...

Kūrybingumo gyslelė duota ne kiekvienam

Verslas

2012.11.19

Autorius: Dario Malinowski

Temos: , .

Kūrybingumo gyslelė duota ne kiekvienam

Danguolė Bondarevienė Asmeninio archyvo nuotr.

Kokių gebėjimų reikia turėti norint tapti savo srities lyderiu? Pripažinta geriausia konditerė Danguolė Bondarevienė iš Klaipėdos įsitikinusi, kad reikia ne tik gerai išmanyti savo darbą, bet ir atsiduoti jam visa širdimi. Idėjų ir kruopštumo nestokojančios moters triūsas bei atsidavimas parodų centre „Litexpo“ vykusiame Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos organizuojamame „Talentų konkurse 2012“ buvo įvertinti net dviem aukso medaliais. Vienas įteiktas suteikiant garbingą geriausio Lietuvos konditerio titulą, kitas – už pirmą vietą vestuvinių tortų varžybose.

„Visada mėgau ką nors kepti saldaus“, – sako D. Bondarevienė, paklausta, kaip konditerija atsirado jos gyvenime. Dar besimokydama vidurinėje mokykloje būsima konditerė žinojo, kad baigusi dvylika klasių stos į Klaipėdos prekybos mokyklą, kur galės pasinerti į mėgstamos veiklos sūkurį ir tobulinti žinias. Šis sprendimas, kaip parodė laikas, buvo šūvis į dešimtuką.

Dveji metai prabėgo greitai ir net nespėjusi susivokti jauna moteris stovėjo su raudonu diplomu rankose naujo gyvenimo kelio pradžioje. „Džiaugiausi pati, džiaugėsi tėvai, net močiūtė Domicelė, garsi kaimo tortų kepėja, neslėpė džiaugsmo ašarų, kuriomis sutiko mano mažą didelę pergalę“, – dalijasi prisiminimais geriausia Lietuvos konditerė, kuri darbuojasi prekybos tinkle „Maxima“.

D. Bondarevienė neslepia, kad konditerio darbas yra be galo sunkus ir reikalauja ne tik didelės fizinės ištvermės, bet ir polėkio. Pasak konditerijos specialistės, gera kepimo technika neužtikrina sėkmės ir populiarumo. „Technikos galima išmokti, o štai kūrybiškumo gyslelė duota ne kiekvienam“, – įsitikinusi D. Bondarevienė.

„Geriausio Lietuvos konditerio 2012“ titulą pelniusi moteris, padedama asistentės Aušros Drebulytės, tiesiog pakerėjo tarptautinės konkurso komisijos narius. Konditerių dueto iš Klaipėdos specialiai konkursui iškepti tortai pelnė aukščiausius balus už pateikimą ir meniškumą.

Klaipedietės, paaukojusios konditerijai trisdešimt metų, teigimu, meniška prigimtis leidžia realizuoti drąsiausias idėjas. Vis dėlto D. Bondarevienė priduria, kad be saiko, lygiai kaip ir kantrybės bei kruopštumo, neįsivaizduoja gero konditerijos gaminio.

„Labai džiaugiuosi, kad per konkursą šalia buvo Aušra. Ji laiku sutramdė mano kūrybines ambicijas, – džiaugiasi savo srities profesionalė. – Kitaip mūsų kalėdiniai skanėstai nebūtų pelnę aukštų komisijos narių balų.“

Paklausta, ar tikėjosi garbingo apdovanojimo, D. Bondarevienė pabrėžia, kad „Talentų konkurse 2012“ laimėti du aukso medaliai buvo staigmena. „Tiesiog su meile darėme tai, ką mokame geriausiai“, – sako talentinga konditerė.

„Netikėta pergalė ne tik tapo geriausiu kasdienio darbo įvertinimu, bet ir užkėlė kartelę. Nuo šiol stengsiuosi į darbą įdėti dar daugiau šilumos ir meilės, be kurių joks tortas ar pyragas negali būti skanus“, – teigia prekybos tinklo „Maxima“ konditerijos specialistė.

Nors talentingos konditerės profesinį kelią žymi ir kiti svarbūs laimėjimai, D. Bogdanovienė teigia neketinanti mesti darbo ir atsiduoti nuosavai veiklai. Klaipėdietės manymu, konditerijos verslas yra sudėtinga sritis, turinti atitikti ne vieną reikalavimą. Be to, ji bijo, kad panašaus verslos plėtojimas Klaipėdoje nesulauktų tokios pat sėkmės kaip Kaune arba Vilniuje.

„Jaučiuosi be galo laiminga dabartiniame darbe, nes dievinu tai, ką darau, myliu žmones, kurie mane supa. Vienintelis dalykas, kurį noriu daryti, – dirbti su meile, be streso, su gera nuotaika, nes be jų skanūs ir gražūs tortai tiesiog neįmanomi“, – teigia geriausia Lietuvos konditerė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.