...

I. Laurs jungiasi prie socialinio projekto, kuris apima vieną svarbiausių investuotojo vertybių

Verslas

2021.08.20

Autorius: Veronika Bielinytė

Temos: , .

I. Laurs jungiasi prie socialinio projekto, kuris apima vieną svarbiausių investuotojo vertybių

I. Laurs Asmeninio albumo nuotr.

Prie pilietinės iniciatyvos portalo „Peticijos.lt“ kaip rėmėjas prisijungė verslininkas, investuotojas, „Nextury Technology Fund“ investicinio komiteto pirmininkas Ilja Laurs.  Socialinio projekto tikslas – portalą paversti veikiančiu įrankiu, įgalinančiu piliečius ne tik turėti nuomonę, bet ir svarų balsą sprendžiant jiems aktualius valstybinius klausimus.

Socialinis projektas jau sulaukė šešiaženklės paramos sumos. „Sprendimų priėmimo laisvė yra viena pagrindinių mano vertybių, ši laisvė ir teisė turėtų būti ne tik asmeninė, bet ir pilietinė. Norint būti stipria, inotyvia valstybe, privalome leisti proaktyviems piliečiams būti valstybės sprendimų priėmimo dalimi. „Peticijos.lt“ platforma yra būtent tas įrankis, kuris galėtų tapti tiltu tarp visuomenės ir valstybės valdančiųjų,“ – įžvalgomis dalinosi investuotojas, „Peticijos.lt“ rėmėjas Ilja Laurs.

Portalo misija – padėti greičiau pasiekti pokyčius

image001„Pirmasis mūsų uždavinys – šia platforma ne tik padėti viešinant peticiją pasirašantiems ir platinantiems iniciatyviems piliečiams, tačiau taip pat suteikti jiems teisinį pagrindą – žinias ir teisinę informaciją, kuria jie galės teisėtai pagrįsti savo iniciatyvas. Čia taip pat svarbus ir administracinis aspektas. Procesą stengsimės optimizuoti taip, kad visos formos atitiktų administracinius reikalavimus, keliautų tiesiai pas atsakingus valdžios atstovus ir neliktų pamirštos bei neatsakytos,“ – planais dalinosi naujoji portalo „Peticijos.lt“ vadovė Ugnė Kontarė.

„Skaitmeninis įrankis leidžia piliečiams susitelkti išreikšti savo balsą aktualiu klausimu greitai. Tuo pačiu ir saugiai – virtualioje erdvėje. Tačiau spraga šiame procese ta, kad netgi tarkime dešimtimis tūkstančių parašų surinkusi peticija be išgryninto kelio nepasieks adresat. Vadinasi, nebus ir pokyčių. Todėl įgyvendinant kartu, visi galime gyventi smagiau ir laimingiau. Tokia ir yra portalo Peticijos.lt misija,“ – sakė U. Kontarė.

Galimybė – skaitmenizuoti piliečių balso teisę 

Peticija – tai rašytinis arba elektroninis kreipimasis į Seimą, Vyriausybę ar savivaldybės institucijas su reikalavimais ar siūlymais keisti svarbius visuomenei, savivaldybėms ar valstybei klausimus. Deja, pateikus peticiją, iki realių veiksmų laukia ilgas kelias. Seimui adresuotą peticiją nagrinėja Seimo Peticijų komisija. Ji vėliau teikia išvadas, ar peticija atitinka reikalavimus ir bus tenkinama, ar ne. Vėliau, netgi nusprendus tenkinti peticijos reikalavimus, rengiami teisės akto projektai arba sudaromos komisijos, darbo grupės tokiam teisės akto projektui parengti.

Peticijos.lt“ projekto komanda tikisi pakeisti peticijų vaidmenį šalyje – suteikti joms daugiau galios bei dėmesio valdžios institucijose, beto portalas sulaukia daugiau kaip 1 mln. aktyvių puslapio lankytojų kasmet.

Ekspertai

Ilja Laurs

Ilja Laurs

Įkūrėjas, valdybos pirmininkas / „Nextury Ventures”

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.