...

Verslo dovanos: kokios tendencijos šiemet

Verslas

2021.11.11

Autorius: Raminta Žalkauskaitė

Temos: .

Verslo dovanos: kokios tendencijos šiemet

A. Jasilionytė Asmeninio albumo nuotr.

Artėjant didžiosioms metų šventėms, įmonių atstovai suka galvas, ką dovanoti darbuotojams, partneriams ar klientams. Įvaizdžio konsultantė ir verslo etikos lektorė Alvyda Jasilionytė pataria, ką dovanoti, kas populiaru ir kas svarbu, renkant dovanas.

Dovanų tendencijos

Svarbiausi dalykai – dėmesingumas, pagarba ir dėkingumas. Juos išreiškiame rinkdami ir įteikdami dovanas. Dovana turi būti kokybiška, tvari ir vertinga emocine ar materialine prasme, ja parodome, kad mums asmuo rūpi, galvojame apie jį. „Jei mūsų biudžetas šiais metais neleidžia nieko brangesnio, tai gali būti ir pačių sukurtas atvirukas su nuoširdžiu palinkėjimu. Galime nupirkti dekoruotų kalėdinių meduolių ir gražiai supakuoti po vieną, du ar tris. 

Ne daiktas, kiekis ar jų piniginė vertė yra svarbiausia, o dėmesys ir nuoširdumas. Prieš dovanodami, pagalvokite apie asmenį: stebėkite ir matykite, klausykitės ir girdėkite. Tada žinosite, ko tam asmeniui reikia ar ko jis nori. Blogiausia, kai dovanos perkamos paskubomis ir įteikiamos be jokių palinkėjimų, tarsi perduodamas daiktas“, – sako specialistė.

Atsižvelkite į pomėgius

A. Jasilionytė rekomenduoja dovanas rinkti, atsižvelgiant į asmenį, jo pomėgius, ir, žinoma, ne paskutinę minutę. Jei tai įmonės dovana, ji gali būti vienoda visiems, tačiau turi būti naudinga. Šiuo metu populiarios dovanos, kurias galime vartoti: riešutai, džiovinti vaisiai, sūriai, vynas, užkandžiai, medus su įvairiais priedais ir pan. Tokio pobūdžio dovana tikrai bus suvartota ir tai nebus dar vienas nereikalingas daiktas. 

Gali būti su tiesioginiu darbu susijusios dovanos arba daiktai, kuriuos naudojame: įvairios techninės priemonės, pavyzdžiui, ausinės, taip pat masažuokliai, gertuvės, drėkinamieji kremai, nes nuo kompiuterių ekranų sausėja oda, ir pan. Visada reikia atsižvelgti į asmens pomėgius. Jei jis mėgsta keliauti, tiks pripučiama kelioninė pagalvė, akiniai, šlepetės, lengvas mažas lagaminas. Jei mėgsta degustuoti vynus, tiks degustacijos kuponas. Jei žinote, kad mėgsta skaityti, padovanokite dovanų kuponą knygoms įsigyti. Jei ką nors kuriate ar gaminate, tai ir dovanokite.

Dovanos darbuotojams

Vadovas gali dovanoti visiems vieną dovaną, pavyzdžiui, renginį arba tortą. Darbuotojams tiktų dovanoti bendrą dovaną vadovui nuo visų. Konsultantė sako, kad įmonėse galima dovanoti patyrimo dovanų krepšelį, pavyzdžiui, įmonė suplanuoja kažkokią sumą išleisti darbuotojų dovanoms, parenka keletą aktyvių pramogų, kainuojančių tą pačią sumą, užrašo pramogos pavadinimą ir kiekvienas gali išsirinkti, kurios pageidauja. Jei taip sudėtinga, surašykite ir leiskite išsitraukti, o jei nepatinka, pasikeisti su kitu. 

Sveikinant visą įmonę dovanojama pramoga turėtų tikti visos įmonės darbuotojams. Sveikinant kolegą, dovana turėtų atitikti jo pomėgius ar norus. Biure nereikėtų dovanoti kasdienio vartojimo daiktų, drabužių, kojinių, baltinių, nosinaičių, kvepalų, brangių papuošalų.

Jei dovanomis keičiatės tik skyriuose ar padaliniuose – tai taip pat smagu. Biure paprastai didelė darbuotojų kaita, tad žmonės gerai nepažįsta vieni kitų. Mielų niekučių dovanoti nereikėtų. Jei įstaigoje priimtina keisti dovanomis, sutarkite, už kokią sumą turėtų būti dovana (iki 5 ar 10 eurų). Pirkite tai, kas tiktų ir vyrui, ir moteriai. Svarbu patirti dovanojimo džiaugsmą ir Kalėdų šurmulio nuotaiką.

Dovanos klientams ir partneriams

Klientams ir partneriams taip pat tinka dovanoti tai, ką galima pasidalyti drauge: džiovintų vaisių, riešutų, šviežių vaisių ir uogų krepšelį, saldumynų, įvairių užkandžių ar sūrių rinkinį, arbatų rinkinį, maisto ruošimo drauge vakarėlį. Tai, kuo galėtų visi pasivaišinti.

„Dovanos gali būtų pakuojamos į popierių su jūsų įmonės logotipu, dažnai naudojami kalėdiniai maišeliai, bet jų prisikaupia daug ir jie yra išmetami. Galima sugalvoti, kaip kūrybiškai supakuoti, pavyzdžiui, nupirkti tapetų sienoms (likučiai prekybos centruose), kurie spalviškai tiktų jūsų įmonės logotipo spalvai, ir gražiai supakuoti. Jei tai per daug darbo ir laiko sąnaudų užimantis darbas, galite užrišti medžiagines dovanų juosteles. Taip pat galite kreiptis į dovanų pakuotojus ar dovanų meistrus“, – pataria įvaizdžio konsultantė ir verslo etikos lektorė A. Jasilionytė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.