...

Populiariausi vadovų mokymai

Verslas

2014.02.26

Autorius: Agnė Žilevičiūtė

Temos: , .

Populiariausi vadovų mokymai

Ar žinojote, kad net 70 % įmonės klimato priklauso nuo tiesioginio vadovo vadovavimo stiliaus? flick.rcom

Ar žinojote, kad net 70 % įmonės klimato priklauso nuo tiesioginio vadovo vadovavimo stiliaus, o geras klimatas pagerina iki 30 % verslo rezultatų? Nustebsite, bet vadovavimo reikia mokytis, kaip ir kitų dalykų. O kaip ir kur išmokti bei kaip patobulėti vadovavimo srityje, mus supažindins „TMD Partners“ partnerė, konsultantė Sandra Stankevičienė.

Ji džiaugiasi, kad Lietuvoje požiūris į savęs tobulinimą keičiasi ir vis daugiau žmonių kreipiasi norėdami išmokti ir rasti savo vadovavimo stilių, kuris padėtų pasiekti aukščiausius rezultatus.

„Dirbame pagal tai, ko organizacijai reikia, ir pagal tai, kokie yra vadovai, kokių dalykų jiems trūksta. Stengiamės, kad būtų vertinga ir naudinga. Vieni dalykai yra svarbesni ir populiaresni tarp naujų vadovų, kiti dalykai svarbesni ir populiaresni tarp patyrusių, ne vienų metų vadovavimo patirtį turinčių vadovų“, – apie mokymų principą kalba partnerė.

Vadovavimo pagrindų mokymai

Nauji vadovai pirmiausia turi sužinoti, kaip dirbti. „Svarbu tinkamai skirstyti užduotis ir kontroliuoti, kaip jos atliekamos. Taip pat svarbu suteikti žmonėms grįžtamąjį ryšį, daryti tai tam tikru periodiškumu. Svarbu nepamiršti ir motyvacijos darbuotojams, kurios mūsų organizacijose dar trūksta“, – įsitikinusi Sandra.

Jei norite būti geras vadovas, turite mokėti klasikines vadovavimo funkcijas, kurias atlikdami teisingai sutaupysite sau ir pavaldiniams laiko bei nervų ląstelių.

„Šių mokymų tikslas – kad išmoktumėte planavimo, organizavimo ir kontrolės. Išugdome, išlaviname pagrindinius įgūdžius, tokius kaip užduočių formulavimas, skirstymas, grįžtamasis ryšys, motyvavimas, ugdymas, komunikavimas tam tikrų dalykų“, – gero vadovavimo elementus dėsto S. Stankevičienė.

Žinokite, kad viena yra skaityti knygas ar straipsnius internete apie vadovavimą, o visai kas kita yra lavinti įgūdžius su profesionalais, nes per mokymus vadovai praktikuojasi, kaip daryti, elgtis, kada ir ką sakyti pavaldiniams.

Emocinės kompetencijos mokymai

Esate pagavęs save šaukiantį ant darbuotojų, sunku valdyti savo emocijas? Esate išmokę iš savo aukštesnio lygio vadovo suvaldyti situacijas pakeltu tonu? Tada šie mokymai kaip tik jums.

„Juose vadovai lavina savo gebėjimą valdyti emocijas. Nedaryti sprendimų emocingai, pažinti kitų žmonių emocijas. Jeigu organizacija nori keisti pakelto tono kultūrą, tada mes vadovus mokome, kaip pasakyti ramiau, bet pakankamai tvirtai, kad tai turėtų poveikį žmogui“, – mokymų esmę pristato partnerė.

Ugdymo („koučingo“) mokymai

Šie mokymai yra skirti jau patyrusiems vadovams. „Ši tema tapo labai populiari tarp organizacijų, kai jos nusprendžia, kad svarbu ugdyti žmonių kompetenciją. Augant ekonomikai organizacijos pradėjo sparčiau vystytis, klientai pradėjo labiau reikalauti kokybiškesnių paslaugų, todėl organizacijos turi auginti savo kompetenciją. Tai reiškia, kad vadovai turi mokėti ugdyti savo žmones tam, kad jie galėtų suteikti tokio lygio paslaugas, kokių reikia šiandienos klientams“, – sako pašnekovė.

Autentiškos lyderystės mokymai

Labai populiarėjantys mokymai tarp patyrusių vadovų, kurie turi savo vadovavimo stilių. Autentiškos lyderystės mokymuose yra rytietiško atsigręžimo į save ir vadybos elementų. Sandra įsitikinusi, kad „vadovas, kuris turi patirties, geriausius rezultatus pasieks, kai galės dirbti savitu, jam priimtinu būdu. Žmonėms, turintiems solidžią vadovavimo praktiką, sunku pasikeisti, laužyti tam tikrus savo įsitikinimus. Per daug metų jie yra atradę, ką moka daryti, kas pavyksta, kas nelabai, kokiu stiliumi vadovauja. Šie mokymai yra apie savo vadovavimo stiliaus supratimą, koks jis yra, kokios vertybės, nuostatos vyrauja, kokio stiliaus organizacijai tai tinka. Arba jei esate vadovas su savitu stiliumi didelėje organizacijoje, kur jūsų vadovas yra ne tokio pat stiliaus kaip jūs, kaip rasti kūrybinį būdą, kad toje organizacijoje dirbdamas galėtumėte būti savimi ir padaryti tai, ko organizacijai reikia“.

Jums suteikiama galimybė daug nuodugniau pažiūrėti į save, koks esate, kaip susiformavote ir kas jums atnešė sėkmę. Išsiaiškinę šiuos dalykus galėsite įvertinti, ar išnaudojate savo stipriąsias puses, kokias turite galimybes jas išnaudoti dar geriau.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.