...

Ar verta rinktis prekę lietuvišką?

Verslas

2012.09.27

Autorius: Juliana Miliut

Temos: , , .

Ar verta rinktis prekę lietuvišką?

„Pagaminta Lietuvoje“ - tai tikrai skambus ir su kokybe asocijuojantis užrašas BFL/Andriaus Ufarto nuotr.

Vartotojišką pasaulį vis labiau atakuoja ne tik pigios prekės iš Kinijos ar Tailando, bet ir gausybė mados tendencijų. Kelionių agentūros siūlo prestižo reikalu tapusias savaitgalio išvykas į Europos mados sostines, tačiau nebe taip, kaip prieš dešimtmetį, – aplankyti architektūros šedevrų, bet paišlaidauti, o grįžus į Lietuvą pasipuikuoti avalyne iš Italijos, baldais iš Ispanijos ar apdarais iš Londono arba Paryžiaus. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad lietuvių versliukų yra labai įvairių ir vertų dar kokio dėmesio! „Pagaminta Lietuvoje“ – tai tikrai skambus ir su kokybe asocijuojantis užrašas, pirmiausiai kai kalbame apie maisto prekes.

Galbūt dėlto, kad jas vartojame kasdien. Tačiau toli gražu apsistoti tik ties maistu nederėtų ir primename Jums tėvynainius, kuriais galime didžiuotis. Kauno, Panevėžio ir Šiaulių miestuose įsikūrusios odinės avalynės gamybos ir prekybos įmonės UAB „Arnesima“, AB „Lituanica“, AB „Tauras“ ir kitos gali didžiuotis ne tik aukšta gaminių kokybe ir konkurencinga kaina, bet ir prekių asortimentu ne tik biuro tarnautojams, bet ir tokių veiklos sričių kaip žirgų sportas ar boulingas mėgėjams bei profesionalams. Na, o UAB „Paliūtis“ įvairiaspalviai guminiai batai nenusileidžia mados namų „Burberry“ siūlomiems guminukams.

Tuo metu, kai pradedantys verslininkai skuba apstatyti savo biurą švedų gamintojo „Ikea“, o jau sulaukę sėkmės italų ar ispanų dizainerių sukurtais baldais, išmaniausieji vertina lietuvišką prekę ir neabejoja, kad tarp daugiau nei šimto tėvynainių įvairiausios paskirties baldų gamintojų, tokių kaip UAB „Avis Bona“, UAB „Moderni klasika“ ir kitų, išsiskiriančių nestandartiniais ir itin originaliniais baldais, atsiras tas, kuris patenkins net didžiausio gurmano poreikius. Būsimi ir ką tik jais tapę tėveliai neturėtų skubėti žvilgčioti į užsienio parduotuvių tinklalapius, ieškodami geriausių prekių savo mažyliui.

Mažai kas žino, bet Kaune įsikūrusi UAB „Tututis“ gali pasiūlyti aukštos kokybės, modernaus dizaino ir patogių Lietuvoje gaminamų vežimėlių. Ką jau kalbėti apie kone dvidešimt įmonių, gaminančių žaislus, o štai UAB „Doctor“ siūlo net ekologiškus kartoninius žaislus vaikams. Dar daugiau, VĮ „Eltega“ Alytuje gamina klasikines medžio ir metalo konstrukcijų rogutes, „Linomeda“ iš Plungės – lininius, o UAB „Metras“ – grikių lukštų žaislus. Po pasaulį žaibiškai plintant ekologijos bumui, Europos kosmetikos ir chemijos pramonės gamintojams atsigręžiant į motiną gamtą lietuviai gali didžiuotis ne tik šios pramonės lyderiais, bet ir žolininkų bei vaistažolių augintojų, kurių tradicijos skaičiuojamos dešimtmečiais, gausa.

