„Mylimukų darželio“ įkūrėja: „Nieko nėra neįmanoma“
2015.08.02
Temos: Finansai.
Manta Dargienė (25), kasmet sudaranti savo tikslų sąrašą, 2014-aisiais buvo sau pažadėjusi rasti darbą, iš kurio galėtų mokytis, atsiskleisti pati, įgyvendinti savo idėjas ir dar užsidirbti gyvenimui. Kadangi tokio darbo nerado, susikūrė jį pati. Tai galima vadinti ir likimu, mat jos mama taip pat yra verslininkė, o ir močiutė nebijojo sunkaus darbo, kad sukurtų šeimai sotesnę ateitį.
„Tėvai verslą pradėjo nuo nulio. Buvo ne viena nesėkmė ir net bankrotas, bet jie vis tiek sugebėjo eiti į priekį ir siekti savo tikslo. Tad augau tokioje aplinkoje, kurioje buvo sakoma: „Viskas priklauso nuo tavęs, nieko nėra neįmanoma, tik tu gali.“ Turėjau pavyzdį, kaip galima daugybę kartų suklupus vėl atsistoti ant kojų“, – įkvėpimo šaltinį kurti savo verslą atskleidžia pašnekovė.
„Buvome eilinė šeima, auginanti mažametį vaiką, bet sulaukiau didelio šeimos, tėvų paskatinimo, kad nieko nėra neįmanoma“
M. Dargienė
Verslo idėją įkvėpė sūnaus sveikata
M. Dargienė pasakoja, kad idėja įkurti savo vaikų darželį gimė prieš metus, kai sausį sūnų reikėjo registruoti į valstybinį darželį: „Auginu sūnų, kuris yra labai alergiškas tiek maisto produktams, tiek aplinkai – dulkėms, žiedadulkėms. Bendrąja tvarka registravau sūnų į darželį, bet eilės dydis gerų prognozių patekti į alergiškiems vaikams skirtą valstybinį darželį nežadėjo. Gydytojai pirmumo teisių irgi nesuteikė, nes alergiškų vaikų daug ir su sūnaus alergija, tinkamai prižiūrint, dar įmanoma susitvarkyti. Kreipėmės ir į Švietimo skyrių dėl galimybės patekti į valstybinį darželį, kuriame būtų sudarytos sąlygos alergiškiems vaikams, būtent tada ir išgirdome darbuotojo išsakytą mintį, kad tokių darželių labai trūksta.“
Nors galimybių nuomotis patalpas iš savivaldybės ar gauti jos paramą nebuvo, tai nesutrukdė jaunai mamai atsisakyti gimusios idėjos. Ji prisimena, kad pradžia buvo labai sunki, mat neturėjo jokios patirties, susijusios su įmonės, tuo labiau darželio, steigimu, o ir pinigų verslui pradėti nebuvo. Be to, reikėjo rasti patalpas ir pasirašyti ilgalaikę sutartį, sumokėti depozitą, dar negavus teigiamo finansavimo sprendimo. M. Dargienė kreipėsi ir į komercinius bankus dėl verslo paskolos, bet neatitiko reikalavimų, mat įmonė buvo dar jauna. Vis dėlto finansavimą pavyko gauti, kai moteris kreipėsi pagalbos į „Invegą“ ir „Verslią Lietuvą“.
Pagrindinis jėgų šaltinis – šeimos palaikymas
Įkūrėja prisimena, kad darželio steigimas vyko žaibiškai ir su vidiniu jauduliu: „Taigi atidarymo laikas nustatytas, informacija paskleista, skrajutės išdalytos, tinklalapis sukurtas, darbuotojai rasti, o projektas dar net nepatvirtintas. Laukėme ilgai, apie pusantro mėnesio nieko nežinojome. Pagaliau, likus trims dienoms iki atidarymo, gavome teigiamą sprendimą.“
M. Dargienė įsitikinusi, kad būtent iš šeimos palaikymo sėmėsi jėgų nepasiduoti ir įveikti kiekvieną iškilusią kliūtį: „Buvome eilinė šeima, auginanti mažametį vaiką, bet sulaukiau didelio šeimos, tėvų paskatinimo, kad nieko nėra neįmanoma. Artimųjų palaikymas padėjo eiti į priekį, net močiutė mums padėjo – užstatė savo žemę.“
Jei užveria duris, reikia ieškoti lango
Darželio įkūrėja baigė rinkodaros studijas, įgijo patirties pardavimo srityje, tad pati sakosi su ikimokykliniu ugdymu lyg ir neturinti nieko bendra, išskyrus empatiją ir gebėjimą bendrauti. Tačiau ji tvirtai laikosi nuomonės, kad vadovas, nors ir neturi visko išmanyti, privalo pabūti darbuotojo vietoje, kad pats žinotų, kaip viskas vyksta. „Esu dirbusi darželyje viską ir puikiai žinau kiekvieno darbo specifiką: nuo tvarkymosi iki vaikų veiklos organizavimo. Taip galiu geriau planuoti savo darbuotojų veiklą, žinoti, kokių sunkumų kyla, ir ieškoti sprendimų“, – pasakoja ji.
Anot pašnekovės, verslininkas pirmiausia turėtų tikėti savo idėja ir savimi, nebijoti siekti savo tikslo, neužsiprogramuoti nesėkmėms, būti atkaklus ir ryžtingas. „Jei užveria duris, reikia ieškoti lango“, – pataria M. Dargienė.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.