Prekių ženklų komunikacija: tendencijos Lietuvoje ir pasaulyje
2019.11.26
Temos: Marketingas.
Nors daugelis mėgsta sakyti, kad pavargo nuo reklamos, vis dažniau atsiranda drąsių ir įkvepiančių sprendimų, rodančių, kad kūrybai ribų nėra. Kokios tendencijos pastebimos prekių ženklų komunikacijoje, pasakojo reklamos agentūros „Truth.“ strategijos direktorius Tomas Bartninkas.
Lietuvoje geros komunikacijos yra labai mažai
Pasak T. Bartninko, lietuviški ir pasauliniai prekių ženklai komunikuoja taip pat: „Ir Lietuvoje, ir kitur pasaulyje be proto daug blogos reklamos, todėl mes ją taip dažnai ir matome, nes ją nuolat reikia kartoti, kad vartotojas kažką suprastų ir įsimintų. Kaip ir pasaulyje, taip ir Lietuvoje geros komunikacijos yra labai mažai.“ Pašnekovas pabrėžia, kad gerai komunikacijai reikia drąsos ir tikslingumo, nesvarbu, kurioje pasaulio dalyje esi.
Daug ką galima kompensuoti kūrybiškumu
Lietuviškų prekių ženklų komunikacijai dažnai pristinga finansinių, gamybinių ar techninių galimybių. „Daug dalykų Lietuvoje mes tiesiog net negalime įgyvendinti dėl ribotų biudžetų ar techninės bazės. Tačiau labai dažnai tai galime kompensuoti sumanumu, kūrybiškumu ir drąsa. Bet to mūsų prekių ženklams irgi labai trūksta. Kai tik atsiranda drąsa su geru kūrybiškumu, tai kalnus nuversti galime ir Lietuvoje“, – tikina „Truth.“ strategijos direktorius.
Išsišokimas dar neužtikrina sėkmės
Drąsūs, kvapą gniaužiantys reklamos sprendimai, pašnekovo teigimu, dažnai atsiranda iš ribotų finansų: „Drąsa visada yra „ubagų“ gelbėtojas. Nebūtina drąsa, kai tavo komunikacijos biudžetai beribiai. Tada drąsa net gali viską ir sugadinti. Bet kuo esi mažesnis, nišinis ir „biednas“, tuo dažniau kūrybinė drąsa tampa tavo vieninteliu efektyviu įrankiu, nes kaip kitaip vartotojas pastebės, ką jam mėgina pranešti prekių ženklas. Tačiau visada drąsą lengva supainioti su kvaila bravūra. Dažnai tam naudoju palyginimą: mūsų partizanai buvo išties drąsūs sugebėdami kovoti ir nepasiduoti, o lenkų kavalerija, puolusi tankus per Antrąjį pasaulinį karą, buvo kvailai bravūriška. Taip ir su reklama – vien išdrįsimas išsišokti negarantuoja sėkmės.“
Rėmai keičiasi, bet turinys visuomet svarbiausias
„Supratimas, kad visgi svarbiausia yra turinys ir tai, ką tu sakai (kaip per amžius ir buvo), o ne virtualumas, naujos medijos ar kitos komunikacijos naujovės. Tai tėra tik nauji formatai, kurie be gero ir įtraukiančio turinio yra beverčiai, nes bet kas juos gali panaudoti, kai surinks biudžetą“, – dėsto pašnekovas ir priduria, kad originali komunikacija visuomet išlieka neįkainojamu veiksniu, pritraukiančiu didžiules auditorijas.
Artėjančios tendencijos: svarbiausia komunikuoti tiesą
„Prekių ženklams vis svarbiau tampa nemeluoti. Tiesios sakymas meluojančiame pasaulyje tapo labai stipriu įrankiu vartotojų širdims užkariauti. Taip pat svarbesnis tapo dizainas, t. y. tai, kaip save pateiki. Net mažiausi dalykai ar detalės turi būti gražūs. Ir, be abejo, visiems prekių ženklams tampa vis svarbiau kažkokiu būdu savo komunikacija įtraukti vartotojus“, – sako T. Bartninkas.
Per nesibaigiančius informacijos srautus gana sudėtinga pasiekti savo vartotoją. Tačiau pašnekovas įsitikinęs, kad tik tie, kurie naudoja tinkamą komunikaciją ir sugeba užmegzti dialogą su vartotoju, turi galimybę didinti savo produkto pardavimus.
Prekių ženklo atnaujinimas tarsi drabužis
Prekių ženklus, kaip ir žmones, mes pirmiausia pasitinkame pagal išvaizdą. Pašnekovas atskleidžia, kad didieji prekių ženklai atsinaujina net kas kelerius metus: „Rebranding’as kaip rūbas. Jei tau yra gerai vaikščioti su senamadiškais drabužiais, tai nekeisk. Tačiau dėl to gali prarasti darbą, t. y. vartotojus, nes jie pasirinks kitą – geriau atrodantį.“
Siekiantiesiems tinkamai komunikuoti prekių ženklą pašnekovas pateikia tris paprastus patarimus:
1) žinoti, kas esi;
2) žinoti, ką nori pasakyti;
3) leisti komunikacijos partneriams (kuriems už tai ir moki pinigus) tai padaryti įdomiai.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.