Pasauliniame startuolių ekosistemos reitinge sužibėjo Kaunas
2019.04.29
Temos: Startuolis, Vadyba.
„StartupBlink Global“ 2019-ųjų tyrimų centro išleistame startuolių ekosistemos reitinge sėkmė nusišypsojo Lietuvos startuolių ekosistemai, kuri įvertinta kaip viena iš 20 geriausių bei pelnė 18 vietą. Šiame reitinge išskirtinai sužibėjo būtent Kaunas, kurio startuolių ekosistema pakilo į 114 vietą iš daugiau nei 1 tūkst. tyrime dalyvavusių viso pasaulio miestų.
Situacija gerėja
„StartupBlink“ yra pasaulinis startuolių ekosistemų žemėlapis, o „Startup Ecosystem Rankings Report 2019 by StartupBlink“ – antrasis tęstinio projekto tyrimas, tad galima stebėti pokytį, įvykusį per dvejus metus – nuo 2017 iki 2019 metų. Sudarant reitingą įvertinami trys pagrindiniai kriterijai: startuolių ekosistemoje veikiančių verslui skirtų institucijų skaičius, startuolių kokybė ir verslo aplinka bei jos kontekstas.
„Lietuva dabar užima 18 vietą ir patenka į 20 geriausių startuolių ekosistemų pasaulyje pagal „StartupBlink Ecosystem Rankings Report 2019“, kuris reitingavo 1 tūkst. miestų ir 100 šalių. Lietuva yra antra tarp Baltijos šalių, aplenkusi kaimyninę Latviją (užimančią 45 vietą) ir dar labiau priartėjusi prie lyderiaujančios Estijos (13)“, – pasakoja „StartupBlink“ turinio vadybininkė Rūta Slavinskaitė.
Pirmąją vietą reitinge pelnė Jungtinės Amerikos Valstijos, antrąją – Didžioji Britanija, trečiąją vietą užėmė Kanada. Toliau rikiuojasi tokios valstybės kaip Izraelis, Australija, Nyderlandai, Švedija, Šveicarija ir kitos. Greta Lietuvos reitinge įsitaisė Indija bei Pietų Korėja. Vertinant startuolių ekosistemos palankumą, mūsų šalis aplenkė ir tokias valstybes kaip Belgija, Naujoji Zelandija, Jungtiniai Arabų Emyratai ar Liuksemburgas.
Aukštyn šovė Kaunas
Palyginti su pirmuoju tyrimu, Kaunas šiais metais sužibėjo aplenkdamas net 350 miestų ir jų reitinge pakildamas į 114 vietą. Vilnius šių metų reitinge pasirodė kiek prasčiau ir nukrito per 15 pozicijų. Vis dėlto, R. Slavinskaitės teigimu, negalima sakyti, kad situacija šalies sostinėje smarkiai pablogėjo, tiesiog reitinge atsirado daugiau stiprių konkurentų.
„Šiemet Kaunas aplenkė net 350 miestų pasauliniame miestų reitinge. Bendradarbiaudami su Kauno savivaldybe, užpildėme informacijos spragas iš 2017 m. ir galėjome pateikti tikslesnę informaciją apie dabartinę Kauno startuolių ekosistemos būklę. Prie šio šuolio taip pat prisidėjo ir 2019 m. tyrimui naudoto algoritmo pakeitimai. Tiesa, Vilnius iš 70 vietos (2017 m.) pasauliniame miestų reitinge nukrito į 85 (2019 m.); taip nutiko dėl augančių miestų ekosistemų besivystančiuose regionuose, pavyzdžiui, Pietų Amerikoje. Tad Vilnius bei kiti Europos miestai 2019 m. reitinge užėmė žemesnes pozicijas nei 2017 m.“, – atskleidžia pašnekovė.
Pirmosios trys vietos reitinge išsidėstė gana nuspėjamai. Pirmoji vieta atiteko JAV įsikūrusiam bei startuolių gimtine vadinamam San Fransiskui, antroje vietoje liko Niujorkas, o trečią vietą užėmė Europos miestas, Didžiosios Britanijos sostinė Londonas. Kitų Baltijos šalių didieji miestai taip pat įvertinti. Rygai atiteko 100-oji pozicija ir tai vienintelis Latvijos miestas, patekęs į reitingą. Du didieji Estijos miestai išsidėstė gana dideliu skirtumu – Talinui atiteko 83 vieta, o Tartu pelnė 226 poziciją.
Ko trūksta Lietuvai?
R. Slavinskaitė pabrėžia, kad Lietuvai, norint stiprinti pozicijas šiame tarptautiniame reitinge, vertėtų dar daugiau dėmesio sutelkti į ekosistemos tobulinimą didžiuosiuose miestuose, bet nepamiršti ir mažųjų: „Kad Lietuva pakiltų bendrame reitinge, reikia stiprinti didžiųjų miestų – Vilniaus ir Kauno – startuolių ekosistemas, įkurti startuolių bendradarbystės centrus (angl. startup hubs) mažesniuose miestuose bei kurti stiprius startuolius.“
Išsamią „Startup Ecosystem Rankings Report 2019 by StartupBlink“ informaciją ir tyrimo rezultatus galite rasti čia.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.