...

Reikalingi dokumentai verslo pradžiai

Žinių bazė

2020.10.23

Laba diena, noriu atidaryti įmonę ir mikroautobusu vežioti siuntinius Europoje (Ispanija, Lietuva, Skandinavijos šalys ir t. t.).
Nuo ko pradėti? Kokių dokumentų ir leidimų reikia? Ar įmonei galima nuomotis transportą vykdant tokią veiklą? Ačiū.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Edita Naidaitė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Publikavimo data: 2021-03-05 13:23

Pirmiausiai turite pasirinkti verslo formą. Visą informaciją apie verslo formas bei mokamus mokesčius galite rasti „Verslios Lietuvos” internetinėje svetainėje: https://...

Publikavimo data: 2021-03-05 13:23

Pirmiausiai turite pasirinkti verslo formą. Visą informaciją apie verslo formas bei mokamus mokesčius galite rasti „Verslios Lietuvos” internetinėje svetainėje: https:// www.verslilietuva.lt/verslauk/verslo-formos-ir-mokesciai/individuali-veikla-pagal- pazyma/. Šią veiklą galite vykdyti tiek su individualia veiklos pažyma, tiek su įsteigtu juridiniu asmeniu. Norėčiau pabrėžti, kad krovinių vežimas yra pakankamai rizikinga veikla, todėl siūlyčiau rinktis juridinį asmenį, kuris yra ribotos civilinės atsakomybės ir Jums nereikės rizikuoti asmeniniu turtu. Taip pat svarbu pagalvoti apie transporto priemonių, krovinių draudimus bei kitas su šia verslo forma susijusias rizikas. Licencija tokiai veiklai nereikalinga, nes Lietuvos Respublikos kelių transporto kodekso 8 straipsnyje nustatyta, kad tik kelių transporto priemonėmis, kurių bendroji masė su priekaba ar puspriekabe viršija 3,5 tonos, vežant krovinius už atlygį, būtina turėti nustatyta tvarka išduotą licenciją. Krovinių vežimo veiklą galite vykdyti ir su nuomotomis transporto priemonėmis, tačiau čia svarbi nuomos sutartis, kurioje būtų numatytos atsakomybės: tiek nuomininko, tiek nuomotojo.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.