„Tavo verslo finansavimo šaltiniai“ (II dalis)
2013.09.23
Temos: Finansai.
Antrąją verslumo renginio dieną buvo pateikta ne mažiau įdomios ir naudingos informacijos norintiesiems kurti verslą. Kalbėjo pranešėjai iš „Startup.lt“, „Verslo angelų fondo“, „App Camp“, kredito unijos ir „Invegos“.
„Startup.lt“ atstovas Tomas Beniušis kalbėjo tema „Įmonės paruošimas finansavimo pritraukimui“. Jų misija – paruošti jauną verslą investuotojams. Tam reikalinga ankstyvosios stadijos investicija siekia iki 700 tūkst. litų, maksimali – net iki 7 mln. litų. Iš viso „Startup.lt“ atliko 13 investicijų. Pranešėjas skatino jaunus verslininkus nenusivilti, jei verslas iškart nepasiseka, nes „nenudega“ dažniausiai tampa tik koks trečias verslas. Jis sakė, kad investuotojas turi matyti, jog verslas turi vietą (dirbama ne namie), komandą, pažinčių, taip pat nuolat aptariamos problemos, veikla vystosi. T. Beniušis paminėjo, kad įmonė nebūtinai turi būti pelninga, kad suklestėtų ir būtų pelningai parduota (pateikė „Youtube“ pavyzdį). Svarbu turėti komandą, nes investuotojas retai renkasi vieno žmogaus įmonę – juk tas žmogus gali bet kada pasitraukti.
„Verslo angelų fondo“ pranešėjas Algimantas Variakojis kalbėjo apie savo investavimo patirtį. Jis sakė, kad neverta laukti geros idėjos, reikia jų patiems ieškoti. Idėjos yra aplinkui, tereikia apsidairyti ar išvažiuoti į užsienį, pritaikyti ten esančius skirtumus savo ar dar kitoje šalyje. „Galbūt ką nors galite padaryti paprasčiau ar kokybiškiau?“ – kėlė klausimą solidaus amžiaus pranešėjas. Jis rekomendavo padirbėti dominančios srities įmonėje 3–5 metus, įgauti patirties, sužinoti, kaip ten viskas daroma, ir tuomet gautą patirtį panaudoti savo versle.
Šmaikštų ir smagų pranešimą apie vieną populiariausių mobiliųjų programėlių Lietuvoje „Orai“ skaitė Alius Petraška. Jis sakė, kad verslo idėją galvojo specialiai, susirinkę kartu su draugais. Iš 52 sukurtų idėjų galiausiai pasirinko šią vieną, nors ir ji nebuvo unikali. Vis dėlto klaida pranešėjas įvardijo pasirašytą sutartį, kuri draudžia programėlės kūrėjams užsidirbti iš reklamos, todėl pinigų iš šios programėlės neuždirba. Tačiau jų pagrindinė investicija – žinomumas ir jo didinimas.
Kredito unijos paskolų vadybininkė kalbėjo apie verslumo skatinimo fondą, kuris skirtas norintiesiems įgyvendinti savo verslo idėją. Dėl fondo paramos gali kreiptis mažos ir labai mažos įmonės (iki pirmojo gimtadienio) ir net fiziniai asmenys, norintys kurti savo verslą. Pagal šią programą verslaujančiam jaunimui iki 29 metų „Kredito unija“ teikia pirmenybę. Prašyti paskolos reikėtų ateiti su verslo idėja ir planu, ką ir kaip ketinate daryti. Pasiruoškite trumpą (5–10 minučių) savo verslo pristatymą.
„Invegos“ atstovė Agnė Mačiulienė sakė, kad fondas teikia priemones ir subsidijas verslo steigėjams bei užtikrina kitas paslaugas, tokias kaip pirmojo darbo ieškančio jaunimo įdarbinimo subsidija darbdaviams. „Invega“ gali suteikti paskolą, net jei neturite užstato, tačiau reikėtų garantijų. Be to, pranešėja minėjo, kad paskolas grąžinti galima išperkamosios nuomos būdu.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.