...

6 asmenybės, palikusios pėdsaką verslo istorijoje

Verslas

2012.05.03

Autorius: Juliana Miliut

Temos: , .

6  asmenybės, palikusios pėdsaką verslo istorijoje

6 asmenybės, palikusios pėdsaką verslo istorijoje bzn start fotomontažas

Benjaminas Franklinas (1706–1790 m.)

Vienas iškiliausių JAV valstybės veikėjų, politikų, publicistų ir mokslininkų B. Franklinas buvo ir vienas pirmųjų verslininkų. Jis išrado tokius svarbius dalykus kaip bifokaliniai stiklai ir žaibolaidis.

Taip pat buvo žiniasklaidos magnatas, leido keletą laikraščių ir ,,Vargšo Ričardo almanachą‘‘, kuriame naudodamasis fiktyviu personažu dalijosi asmeniniu požiūriu ir mintimis tokiomis temomis kaip politika ir filosofija. Žinoma, prie B. Franklino šlovės prisidėjo ir dalyvavimas kitose veiklos srityse – jis įkūrė pirmą nemokamą tautos biblioteką.

Thomas Alva Edisonas (1847–1931 m.)

Amerikiečių išradėjas ir verslininkas, vienas produktyviausių išradėjų, savo vardu patentavęs 1 093 išradimus. T. Edisonas išradėjo bei verslininko karjerą pradėjo Niuarke, Naujajame Džersyje, išradęs keletą pagerinimų telegrafui ir automatinį kartotuvą.

1876 m. T. Edisonas įkūrė pirmą savo pramoninę technologijų laboratoriją Menlo Parke. Savo vardu dažnai patentavo samdytų darbuotojų išrastus įrenginius ir patobulinimus. Tarp jo išradimų – elektros lemputė (išradėjas yra Heinrichas Goebelis, tačiau T. Edisonas komercializavo šį išradimą), fonografas, diktofonas, kinetoskopas, elektros kėdė. Jo laimėjimai elektros energijos srityje lėmė pirmosios elektros energijos gamyklos Niujorko mieste įkūrimą.

Richardas Bransonas (g. 1950 m.)

Vienas žymiausių šio meto britų verslininkų, milijardierius, vienos garsiausių pasaulio verslo grupių „Virgin Group“ įkūrėjas, vadovas ir ekstremalių pojūčių bei nuotykių mėgėjas. „Virgin Group“ šiuo metu priklauso daugiau kaip 400 įmonių. 1966 m. Richardas pirmąkart ėmėsi verslo – augino ir pardavinėjo Kalėdų eglutes. Šis verslas nesisekė.

Netrukus R. Bransonas įsteigė leidybos įmonę. 1972 m. įkurtos muzikos prekių parduotuvės ,,Virgin Records‘‘ tapo gigantės ,,Virgin Group‘‘ pagrindu. Verslui įgijus pagreitį viena po kitos radosi oro bendrovė „Virgin Atlantic Airways“, telekominikacijų įmonė „Virgin Mobile“, kosminio turizmo verslas „Virgin Galactic‘‘ ir kt.

Esthera Dyson (g. 1951 m.)

Šveicarijoje gimusi E. Dyson – amerikiečių verslo žurnalistė ir rašytoja, sugebėjusi sukurti įspūdingą verslą, apie kurį anksčiau tik rašydavo. Karjerą pradėjo kaip faktų tikrintoja žurnale „Forbes“. Būtent ši patirtis paskatino ją įkurti kompaniją „EDventure Holdings“.

2004 m., pardavusi savo įmonę, padėjo įkurti dešimtis kompanijų, kurios pasaulyje greitai pelnė pripažinimą (pavyzdžiui, „Flickr“ ar „Meetup“). E. Dyson valdo skirtingų IT projektų akcijas ir domisi naujosiomis technologijomis. Rusų kalbą mokančią E. Dyson 2009 metais Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas įtraukė į inovatyvaus projekto darbo grupę.

Oprah Winfrey (g. 1954 m.)

Pirmoji pasaulyje juodaodė milijardierė ir pirmoji juodaodė, sukūrusi savo pokalbių laidą televizijoje. Viena įtakingiausių pasaulio moterų savo pirmuoju darbu laiko patirtį, įgytą Tenesio valstijos juodaodžių radijuje.

Pirmasis jos verslas – pokalbių laida „The Oprah Winfrey Show“, transliuota nuo 1986-ųjų iki 2011-ųjų. Kas savaitę prie televizoriaus ekranų šou pritraukdavo maždaug 40 mln. amerikiečių. Ji sugebėjo savo vardą paversti prekių ženklu, įsteigė kompaniją ,,Harpo Productions‘‘ ir ėmėsi leidybos, palydovinės televizijos, telekomunikacijų, kino ir teatro bei kitų sričių verslo.

Evanas Williamas (g. 1972 m.)

Įtakingiausių pasaulio verslininkų sąrašas neįsivaizduojamas be amerikiečio verslininko E.Wiliamso, kurio įkurtos kelios interneto kompanijos prisidėjo prie dviejų galingiausių ir populiariausių interneto revoliucijos gigantų – „Blogger“ (ją vėliau įsigijo „Google“) ir „Twitter“ – įsiviešpatavimo naujausių technologijų rinkoje.

Karjeros pradžioje kartu su Meg Hourihan įkūrė kompaniją „Pyra Labs“, kurios pagrindiniu produktu tapo „Blogger“. 2004 m. žurnalo „PC Magazine“ buvo išrinktas metų žmogumi, o tais pačiais metais paliko „Google“ ir įsteigė „Odeo“ (2007 m. ją įsigijo „Sonic Mountain“). Visiškai neseniai jis atsistatydino iš „Twitter“ generalinio direktoriaus pareigų, todėl spėjama, kad netrukus pasaulį išvys naujas jo projektas.

Informacija parengta remiantis šaltiniu www.inc.com

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.