...

Kaip tampama nuomonės lyderiu?

Verslas

2013.08.02

Autorius: Vilija Andrulevičiūtė

Temos: .

Kaip tampama nuomonės lyderiu?

„Norint tapti nuomonės lyderiu reikia turėti drąsos ir norėti vesti paskui save žmones, siekti tapti žinomam, – sakė A. Armalis. flickr.com nuotr.

Nuomonės lyderis – tai žmogus, kurio nuomonė svarbi jo kolektyvui, srities specialistams ar net visuomenei. Ryšių su visuomene konsultantas bei įmonės „Opinio“ vadovas Arūnas Armalis sako, kad nuomonės lyderis turi įgimtų savybių, tačiau jas galima ir išsiugdyti.

Naujų atsiranda vis rečiau

Pradėdamas pasakoti apie nuomonės lyderius A. Armalis paminėjo vieną ryškiausių pavyzdžių šalyje – ekonomistą Gitaną Nausėdą: „Buvo laikai, kai jo lyderystė tapo tokia ryški, kad ne jis buvo tapatinamas su SEB banku, kurio prezidento patarėjas yra, o bankas buvo tapatinamas su G. Nausėda.“

Vis dėlto nuomonės lyderis nebūtinai yra savo kolektyvo lyderis. „Kartais vadovai parinkdami vieną iš pavaldinių atstovauti įmonei viešumoje randa itin talentingą žmogų, kuris visuomenėje tampa nuomonės lyderiu“, – sakė A. Armalis.

„Nuomonės lyderis – tai žmogus, kurio požiūris yra įdomus kolegoms, į jo nuomonę žiūrima kaip į eksperto, o jo darbo braižas yra sektinas pavyzdys“, – teigė pašnekovas.

Dažnai kolektyvuose, anot specialisto, toks žmogus nebūtinai eina vadovaujamas pareigas. Na, o visuomenėje jis ryškus dėl to, kad dažnai cituojamas žiniasklaidos.

„Daugelyje visuomenės gyvenimo sričių mes matome tuos pačius, žiniasklaidos nuolat cituojamus asmenis. Kartais pajuntamas natūralus poreikis ieškoti kitų, tačiau lyderiai išlieka tie patys. Ir artimiausiu metu greičiausiai niekas nepasikeis. Naujų lyderių atsiras nebent naujose visuomenės gyvenimo nišose“, – spėliojo pašnekovas.

Nuomonės lyderiais tampama

Potencialus nuomonės lyderis, anot pašnekovo, jau gimsta aštraus proto, tačiau visas kitas savybes galima išugdyti. Tai labai priklauso ir nuo aplinkos, kurioje žmogus auga.

„Žinoma, nuomonės lyderiais gali tapti ne tik smalsūs, intelektualūs žmonės, besigilinantys į tam tikrą sritį. Tai gali būti žmonės, kurie pasiekia ryškių rezultatų. Pavyzdžiui, sporte. Juk Rūta Meilutytė yra pirmoji, kurios klausiama apie Lietuvos baseinų būklę“, – pavyzdį pateikė A. Armalis.

Dabar nuomonės lyderiu, anot pašnekovo, tapti kur kas paprasčiau, mat atsirado socialiniai tinklai, kuriuose galima burti savo auditoriją. Šiaip ar taip, norint tai pasiekti reikia darbštumo, nes po pirmo viešo pasisakymo žmonės masiškai sekti nepuls.

„Reikia kantrybės, nuoseklumo ir periodiškumo. Pradėjus siekti auditorijos dėmesio nevalia sustoti patyrus porą nesėkmių. Be to, neigiama reakcija irgi liudija, kad jau pavyko į save atkreipti dėmesį“, – pasakojo pašnekovas.

Kaip juo tapti?

„Norint tapti nuomonės lyderiu reikia turėti drąsos ir norėti vesti paskui save žmones, siekti tapti žinomam, – sakė A. Armalis. – Be abejonės, galima būti ir lokaliu nuomonės lyderiu kolektyve, bendruomenėje.“

Anot specialisto, pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ar jūsų nuomonės klauso bent keletas žmonių. Jei tai pavyksta arba jei kas nors prašo jūsų patarimo, vadinasi, reikėtų pradėti lavinti šiuos gebėjimus.

Jei to bandysite siekti socialiniuose tinkluose, A. Armalis rekomenduoja bent porą kartų per savaitę dalytis įžvalgomis. Tai reikėtų daryti nuosekliai.

O nuolatinei įmonės komunikacijai su žiniasklaida specialistas rekomenduoja paieškoti žmonių ne iš ryšių su visuomene skyriaus, o kitų specialistų, kurie galėtų kompetentingai bei sklandžiai pasisakyti įmonės veiklos klausimais ir taip reprezentuoti įmonę.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.