...

Verslo pradžia kaimo vietovėje

Žinių bazė

2021.05.11

Sveiki, planuojame kurti verslą (ne žemės ūkio veikla) kaime, tam jau tvirtai apsisprendėme kurti UAB juridinį asmenį. Verslo idėja: pramogų parkas ir nesudėtingų atrakcionų organizavimas, eksploatavimas.

Iškilo šie klausimai: ar mes galime įkurti verslą nuosavoje sodyboje (juridinį asmenį registruoti sodybos adresu), kurią sudaro 8 arų namų valdos paskirties sklypas su gyvenamuoju pastatu (šiame name gyvenančių žmonių nėra registruota) ir 0,4 ha žemės ūkio paskirties sklypas. Šioje sodyboje planuotume restauruoti “tvartą”, kurį pritaikytume prekybai maistu (su šios veiklos leidimais kaip ir viską daugmaž žinome).

Bet ar įmanoma keisti senos sodybos žemės paskirtis į komercines? Ir ar pakeitus šias paskirtis atitiktume ne žemės ūkio veiklos kaimo vietovėse skatinimo subsidijos normoms?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Publikavimo data: 2021-06-15 11:30

Norint pakeisti žemės paskirtį, viskas priklauso nuo to, kur ta žemė yra: turi būti patvirtintas tos vietovės bendrasis planas. Jei...

Publikavimo data: 2021-06-15 11:30

Norint pakeisti žemės paskirtį, viskas priklauso nuo to, kur ta žemė yra: turi būti patvirtintas tos vietovės bendrasis planas. Jei norite pakeisti sklypo paskirtį, o būsima paskirtis atitinka bendrąjį planą, nereikia rengti jokio papildomo teritorijų planavimo dokumento. Tuo tikslu turite kreiptis į savivaldybės administracijos direktorių su prašymu pakeisti žemės sklypo paskirtį. Prie prašymo reikia pridėti žemės sklypo ir pastatų nuosavybės dokumento kopijas, žemės sklypo plano kopiją, statinių išdėstymo planą, ištrauką iš bendrojo plano ir kitus aktualius dokumentus (įgaliojimai, sutikimai ir t.t.). Savivaldybės administracija išnagrinės prašymą ir priims sprendimą dėl paskirties pakeitimo. Gautą sprendimą pateikus VĮ Registrų centrui bus pakeista žemės sklypo paskirtis. Dėl papildomų ir specifinių klausimų reiktų kreiptis į atitinkamos Savivaldybės administraciją. Į klausimą ar atitiktumėte Jūsų pasirinktos paramos priemonės reikalavimus gali atsakyti tik tos priemonės valdytojas, vadovaudamasis paramos teikimo taisyklėmis.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.