...

Ar „Google Classroom“ ateityje pakeis kitus mokymosi įrankius?

Verslas

2021.02.19

Autorius: Aušra Matulaitytė

Temos: .

Ar „Google Classroom“ ateityje pakeis kitus mokymosi įrankius?

Asociatyvinė nuotrauka Pexels.com nuotr.

Jau beveik metus trunkantis karantinas atidarė virtualias mokyklas, kuriose naudojama keletas skirtingų įrankių. Vienas jų – dar labai neseniai Lietuvos rinkoje atsiradęs „Google Classroom“.

Rinkodaros ekspertas, prekių ženklo „Mikulskis.lt“ vadovas Justinas Mikulskis „Google Classroom“ naudoja jau kelis mėnesius ir sako, kad nebuvo taip paprasta jį atrasti, nes Lietuvoje apie šį įrankį kalbama mažai, tačiau svarbu paminėti jo paprastą veikimo principą bei funkcionalumą. 

Paprasta naudoti 

„Google“ apibūdina „Google Classroom“ kaip supaprastintą, lengvai naudojamą įrankį, kuris padeda mokytojams tvarkyti kursinius ar kitus savarankiškus darbus. Naudodamiesi „Classroom“, pedagogai gali kurti užsiėmimus, paskirstyti užduotis, surašyti įvertinimus, planuoti atsiskaitymo terminus, dalintis skaidrėmis nuorodomis, siųsti atsiliepimus bei pamatyti viską vienoje vietoje. Taigi šis internetinis įrankis leidžia mokytojams bei dėstytojams valdyti savo mokymą ir mokinių mokymąsi. Svarbiausia rasti „Google Classroom“ strategijas ir įrankius, kurie geriausiai tinka jums ir jūsų mokiniams.

J. Mikulskis pabrėžia, kad šis įrankis turi viską, ko tik gali prireikti mokytojui ar dėstytojui, išskyrus integruotą vaizdo skambutį. „Google Classroom“ buvo sukurtas siekiant sutelkti mažiau laiko technologijoms ir skirti daugiau laiko mokymui. Mokymasis tampa išties bendras. Studentai užduotis sprendžia ir kartu dirbdami grupėmis, ir skaitmeniniu būdu internete. „Google“ sprendimai, kaip redaguoti dokumentus realiuoju laiku, vienareikšmiškai yra geriausi rinkoje.

„Manau, kad įrankiuose, kuriuos dabar dažniausiai naudoja mokytojai ar dėstytojai, yra perkrautas funkcionalumas, todėl sistemos nuolat lūžta, atsiranda naudojimosi problemų. „Google Classroom“ veikimo principas yra gana paprastas. Galima turėti labai lengvą klasę, prie jos yra prijungti visi „Google“ įrankiai: „Google Drive“ – nemokamas „Excel“, „Word“ ir „PowerPoint“ , „Google“ kalendorius ir pan., o tai padeda gerai planuoti darbus. Dėstytojams patogu į jį pakviesti savo studentus, pateikti ten mokymosi medžiagą, užduotis, organizuoti patikrinimus“, – tvirtina pašnekovas. 

Pasirinkę „Google Classroom“, galite sutaupyti pinigų ir tausoti aplinką – naudodamiesi skaitmenine klase, mažinate popieriaus sąnaudas, nes mažiau reikia kopijuoti lapus ir pratybų sąsiuvinius.

Didesnės galimybės

„Google Classroom“ galimybės nesibaigia, nors pavadinimas, išvertus į lietuvių kalbą, reiškia „klasę“, įrankis gali būti naudojamas ir daug plačiau, pavyzdžiui, komunikacijos ar rinkodaros įmonėse. 

„Šį įrankį naudoju bendraudamas su dalimi savo klientų ir formuodamas jiems užduotis. Esu prijungęs kelias įmones, kuriose yra keli rinkodaros skyriai. Jei matau, kad rinkoje atsirado nauja rinkodaros tendencija, parašau jiems atskirą pranešimą ir visi gauna naujienas ar išsprendžia mano suformuotas užduotis“, – sako prekių ženklo „Mikulskis.lt“ vadovas ir priduria, kad kiekvienas, pradėjęs naudoti šį įrankį, gali pritaikyti jį savo poreikiams. 

J. Mikulskio teigimu, šį įrankį lengva integruoti ir į išmanųjį telefoną, planšetinį kompiuterį ir visada būti mobiliam, ne tik prisėdus prie kompiuterio ir prisijungus prie programos, todėl pastebimas didesnis efektyvumas. Šioje platformoje nėra dalyvių skaičiaus limito, galima suskirstyti į atskiras klases ar pogrupius. 

Be to, dauguma naudoja išmaniuosius telefonus, kuriuose yra „Google“ paštas, kalendorius, todėl automatiškai pasižymi datos, ateina priminimai apie tam tikras užduotis ar suplanuotus terminus. 

Patikimumas 

Pradedant naudotis nauju įrankiu, visada kyla abejonių dėl patikimumo, svarbių dokumentų saugojimo. J. Mikulskis patikina, kad dėl „Google Classroom“ galime būti visiškai ramūs. 

„Dėl dokumentų laikymo esi 100 proc. tikras, kad dokumentai nedings, sistema nenulūš. Tai yra vieno didžiausių žaidėjų rinkoje įrankis, kuris garantuoja stabilumą 99,9 procento. Tai reiškia, kad per metus jis gali neveikti daugiausia kelias valandas, bet ir tai mažai tikėtina“, – teigia pašnekovas. 

Anot jo, tokį įrankį galima drąsiau naudoti nei „Trello“. „Google Classroom“ yra nemokamas, turi tą patį funkcionalumą, bet daug patogesnę bei operatyvesnę valdymo sistemą ir yra patikimesnis. Žinoma, prie kiekvieno naujo įrankio reikia įprasti.

Šį įrankį J. Mikulskiui naudoti patinka, nes aiškiai matoma veiklos ir darbų istorija, duomenys išlieka ilgai ir saugiai, užduotis ir planus galima numatyti keliems mėnesiams į priekį. 

Neaišku, ar „Google Classroom“ ateityje plės savo funkcionalumą, tačiau neabejotina, kad atsiras vis daugiau šio įrankio naudotojų ir mėgėjų. Svarbiausia į viską pažvelgti kūrybiškai. 

Ekspertai

Justinas Mikulskis

Justinas Mikulskis

Skaitmeninės rinkodaros ekspertas / Mikulskis.lt

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.