...

Kaip rasti žmones, padėsiančius auginti verslą?

Verslas

2021.07.02

Autorius:

Temos: , , , .

Kaip rasti žmones, padėsiančius auginti verslą?

Verslo kontaktai – svarbi sudedamoji dalis, padedanti sėkmingai auginti verslą. Žinodami, kiek klausimų kyla pradedantiesiems verslininkams, didžiausias žinių centras augančiam verslui „bzn start“ jau penktą kartą organizuoja „Network Party“. Liepos 7 dienos vakarą verslininkus, ekspertus ir mentorius renginys suburs Vilniaus širdyje įsikūrusiame bare „Amadeus“.

Aišku ir paprasta

Renginio formatas – neformalus. Čia susirinkę verslus auginantys žmonės turės unikalią galimybę pabendrauti su daugiau kaip 20 savo sričių specialistų. Kadangi aplinka neįpareigojanti ir neoficiali, renginio organizatorių teigimu, eliminuojama „kvailų klausimų“ baimė. Kiekvienas gali rasti žmogų, kuris galėtų pakonsultuoti ir atsakyti į rūpimus klausimus, kurių auginant verslą atsiranda pačių įvairiausių.

Suprantant, jog pirmą kartą prieiti prie daug savo srityje pasiekusio ir išmanančio žmogaus gali būti ne itin drąsu, tad organizatoriai moderuos renginį. Taip kiekvienas atvykęs bus supažindintas su jį dominančiu ekspertu.

Vienas iš ilgamečių renginio ekspertų, skaitmeninės rinkodaros žinovų Justinas Mikulskis įsitikinęs, atvykti į renginį reikėtų jau apgalvojus rūpimus klausimus, susijusius su verslu. Taip bus paprasčiau rasti mentorius ir su jais komunikuoti.

„Rekomenduočiau turėti konkretų klausimą ir aiškiai iškomunikuoti apie savo veiklą, kuria užsiimate. Tokiu atveju gausite geriausią patarimą iš savo pašnekovo. Na, o bendrąja prasme, kiekvienam atvykstančiam svarbiausia – gera nuotaika!“ – teigia J. Mikulskis.

Panašią poziciją išsako ir kita renginio ekspertė, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko vadovė dr. Laima Kaušpadienė.

„Nors renginys ir neformalus, žvelkite į jį atsakingai. Rekomenduočiau iš anksto pasiruošti klausimus, nusimatyti mentorius, su kuriais norėsite bendrauti. Turėkite omenyje, kad vienas pakalbintas žmogus gali pasiūlyti dar kelis Jums naudingus kontaktus. Pristatykite save ir savo idėją, bendraukite atvirai ir išnaudokite siūlomas galimybes. Na, o jeigu Jus domina verslo pradžia, finansų paieška, ypač kai kalbama apie inovacijų kūrimą, – labai lauksiu Jūsų prieinant pasikalbėti renginio metu,“ – teigia ji.

Sužinoti naudingos informacijos

Renginio metu ekspertai pasiruošę ne tik atsakyti į dalyviams rūpimus klausimus, jų verslus kamuojančius sopulius, bet ir pasidalyti naudinga savo turima informacija. Kaip pastebi Lietuvos Respublikos valstybinio patentų biuro Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja Kristina Vilkienė, kartais į verslo reikalus įsisukę žmonės gali praleisti svarbius ir naudingus niuansus.

„Verslininkai, pradedantys auginti savo verslus, susiduria su įvairiomis baimėmis, informacijos gausa, o kartu ir įtampa, kaip nieko nepamiršti, viską atlikti tinkamai. Dažnu atveju pradedantieji verslininkai neįvertina, ir kaip svarbu ne tik turėti idėją, bet ir tinkamai apsisaugoti nuo galimų teisių į sukurtą intelektinę nuosavybę pažeidimų. Dažną stabdo ir lėšų trūkumas arba įsivaizdavimas, kad intelektinės nuosavybės apsauga yra labai brangus procesas. Tačiau vėlesni ginčai dėl teisių pažeidimo kainuoja kur kas brangiau ir atima daug laiko, kuris taip pat turi savo vertę. Juolab kad šiuo metu esama galimybių, kaip savo ženklus ar dizainą apsaugoti perpus pigiau. Tad norime žinią apie finansinę pagalbą verslui skleisti kuo plačiau ir gyvi susitikimai verslo renginiuose iš tiesų tam praverčia, ypač tuomet, kai jie neformalūs ir pradedantieji turi daugiau drąsos užduoti visus jiems rūpimus klausimus. Ateikite, pasikalbėsime ir pasitarsime draugiškoje, neformalioje aplinkoje“, – kviečia renginio ekspertė.

Jai antrina įmonės „NFQ.email“ vadovas Matas Pocius. Jis atkreipia dėmesį, kad renginio metu iš profesionalų galima sulaukti įžvalgų, apie kurias galbūt pamirštama pagalvoti. Tai, anot jo, gali tapti puikiomis alternatyvomis, padedančiomis verslui augti.

„El. paštas yra priemonė tiek užmegzti, tiek palaikyti ryšį su galimu ar esamu klientu. Pakalbėkime, kaip efektyviai išnaudoti šį pigiausią ir efektyviausią kanalą – ir pardavimams didinti, ir efektyviai komunikuoti“, – siūlo M. Pocius.

Renginio draugai ir partneriai

Jau penktąjį kartą organizuojamas verslo vakarėlis „Network Party“ šiais metais ypatingas. Jis sutampa su dešimtuoju, žinių centro augančiam verslui „bzn start“, gimtadieniu. Dešimtmetis rinkoje – rimtas pareiškimas, tad renginio iniciatoriai džiaugiasi per šį laikotarpį sukauptu draugų ir partnerių tinklu. Pastarieji mielai prisidėjo ir rengiant liepos 7 dieną vyksiančią šventę, tad „bzn start“ dėkoja: Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkui, Lietuvos Respublikos valstybiniam patentų biurui, bendradarbystės erdvei „Workland“, spaudos profesionalams „Spaudos departamentas“, advokatų kontorai „Primus“, rizikos kapitalo fondui „Nextury Ventures“ bei renginį savo erdvėje priimančiam barui „Amadeus“.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.