Franšizės registravimas
2020.12.27
Planuojame atsivežti prekės ženklą, kurį naudosime remiantis franšizės sutartimi. Tai sveiko maisto tinklas. Ar mes privalome registruoti šį prekės ženklą Lietuvoje kažkaip? Ar jis jau turi apimti šią geografinę lokaciją ir tai turi padaryti franšizės davėjas? Yra dar kokių privalomų registracijų?
Temos: Teisė, Verslo pradžia.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Kristina Vilkienė
Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja / Valstybinis patentų biuras
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja / Valstybinis patentų biuras
Publikavimo data: 2021-01-08 15:16
Sveiki. Prekių ženklui taikoma apsauga yra teritorinio pobūdžio, t.y. prekių ženklas saugomas ten, kur yra registruotas. Todėl patartina prekių ženklo...
Publikavimo data: 2021-01-08 15:16
Sveiki. Prekių ženklui taikoma apsauga yra teritorinio pobūdžio, t.y. prekių ženklas saugomas ten, kur yra registruotas. Todėl patartina prekių ženklo apsaugos klausimą visų pirma aptarti su franšizės davėju – ar konkretus ženklas turi apsaugą Lietuvoje ir jeigu neturi – aptarti ženklo apsaugos Lietuvoje strategiją. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad Prekių ženklų įstatymas numato, jog ženklo savininkas turi teisę užginčyti ženklo registraciją ir pareikalauti tokio ženklo registraciją panaikinti arba ženklą perregistruoti savo naudai, jeigu be jo sutikimo savininko atstovas ar kitas asmuo savo vardu padavė paraišką ženklui įregistruoti ir nepateikė tokius veiksmus pateisinančių įrodymų (41 straipsnis). Jeigu prekių ženklas yra registruotas Lietuvoje – aptarkite su franšizės davėju klausimą dėl šios sutarties registravimo. LR prekių ženklų įstatymo 27 straipsnis numato procedūrą licencinės sutarties registravimui Lietuvos Respublikos prekių ženklų registre. Licencinė sutartis gali, tačiau neprivalo būti registruojama (registracija reikalinga norint remtis licencinės sutarties sudarymo faktu prieš trečiuosius asmenis). Dėl franšizės sutarties registravimo – jeigu pastarosios sutarties nuostatos, susijusios su prekių ženklu, savo esme atitinka licencinę sutartį, taikomos licencinės sutarties registravimą reglamentuojančios Prekių ženklų įstatymo nuostatos. Todėl svarbu įvertinti ar franšizės sutartyje kalbama apie teisę naudoti konkrečiam subjektui priklausantį prekių ženklą sutartyje nurodytomis sąlygomis (licencija), ar kalbama apie teisių į prekių ženklą perdavimą. Pastaruoju atveju sutartį būtina registruoti, kadangi teisių į prekių ženklo perdavimas įsigalioja tik nuo jo registravimo Prekių ženklų registre.