...

Pradėjo nuo to, ko reikėjo patiems – kepinių be glitimo

Verslas

2020.07.17

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , .

Pradėjo nuo to, ko reikėjo patiems – kepinių be glitimo

Asmeninio albumo nuotr.

Ką tik trečius veiklos metus paminėjusios Klaipėdoje veikiančios kepyklėlės, krautuvėlės ir kavinukės „Namai be gliuteno“ įkūrėjai Loretai Želnienei (46) idėja imtis tokio verslo gimė iš asmeninės būtinybės – kai paaiškėjo, kad trimetė dukrelė netoleruoja glitimo. 

Noras pasidalinti patirtimi

Troškimas palengvinti dėl sveikatos kilusią bėdą ir padėti kitiems subrandino idėją, kurios įgyvendinimui, skaičiavimams ir pasiruošimo darbams prireikė devynių mėnesių. Pasak L. Želnienės, norėjosi pasidalinti sukaupta informacija, patirtimi ir padėti tokiems pat glitimo netoleruojantiems žmonėms. 

Per du mėnesius buvo atliktas patalpų remontas, užsakyti ir sustatyti įrenginiai. Įsikurti pradėjo savo šeimos lėšomis. Įrangai pritrūkus, teko pasinaudoti INVEGOS paskola.

Pasiteisinus pirmajai tokiai atidarytai vietai uostamiestyje, jau pusantrų metų sėkmingai gyvuoja ir krautuvėlė Vilniuje, taip pat veikia prekybos vietos ir kituose miestuose.

Pradėjo domėtis ir kepti namuose

Utenoje gimusi ir augusi pašnekovė po mokyklos baigimo ir buhalterinės apskaitos studijų Klaipėdos kolegijoje ir Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultete per 20 samdomo darbo metų dirbo trijose įmonėse, kur nuo administratorės pareigų metams bėgant pakilo iki direktoriaus pavaduotojos. Apie savo verslą nesvajojo, kol pasikeitė šeiminės aplinkybės – trejus metus Želnių šeima ieškojo mažosios dukrytės negalavimų priežasties, kol eksperimento būdu atrado, kad ji netoleruoja glitimo.

Pradėjus namuose eksperimentuoti, domėtis ir kepti, moteriai kilo mintis, kad tokio verslo pas mus dar nėra. Jos atidaryti „Namai be gliuteno“ tapo pirmieji tokie Lietuvoje, kuriuose visa, kas be glitimo, po vienu stogu.

Šeima jau šeštus metus gyvena be glitimo

Prieš penkerius metus pradėjusi bandymus kepti miltinius gaminius be glitimo, L. Želnienė tuomet skirtingų produktų ieškodavo per kelias parduotuves arba siųsdavosi iš užsienio. Tad dabar ji siekia, kad klientams būtų patogu ir jie viską atrastų po vienu stogu: ir kepinius, ir žaliavas, ir sveikų prekių be glitimo, net kosmetikos. „Namuose be gliuteno“ gaminami ir parduodami vietoje kepti sausainiai, pyragai, tortai, duona ir kiti kepiniai be glitimo bei laktozės, dalis asortimento pritaikyta ir veganams arba netoleruojantiesiems pieno baltymo bei kiaušinių. Taip pat parduodami kitų partnerių produktai be glitimo. Labai laukiami visi, kurie netoleruoja glitimo, serga celiakija, veganai ir visi kiti, norintys sveikesnių sudėčių kepinių.

Kiekvienas receptas yra išbandytas

Verslo įkūrėja savo įmonę vadina „mikro“ ir sako, kad dėl to jai pačiai tenka dalyvauti visuose procesuose. „Kiekvienas receptas yra išbandytas mano rankomis – tai labai padeda kiekvieną dieną bendraujant su klientais, suteikiant jiems informaciją. Aš be galo atsakingai tai darau, nes žinau, kaip yra svarbu išvengti kryžminės taršos ir pateikti tikslias gaminių sudėtis.“

L. Želnienė džiaugiasi, kad nuo pat pradžių imantis tokios veiklos ją palaikė šeima, draugai: „Skatino daryti, nes alternatyvų nebuvo ir tokios gausos šviežiai kepamų kepinių pasirinkimo Lietuvoje nėra iki šiol. Negaliu sakyti, kad turėjau sunkumų, viskas klostėsi labai sėkmingai, reikiamu momentu atsirado reikalingi žmonės ir situacijų sprendimai.“ 

Naujokams įsibėgėti sunku

„Namų be gliuteno“ šeimininkė pastebi, kad turint savo verslą laikas labai greitai bėga. „Vis tobulėjame, kuriame naujus receptus, eksperimentuojame ir net nepastebėjome, kaip jau praėjo treji metai. Žinoma, pirmaisiais metais, kai vis dar reikalingos investicijos į įrangą bei plėtrą ar didesniam kiekiui žaliavų užpirkti, mokesčių sistemos nelankstumas naujokams yra skaudus, nes nėra jokių lengvatų ar atidėjimų, – pripažįsta pašnekovė. – Visada norisi pateikti kuo sveikesnių kepinių, geresnės ir palankesnės sudėties, todėl kūrimas ir eksperimentavimas kažkiek užtrunka, bet suteikia pasitenkinimą gavus rezultatą.“

Pradedantiesiems savo verslą ar projektą L. Želnienė palinkėtų: svajoti, nebijoti ir daryti: „Tvirtai tikėkite savo idėja ir tikrai pavyks.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.