...

Pasirinkti, kur pietauti, bus daug paprasčiau

Verslas

2017.04.26

Autorius: Ieva Drungilaitė

Temos: , .

Pasirinkti, kur pietauti, bus daug paprasčiau

Projekto „Dpietus.lt“ įkūrėjaI - Karolina ir Rokas Ambrazevičiai. Asmeninio albumo nuotr.

Kaunietis Rokas Ambrazevičius (27) drauge su kolegomis kasdien susidurdavo su problema – kebliu pasirinkimu, kur valgyti dienos pietus. Ilgainiui gimė idėja, kuri pravertė ne tik patiems įkūrėjams, bet ir aplinkiniams. Taip jau beveik metus gyvuoja puslapis „Dpietus.lt“.

Kasdienė problema

Pašnekovas atskleidžia, kad idėja sukurti projektą „Dpietus.lt“ kilo visiškai natūraliai, eilinį kartą renkantis, kuriame restorane pietauti.

„Esame biuro žmonės, tad pietums dažniausiai renkamės restoranų siūlomus dienos pietus. Pastebėjome, kad beveik visi restoranai, kuriuose valgome, dienos pietų pasiūlymus dažniausiai skelbia socialiniame tinkle „Facebook“. Kas dieną norisi įvairovės, tačiau prisiminti visus restoranų pavadinimus yra gana keblu, o prisiminus dar reikia ir pasižiūrėti dienos pietų valgiaraštį. Dažniausiai tenka į paiešką vieno restorano pavadinimą vesti kelis kartus, kad lygindamas restoranus įsitikintum, jog šiandien nori pietauti būtent ten. Taip susidūrėme su įkyriu iššūkiu kasdien ieškoti, kur skaniausia valgyti ir ką valgyti šiandien. Nuolatinis ieškojimas tokiame moderniame amžiuje iš principo yra nepatogus ir varginantis“, – įsitikinęs R. Ambrazevičius.

 

„Didžiausią azartą mums teikia mažos smulkmenos, pavyzdžiui, pirmas tūkstantis „patinka“, antras tūkstantis „patinka“.

R. Ambrazevičius.

 

Sukurta pradinė „Dpietus.lt“ versija netruko sulaukti dėmesio, augantis susidomėjimas paskatino patogaus dienos pietų pasirinkimo galimybę pasiūlyti ir plačiajai auditorijai. R. Ambrazevičius džiaugiasi, kad šiuo metu vis rečiau tenka įrodinėti projekto naudą, o restoranų atstovai patys juos susiranda. Vis dėlto, net ir sulaukę pirminės sėkmės, „Dpietus.lt“ kūrėjai nenustoja žavėtis verslo smulkmenomis.

„Didžiausią azartą mums teikia mažos smulkmenos, pavyzdžiui, pirmas tūkstantis „patinka“, antras tūkstantis „patinka“. Kai restoranai patys nori ir prašosi patekti į mūsų puslapį. Geri atsiliepimai, žinutės, kurių gauname į puslapį, sekėjų siūlomos temos. Suprantame, kad atradome nišą, kurioje galime padaryti daug ir įdomių dalykų. O tai labai „veža“, – sako pašnekovas.

Svarbi komanda

Idėjos autorius pabrėžia, kad kuriant „Dpietus.lt“ buvo ypač svarbus komandos indėlis, mat informacinių technologijų entuziastai viską sukūrė savo jėgomis.

„Aš pats esu programuotojas, interneto puslapių kūrėjas. IT mane „vežė“ nuo mažens, „nuvežė“ net iki Londono, kur baigiau mokslus. Tačiau gimtinės ir šeimos ilgesys partraukė atgal namo. O šiaulietė Karolina Ambrazevičienė (23) dar prieš ketverius metus buvo įsitikinusi, kad svajonių veikla yra genetika. Visgi, per petį žvelgdama į mylimojo kompiuterio ekraną, ji pamažu ne tik mintimis, bet ir darbais tolo nuo biologijos informacinių technologijų kryptimi. Iš Lentvario kilusi Rimantė Gaičevskytė (30) rimtai domisi kriminologija, bet didžiąją kasdienės veiklos dalį skiria komunikacijai, siekdama teksto ir vaizdo harmonijos. Visi kartu mes stengiamės įgyvendinti kuo daugiau įvairių projektų. Dirbdami IT sektoriuje, „Dpietus.lt“ pagrindą susikūrėme patys, tad iš esmės taip sutaupėme apie 3–5 tūkst. eurų“, – atskleidžia pašnekovas.

