...

Išrinkti geriausi Baltijos šalių šeimos verslai: iš jų trys – lietuviški

Verslas

2024.06.20

Autorius: bzn start

Temos: .

Išrinkti geriausi Baltijos šalių šeimos verslai: iš jų trys – lietuviški

Biržų duona įkūrėjai Natalija ir Andrius Kurganovai // Asmeninio archyvo nuotr.

Praėjusią savaitę, ISM Vadybos ir ekonomikos universitete įvykusios Baltijos šalių šeimos verslo instituto (BFFI) ir Europos bendrovių valdysenos instituto (ECGI) organizuotos konferencijos „Šeimos įmonių vaidmuo ilgalaikio tvarumo kontekste“ metu buvo išrinkti geriausi regiono šeimos verslai. Tarp apdovanotųjų ir trys verslai iš Lietuvos. 

Trimis TOP Lietuvos šeimos verslais šiais metais buvo pripažintos viena didžiausių šalies duonos kepyklų „Biržų duona“, statybos ir projektavimo įmonė „ARCHIS“ bei transporto bendrovė „Motiejausko transportas“. „Biržų duona“ jau antrus metus iš eilės tampa Lietuvos TOP šeimos verslu. 

Latvijoje ir Estijoje laurus skynė optikos šeimos verslai

Geriausiomis latviškomis šeimos įmonėmis buvo išrinktos optikos bendrovė „Optic GURU“, prekes bei paslaugas barams ir restoranams teikianti „Gemoss“ bei maisto atliekų perdirbėja „L. J. Linen Ltd.“. Estijos geriausiomis paskelbtos medinių namų statytoja „Palmatin Wooden Houses“, optikos bendrovė „OptiPRO OÜ“ bei statybų bendrovė „SA.MET AS“. 

Parinkti patikimi atrankos kriterijai

TOP šeimos verslai buvo atrinkti remiantis tiek kiekybiniais, tiek kokybiniais kriterijais, iš kurių svarbiausi buvo ilgalaikis atsparumas, antrosios šeimos kartos įsitraukimas į verslo valdymą bei šeimos vertybių puoselėjimas. Šeimos verslų iššūkius ir galimybes nagrinėjusioje konferencijoje dalyvavo daugiau nei 130 šeimos verslų atstovų, praktikai, akademinio pasaulio atstovai iš 15 skirtingų šalių. 

Didžioji dalis Lietuvos šeimos verslų valdoma pirmos kartos atstovų

„Lietuvoje apie 40 proc. visų verslų sudaro būtent šeimos verslai. Apie 70 proc. tokių verslų dar yra valdomi pirmosios kartos atstovų. Statistika yra panaši ir Latvijoje bei Estijoje. Tad itin svarbu būtent dabar kalbėti apie šeimos verslų valdyseną ir įpėdinystės planavimą. Jei šeimos verslai vystysis sėkmingai, Baltijos šalių ekonomikos pajus reikšmingą augimą“, – dėsto renginio rėmėjo, teisės firmos „Sorainen“ partneris ir Privačių klientų grupės vadovas advokatas Laimonas Skibarka.  

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.