Laimingesnis žmogus – geresnis darbuotojas
2013.01.30
Temos: Darbuotojai, Vadyba.
Sakoma, kad pirmos penkios dienos po savaitgalio yra sunkiausios, po to tampa žymiai lengviau. Neretai su tokia „motyvacija“ keliaujame į darbą. Tačiau yra daugybė būdų ne tik pasijusti laimingesniam, bet ir investuoti tą laimės jausmą į sėkmę bei gerą ūpą darbe.
Miego svarba
Kiek kartų teko stebėtis girdint žadintuvą, kai, rodos, visai neseniai užmigote? Jei penkis kartus per savaitę, jums itin aktualu išsimiegoti. Miegas yra tai, kuo prasideda ir baigiasi mūsų diena. Jam turi būti skiriama pakankamai laiko. Mažiausiai 8 valandos. Per šį laiką pailsės kūnas ir protas, todėl dieną jausitės žvalesni, laimingesni, bus lengviau išlaikyti dėmesį.
Nepamirškite pusryčių
Daugybė žmonių (ypač nepakankamai išsimiegojusių) sako, kad ryte valgyti visai nesinori. Tačiau papusryčiauti yra būtina. Tai suteiks energijos. Net jei ir atrodo, kad nesate alkanas, suvalgykite ką nors lengvo ir maistingo. Ilgainiui tai taps sveiku įpročiu, padėsiančiu būti produktyvesniam, energingesniam.
Jei pakankamai išsimiegojote, papusryčiavote ir spėjote išgerti puodelį rytinės kavos su kolegomis, malonus pašnekesys greičiausiai irgi pakėlė ūpą. Esate darbingiausioje darbo laiko stadijoje. Tad pradėkite nuo sudėtingesnių darbų. Kai darbo laikui artėjant į pabaigą energijos kiekis sumažės, streso nebekels sudėtingų darbų našta.
Nedirbkite pietų laiko sąskaita
Pietų pertrauka yra ne mažiau svarbi nei įprotis pusryčiauti, gerai išsimiegoti. Nors ir atrodo, kad atėmę šiek tiek laiko iš šios pertraukos ar visai ja nepasinaudoję padarysite daugiau darbų, neapsigaukite. Nepapietavę tuoj pradėsite justi energijos stygių, alkį, tikėtina, kad pradėsite galvoti, jog per darbus net neturite laiko pavalgyti. Bet ar tikrai taip? Užuot rizikavę susierzinti, pasimėgaukite pietumis bei galimybe valandėlę atsipalaiduoti kolegų kompanijoje.
Keliolika paskutinių darbo minučių skirkite rytojaus darbotvarkės planui
Tai padės kitą dieną pradėti nuo aiškiai užsibrėžtų darbų bei tikslų, tad nerimo nekels klausimas, ar nieko nepamiršote. Sistemingai suorganizuota darbotvarkė padės išvengti streso. Būtinai padarykite tą dar darbo vietoje ir, jei tik yra galimybė, darbo rūpesčių nesineškite namo. Griežtai atskyrę, kas yra darbas ir kas yra namai (bei poilsis po darbo), gyvensite visavertį gyvenimą, jausitės laimingi.
Darbdavys taip pat turi žinoti, kad laimingas žmogus yra geresnis darbuotojas. Jis taip pat turėtų pasirūpinti darbuotojų motyvacija. Atsižvelgiant į galimybes bei poreikį darbuotojų motyvacijos didinimo priemone gali tapti viskas: nuo žodinio paskatinimo iki priedo prie atlyginimo.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.