Pasak R. Ambrazevičiaus, net ir su stipria komanda daug kainavo laikas, praleistas kuriant sistemą, gryninant idėjos koncepciją: „Šiandien sakoma: laikas – pinigai. O laiko teko investuoti tikrai gana daug į idėjos išgryninimą, į aiškios koncepcijos sukūrimą, tikslo apsibrėžimą. Nuo tos akimirkos, kai sutarėme, kad toks projektas daugiau nei reikalingas, teko sukti galvą, kaip pagrindinei puslapio funkcijai – koncentruotai informuoti apie pietų pasiūlymus didžiuosiuose Lietuvos miestuose – suteikti daugiau atspalvių, kad greta informacijos dar būtų ir smagių edukacinių aspektų. Ir, žinoma, restoranų paieška taip pat atima daug laiko, nes reikia išsiaiškinti virtuvės tipą, kainų rėžius, spręsti vizualinius suvienodintos informacijos pateikimo galvosūkius. Šiandien skelbiame beveik 100 restoranų dienos pietų pasiūlymus, tačiau restoranų skaičius auga kiekvieną savaitę.“

Siūlys naujovių

Vien tik dienos pietų pasiūlymais komanda apsiriboti nenorėjo ir supratusi, kad šiuolaikinis žmogus ieško ne tik svarbios informacijos, bet ir įdomaus turinio, pasirinko nematytą puslapio koncepciją.

„Turinys yra karalius, taip teigia „Facebook“. Turinio reikėjo, o Andriaus Užkalnio kopija tapti nesinorėjo. Nors, jei atvirai, saviieškų pradžioje bandymų dalytis asmeniniais įspūdžiais bei restoranų potyriais būta. Iš čia išsigelbėjome ir pradėjome kurti smagų ir naudingą turinį. Siekiame edukuoti auditoriją, kad, rinkdamiesi dienos pietų pasiūlymus (nors, žinoma, tai galioja maisto kultūrai apskritai), atkreiptų dėmesį, koks ingredientas kokių naudingų ypatybių turi, o ko galbūt derėtų vengti. Šiandien mes gyvename greitai, tad lėtam pasimėgavimui maistu dažnam žmogui laiko stinga, todėl norisi, kad kasdienėje skuboje šmėstelėtų kokia naudinga žinia apie tai, ką įsimeti skrandin. O kai greta dar gali sužinoti apie keistus valgomus dalykus, maisto prietarus ar išskirtiniausius pasaulio restoranus, mažų mažiausiai biure su kolegomis atsiras dar viena papildoma pokalbio tema“, – įsitikinęs R. Ambrazevičius.

Siekdama edukuoti savo lankytojus, „Dpietus.lt“ komanda nekantraudama laukia, kada galėtų pristatyti naujausią savo pasiūlymą – diplomuotos kulinarės įžvalgas apie lietuvių valgymo ypatumus ir aistrą maistui, kaip tam tikrai kultūros formai.

Rasti idėją, kuri „veža“

Visiems pradedantiesiems R. Ambrazevičius linki rasti idėją, kuri motyvuotų veikti ir būtų artima širdžiai, bet svarbiausia, anot jo, padėti pirmuosius žingsnius ir startuoti.

„Geriau dešimt kartų bandyk, nors ir nesėkmių patirdamas, nei tik svarstyk, verta ar ne. Ir labai svarbu, kad įgyvendindamas sumanytus dalykus jaustumei „draivą“. Kai pačiam tai, ką darai, teikia džiaugsmą ir yra smagu, ši emocija persiduoda kaip gerasis virusas“, – teigia „Dpietus.lt“ bendraįkūrėjis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.