...

Emocinės pagalbos startuolis sulaukė sėkmės

Verslas

2020.10.23

Autorius: Veronika Bielinytė

Temos: .

Emocinės pagalbos startuolis sulaukė sėkmės

I.Vaitkevičiūtė Asmeninio albumo nuotr.

Pandemijos metu susikūręs emocinės pagalbos startuolis „Act On Crisis“ šiuo metu ne tik sėkmingai veikia, plečia savo partnerių ir klientų ratą, bet ir spėjo išaugti turėtą pavadinimą. Nuo šiol jį pažinsime „Mindletic“ vardu.

„Augdami ir plėsdamiesi pastebėjome, kad pavadinimas „Act On Crisis“ nevisiškai atspindi programėlės esmę. Tam, kad išlaikytume balansą, turime reaguoti ne tik krizinėse situacijose, bet treniruotis reguliariai ir kurti įprotį. Mūsų programėlė skatina nuolatinį rūpinimąsi savo emocine sveikata, kaip rūpinamės ir savo kūnu. Todėl naujasis pavadinimas kilo natūraliai – atletiškas protas (angl. Mind + Athletic)“, – dalinasi startuolio įkūrėja Ieva Vaitkevičiūtė.

Naudingas sprendimas

„Act On Crisis“, o dabar jau „Mindletic“ yra emocinės pagalbos programėlė, kurią išmaniuosiuose telefonuose gali įsidiegti vartotojai visame pasaulyje. Kiekvienas, ieškantis emocinės paramos ar išgyvenantis nerimą, vos keliais mygtuko paspaudimais galės lengvai rasti pagalbą, neišeidamas iš namų.

Programėlė teikia trijų lygių kompleksinę pagalbą: kvėpavimo technikos praktikas, anonimiškus pokalbius su bendruomenės nariais ir individualias konsultacijas su sertifikuotais specialistais. Prie projekto jau prisijungė 18 psichologų, kurie konsultuos lietuvių, anglų bei rusų kalbomis.

Pasak idėjos autorės I. Vaitkevičiūtės, krizės akivaizdoje bendrystės, ypač emociniu lygmeniu, poreikis išauga: „Mes sukūrėme įrankį, kuris padės sujungti žmones, patiriančius panašius išgyvenimus. Dabar didelė dalis pasaulio yra patekusi į tokią pačią situaciją. Niekada dar taip nebuvo. Todėl visi išgyvenimai, patirti šiuo laikotarpiu, turės bendrą vardiklį. Norime, kad žmonės žinotų, jog šioje emocinėje kovoje yra ne vieni.“

Neįtikėtina sparta ir tarptautinis pripažinimas

Pandemijos metu būtina veikti greitai. Būtent tai padarė startuolis „Mindletic“. Komanda programėlę sukūrė per rekordiškai trumpą laiką. Nuo idėjos iki realios programėlės atsiradimo praėjo vos daugiau nei dvi savaitės.

Programėlę kūrė lietuvių komanda, kurią sudaro psichologijos, IT, skaitmeninės rinkodaros ir komunikacijos specialistai, gyvenantys ir dirbantys Lietuvoje, Norvegijoje, Danijoje ir Vokietijoje. Idėja buvo išplėtota Lietuvoje vykusio hakatono „Hack The Crisis“ metu, kur taip pat laimėjo filantropo Vlado Lašo apdovanojimą ir gavo galimybę prisijungti prie tarptautinės akceleratoriaus „Startup Wise Guys“ programos. Hakatone konkurencija buvo milžiniška. 15 tūkst. dalyvių iš 100 valstybių pristatė daugiau nei 1 tūkst. novatoriškų projektų, skirtų COVID-19 pandemijos sukeltoms problemoms spręsti. Vis dėlto programėlės kūrėjai išsiskyrė savo inovatyvumu bei požiūriu į aktualią problemą. Jiems pavyko iškovoti antrąją vietą, lygiai taip pat antrąją vietą startuolis pelnė ir tarptautinėje startuolių mugėje „Startup Fair“.

„Toks aukštas įvertinimas pasauliniame kontekste mums labai svarbus, nes tai skatina dar labiau stengtis bei patvirtina faktą, kad dabar emocinė pagalba yra kaip niekada reikalinga“, – I. Vaitkevičiūtė

Be to, startuolis taip pat atstovaus Lietuvai pasauliniame inovacijų konkurse „World Summit Awards“. Galima drąsiai teigti, kad „Mindletic“ yra vienas iš šešių ryškiausiai sužibėjusių startuolių, kuris šiais metais papildys Startuolių muziejų Vilniuje.

Projekto partneriai yra tokios organizacijos kaip Lietuvos psichologų sąjunga, Personalo valdymo profesionalų asociacija, „Jaunimo linija“, Krizių įveikimo centras bei „Psichikos sveikatos perspektyvos“. Projektą palaiko ir aktyviai konsultuoja filantropas Vladas Lašas, profesorius Dainius Pūras, psichologė Valija Šap ir kiti.

Sparčiai plečiasi

Šiuo metu „Mindletic“ pradeda darbą su pirmomis organizacijomis, tarp kurių yra „CVO Recruitment & Simplika“, „Swedbank“, Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir „1stDibs“.

Šiais metais pirmą kartą Vilniaus ir Vilniaus rajono gyventojai galės naudotis startuolio teikiamomis emocinės gerovės skatinimo paslaugomis, kurios yra įtrauktos į Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro programą. Kiekvienas vilnietis ar Vilniaus rajono gyventojas gali gauti net penkias nemokamas psichologo konsultacijas neišeidamas iš namų – per mobiliąją programėlę „Mindletic“. Užsiregistravę internetu www.vilniussveikiau.lt, dalyviai el. paštu gaus laišką su instrukcija, kaip atsisiųsti programėlę, ja naudotis ir kaip vyks pirmoji konsultacija.

Programėlė jau anksčiau yra sulaukusi įmonių ir organizacijų dėmesio. „Su mūsų pirmaisiais partneriais „CVO Recruitment & Simplika“ bendradarbiaujame nuo rugsėjo pradžios ir tuo labai džiaugiamės. Tai yra progresyvios, tvarios įmonės, kurios rūpinasi savo darbuotojų emocine sveikata“, – teigia I. Vaitkevičiūtė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.