...

Kaip vadovauti protingiems žmonėms?

Verslas

2012.08.02

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: , .

Kaip vadovauti protingiems žmonėms?

Reikalingas išmintingas vadovas, kad talentai darniai skambėtų flickr.com nuotr.

Ką bendro turi radijo stotis ir įmonė, kurianti programinę įrangą. Iš pirmo žvilgsnio lyg ir nieko. Tačiau ir ten, ir ten dirba labai kūrybingi, talentingi žmonės. Regis, tik tokių įmonės ir teieško. Ar tikrai? Labai dažnai jie dar būna ir visiškai nepriklausomi, ekscentriški. Tada tvarkytis su jais jau tampa šiek tiek sunkiau. Štai kodėl dirbant su kūrybingomis asmenybėmis yra būtina ne tik suteikti joms pakankamai laisvės, bet ir nustatyti tam tikrus rėmus.

Šią elementarią tiesą įsisąmoninti ne visada būna taip paprasta. Labai dažnai į rašytojus, aktorius, muzikantus, dizainerius ar programuotojus žvelgiame su savotišku susižavėjimu. Mus pakeri jų laisva dvasia, talentas. Tačiau apsiriboti vien tokiu santykiu nėra labai protinga.

Talentas tikrai yra labai nuostabi savybė ir talentingus žmones reikia gerbti. Vyrauja nuomonė, kad kūrybiškumas kai kuriems žmonėms jau yra tarsi užkoduotas genetiškai, ir todėl juos būtina atitinkamai auklėti jau nuo mažų dienų. Tai nėra teisinga. Nedera talentingo žmogaus uždaryti į rėmus, reikalauti iš jo griežtos disciplinos. Kita vertus, negalima pulti ir į kitą kraštutinumą – elgtis su jais kaip su vaikais ir perdėtai rūpintis jais. Talentingi žmonės labiau už viską nori pagarbos ir supratimo.

Kūrybingi žmonės iš principo nemėgsta žaisti pagal taisykles ir dažnai jas sulaužo. Nepykite ant jų dėl to. Juk jeigu jie dirba gerai, tai koks skirtumas, kad patikėtas užduotis atlieka savaip? Be to, jie yra pakankamai dideli individualistai. Komandinis darbas retai būna kūrybingo žmogaus stiprioji pusė. Suteikite jam savą erdvę, kurioje jis galės nesivaržyti ir visiškai atsiskleisti.

Tačiau tuo pat metu tokie žmonės nori ir tam tikrų limitų. Jiems reikia žinoti iki kada būtent reikia atlikti patikėtą užduotį ir t.t. Tai žinodami jie gali disciplinuoti save ir tinkamai susikaupti darbui.

Visgi, ko gero, svarbiausia talentingų žmonių savybė yra ta, kad jie nuolat nori mokytis, tobulėti. Turite suteikti šansą jiems tai daryti. Vietas, kuriose šios galimybės negauna, jie tiesiog paliks. Tai jokia ne arogancija. Jie tiesiog nori dirbti darbą, kuris suteiktų šansą žengti pirmyn.

Atsiminkite: tinkamai elgiantis su protingais žmonėmis jie taps pačiais geriausiais bendradarbiais.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.