas, organizatoriai nutarė su verslo kasdienybe supažindinti ir 11–18 metų jaunuolius.

„Šiuolaikinėje organizacijoje, o ypač startuoliuose, vaidmenys beveik išnykę – kiekvienas darbuotojas stengiasi dirbti taip, kad priartintų savo komandą prie bendrai siekiamo tikslo, todėl kiekvienas turi itin palankias galimybes augti ir kaip profesionalas, ir kaip žmogus. Na, o kalbant apie verslumą, Silicio slėnis, manau, yra geriausias efektyvaus ir idėjinio darbo pavyzdys“, – pasakoja A. Makselytė.

40 valandų žinių

 

„Geras verslininkas visuomet rūpinasi ne tik savo idėja, bet ir savimi, tad numatyti teniso bei tinklinio čempionatai, lėkščiasvydis, sveikas maistas, joga, meditacija.“

A. Makselytė.

 

„CodeAcademy Kids“ stovykla „Silicon Valley“ – tai verslo simuliacija, kurios pagrindinė idėja paremta visame pasaulyje garsaus Silicio slėnio samprata. Stovyklos metu jaunuoliams paskaitas skaitys garsių agentūrų vadovai, verslininkai, konsultantai, Silicio slėnyje veikiančių įmonių atstovai Lietuvoje, vyks įvairios komandos formavimo pamokos, įdomios veiklos, dalyviai aktyviai kurs savo verslo idėjas.

„Stovykloje vyks verslo susitikimų simuliacijos, strategijų kūrimas, prekių ženklų vystymas ir viskas per 40 valandų. Geras verslininkas visuomet rūpinasi ne tik savo idėja, bet ir savimi, tad numatyti teniso bei tinklinio čempionatai, lėkščiasvydis, sveikas maistas, joga, meditacija. Kiekvieną stovyklos pamainą vainikuos verslo idėjų pristatymai, pagal kuriuos kompetentinga komisiją išrinks nugalėtojus“, – atskleidžia pašnekovė.

Siekia rasti geriausius

„Vienas iš didžiųjų mūsų tikslų – įkvėpti moksleivius dalytis savo idėjomis. Štai vienas „CodeAcademy Kids“ mokinių – Simonas Vakaris Savickas – yra jauniausias Lietuvos verslininkas: Simonas sugalvojo socialinio verslo idėją, padėsiančią išvengti konfliktų šeimose, vykstančių dėl nesusikalbėjimo. Kaip jo idėja pasiekė kompetencijos verslo srityje turinčių žmonių ausis, yra labai paprasta: Simonas atėjo į vietą, kurioje tokie žmonės renkasi, ir savo idėją papasakojo garsiai. Šiuo metu vaikas yra idėjinis proceso vedlys, tačiau techninius sprendimus priima kompetencijos šioje srityje turintys žmonės“, – sėkmės istorija dalijasi pašnekovė.

Kurdami stovyklos idėją, jos autoriai susimąstė, kodėl į visuomenės akiratį dažnai patenka tik vienetai tokių verslių, sumanių ir idėjų kupinų vaikų. Supratę, kad iš tiesų jų mūsų šalyje yra gerokai daugiau, „CodeAcademy Kids“ nusprendė juos paskatinti mąstyti dideliais mastais ir nebijoti dalytis idėjomis, tad vienas iš stovyklos tikslų – paskatinti ir suaugusiuosius išgirsti bei prisiimti atsakomybę už pagalbą tokiems vaikams.

Kuria ateities planus

Tai pirmoji tokiu principu organizuota stovykla, tačiau organizatoriai susidomėjimu skųstis negali.

„Turint omenyje, kad tai pirma mūsų organizuojama stovykla „Silicon Valley“, susidomėjimo lygį vertinčiau teigiamai. Visgi vasaros stovyklų pasirinkimas yra didelis, o ir vaikų verslumas kai kuriems tėvams atrodo ne iki galo išnagrinėta tema. Tikimės stovykloje suburti veiklių moksleivių bendruomenę, kuriai vėliau norės priklausyti ir kiti mokiniai, nedalyvavę pirmoje stovykloje“, – džiaugiasi pašnekovė.

Šie metai – savotiška avantiūra, siekis išbandyti idėją ir paskatinti jaunimą domėtis verslumu. Anot pašnekovės, visa komanda tiki idėjos sėkme, todėl jau dabar kuria tvirtus ir didelius ateities planus.

„Stovykla pagal tą pačią programą vyks tris kartus, tad iš viso verslumo mokymuose ir simuliacijose šią vasarą spės dalyvauti 150 moksleivių. Kadangi stovyklą „Silicon Valley“ organizuojame pirmą kartą, kitais metais jau turėsime ištobulintą procesą ir tuomet galėsime stovyklą organizuoti ne tik Vilniuje, bet ir kituose miestuose, o galbūt ir kitose šalyse“, – viliasi A. Makselytė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.