...

Tikslas – demokratizuoti mokėjimų sistemas

Verslas

2014.01.02

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

Tikslas – demokratizuoti mokėjimų sistemas

Jacobas de Geeras flickr.com nuotr.

Vis garsiau kalbame apie tai, kad grynieji pinigai tampa atgyvena ir anksčiau ar vėliau visi atsiskaitinėsime tik elektroniniais pinigais. Kartais atrodo, kad šis pasikeitimas jau visai šalia, o kartais atrodo, kad dar teks palaukti. Lapkritį SLUSH konferencijoje kalbėjęs „iZettle“ įkūrėjas Jacobas de Geeras pripažino, kad grynieji pinigai dar ilgai bus realybė. Sąlygos atsiskaityti kortele dar nėra tokios geros, kad ši atsiskaitymo priemonė visiškai panaikintų būtinybę turėti grynųjų pinigų. Tačiau „iZettle“ tikslas ir yra suteikti tas sąlygas.

Padeda smulkiajam verslui

„iZettle“ vadovas kaip pagrindinę priežastį, kodėl smulkusis verslas visame pasaulyje dar ne visada turi galimybę priimti atsiskaitymu skortelėmis, įvardijo tai, kad tokią įrangą įsigyti iš bankų paprasčiausiai yra per brangu mažoms įmonėms. „Bankai ir kredito kortelių kompanijosmums sako, kad grynieji pinigai miršta. Tai iš daliestiesa, nes jie tikrai nebenaudojami taip pat, kaip anksčiau. Jeigu atidžiau pažvelgsime į pažangias rinkas, pamatysime, kad daugelis žmonių labiau linkę mokėti kortele ir, kai ja atsiskaityti negalima, jie paprasčiausiai eina į kitą parduotuvę. Taigi tai tampa problema smulkiajam verslui. Europoje net dvidešimt milijonų verslų dar nepriima atsiskaitymų. Paprastai tai smulkiojo, šeimos verslo įmonės. Regis, jų apyvartos tikrai mažos, bet jeigu viską susimuosime, gausime labai didelę rinkos dalį. Net 60 % žmonių dirba būtent smulkiojo verslo sektoriuje. Kituose žemynuose šis skaičius netgi didesnis“, – kalbėjo jis.

„iZettle“ sumanymas buvo labai paprastas – suteikti smulkiajam verslui alternatyvą. Ar tikrai reikia pirkti didžiulį aparatą iš banko? Pasirodo, ne. „iZettle“ suteikė galimybę atsiskaitymo kortelėmis sistemą įdiegti tiesiai į savo išmanųjį prietaisą.

„Mes nusprendėme pakeisti šią situaciją. Pamanėme, kad, užuot įsigijęs visą reikiamą įrangą, smulkusis verslas gali vykdyti atsiskaitymus per „iPad“ ar išmanųjį telefoną. Taigi mūsų misija yra padėti smulkiajam verslui. Pirmiausia įsidiegti atsiskaitymą kortelėmis, be to, pritraukti klientų, nes toks verslas tampa daug patrauklesnis“, – pasakojo J. de Geeras.

Grynieji – vis dar vyraujanti atsiskaitymo forma

Net ir tokioje pažangioje rinkoje kaip Europoje yra šimtai tūkstančių verslo įmonių, priimančių tik grynuosius. Šis skaičius nepalyginamai didesnis šiek tiek mažiau išsivysčiusiose šalyse. Pavyzdžiui, Pietų Amerikoje, kurios šalys auga itin sparčiai, yra itin daug galimybių tokioms paslaugoms, kokias teigia „iZettle“. „Mes pradėjome dirbti Brazilijoje ir vos po kelių mėnesių jau dirbome su 35 000 smulkiojo verslo įmonių. Taigi poreikis yra didelis“, – teigė J. de Geeras.

Verslininkas teigia, kad jo komanda turi itin ambicingų tikslų. „iZettle“ siekia pakeisti pasaulį į gera – suteikti daugiau galimybių smulkiesiems verslininkams, padaryti juos kiek įmanoma universalesnius. „iZettle“ sistema leidžia tai padaryti. „Visada turėjome viziją, kad norime demokratizuoti mokėjimų sistemas. Norime padėti kuo didesniam žmonių ratai. Ne tik mažoms kavinėms, bet ir turgaus prekeiviams, panašiems žmonėms. Norime bent šiek tiek pakeisti žmonijos tobulėjimo trajektoriją“, – kalbėjo kompanijos vadovas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.