Vien ko verta UAB „Biok laboratorija“ ar AB „Naujoji Ringuva“, kurios gaminiai yra daugkartiniai Lietuvos čempionai įvairiose gaminių kategorijose. Galbūt daugelis nustebs, bet Lietuvos gamintojai geba patenkinti visus verslininkų poreikius, pradedant UAB „Seifuvos“ ar UAB „Rokvelo“ seifais, AB „Darbas“ ar UAB „Smiltainis ir Co“ kanceliarijos prekėmis ar UAB „GlassLT“, UAB „Etna“ stiklo paketais, baigiant UAB „Amber Plastic“ motorinėmis ir burinėmis valtimis ir AB Baltijos laivų statykla, siūlančia pastatyti nuosavą net iki 115 x 18,2 m dydžio laivą.

Galbūt negalime pasigirti išplėtota automobilių ir technikos gamintojų pramone, bet tokią tikrai turime. UAB Rokiškio autogamykla surenka GAZ markės sunkvežimius, UAB „Žiemgalos automobiliai“– MAZ sunkvežimius ir autobusus su „Mercedes-Benz“ varikliais, UAB „Carlsen Baltic“ gamina automobilinius šaldytuvus, UAB „Jansvis“ – pienvežius, UAB „Vilniaus viešasis transportas“ surenka žemagrindžius troleibusus, UAB „Sportinė aviacija ir Ko“ gamina sklandytuvus ir gyrokopterus, o UAB Vilniaus lokomotyvų remonto depas – šilumvežius. Didžiuotis galime ir tuo, kad rinkdamiesi lietuviškas prekes galime nuo pagrindų pasistatyti namą. Mūsų gamintojai gali pasiūlyti apdailos plytelių, cemento, dažų, elektros instaliacijos, mūro ir betono, liftų, santechnikos, šildymo ir vonios įrangos, stogų dangos, vėdinimo, valymo, grindų dangos, izoliacinių medžiagų ir platų kitų būsto statybai būtinų prekių asortimentą.

Sveikatos laidos, internetas ir spaudos leidiniai mirga vaistų nuo visų ligų ir maisto papildų reklamomis, kuriose vartotojai dažnai skatinami rinktis užsienio gamintojų preparatus. Logiška, juk jų reklamos kampanijoms skiriamas biudžetas negali prilygti lietuviška, bet paklauskime senolių, kuo gydyti galvos ar gerklės skausmą. Be UAB „Herba Humana“ ar „Švenčionių vaistažolių“, pagalbos ranką pertusino ar citramono pavidalu protingomis kainomis ištiesia AB „Sanitas“ ir „Valentis“, kurio preparatai sėkmingai eksportuojami į ES šalis.

Kalbant apie lietuviškus gaminius, nuodėmė būtų neprisiminti ir mūsų duonos ar alaus gamintojų. UAB „Biržų alus“, AB „Gubernija“, AB „Kalnapilio-Tauro grupė“ ir kitų alaus gamintojų vardai žinomi ne tik Europoje, bet ir už Atlanto. Ar kada nors pagalvojate, kur gaminami Lietuvoje itin populiarūs sulčių gėrimai „Elmenhorster“? Ogi Kaišiadorių rajone, Žiežmariuose, o UAB „Selita ir Ko“ jau kone dvidešimt metų sėkmingai laikosi rinkoje. Kasdienis lietuvio stalas neįsivaizduojamas be didžiulio lietuviškų pieno produktų, duonos ar mėsos gaminių asortimento. Be to, UAB „Mars Lietuva“ suteikia progą palepinti savo augintinius – gamina visame pasaulyje puikiai žinomus ėdalus „Whiskas“, „Pedigree“, „Kitekat“.

Grįždami prie, ko gero, perkamiausių prekių po maisto ir gėrimų, turime prisiminti, kad Lietuvoje yra daugiau kaip šimtas drabužius ir galanterijos prekes gaminančių įmonių. Lietuviškus odos ir kailio, kojinių ir pėdkelnių, apatinio trikotažo gaminius jau seniai pamėgo europečiai. Tad galbūt ir mums vertėtų geriau pasidomėti UAB „Flos Veris“, UAB „Fianeta“, AB „Audimas“ ar AB „Gija“ asortimentu. Ar jums niekada nekilo klausimas, kur draugai įsigijo veltas įvairiaspalves skrybėles pirčiai? Apsilankykite IĮ „Fertas“ Anykščiuose. Ir tai tik lašas jūroje! Domėkimės ir tikrai atrasime dar daug naujų dalykų!

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.