...

Prekyba kava iš automobilio

Žinių bazė

2021.05.18

Norėčiau prekiauti kava iš automobilio viešose vietose (turguose, mugėse, vykstančiose šventėse visoje Lietuvoje), kokie reikalavimai ir kur įsigyti leidimą? Ačiū.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Egidija Žiedaitė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Publikavimo data: 2021-10-29 12:14

Kiekvieną naują ūkinę komercinę veiklą reikia pradėti nuo jos įteisinimo, nuo įregistravimo, pasirenkant fizinio ar juridinio asmens statusą. Šias procedūras...

Publikavimo data: 2021-10-29 12:14

Kiekvieną naują ūkinę komercinę veiklą reikia pradėti nuo jos įteisinimo, nuo įregistravimo, pasirenkant fizinio ar juridinio asmens statusą. Šias procedūras galite atlikti internetu VMI arba Registrų centro svetainėse. Kadangi Jūsų veikla būtų išvežamoji kavos prekyba, šią veiklą galite vykdyti turint tik verslo liudijimą, tačiau galite rinktis ir kitą teisinę formą. Nuo teisinės formos pasirinkimo priklauso mokesčiai, kuriuos turėsite mokėti. Plačiau apie verslo formas skaitykite čia: https://www.verslilietuva.lt/verslauk/verslo-formos-ir-mokesciai/verslo-liudijimo-ir-individualios-pazymos-palyginimas/ Pagrindinis leidimas, kurį turite gauti norint užsiimti kavos prekyba, yra Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas. Šį pažymėjimą išduoda Teritorinės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT). Prieš pateikiant prašymą reikia žinoti, kaip ketinate teikti paslaugas, kokiais įrenginiais bus tiekiama kava, kokios firmos aparatai, kaip bus įtaisomas kavos aparatas automobilyje ir t.t. Kuo detaliau žinosite, tuo geriau, nes lengviau ir greičiau galėsite gauti pažymėjimą. Rekomenduojame šiuo klausimu prieš pildant prašymą pasikonsultuoti su VMVT specialistais. Taip pat būtinai paminėkite, kur planuojate vykdyti veiklą, kad žadate pardavinėti savo kavą, kad tai bus pardavinėjama renginiuose ir kitose viešosiose vietose. Dar vienas svarbus leidimas, be kurio neturėtumėte teisės užsiimti prekyba viešosiose vietose ar renginių metu, yra leidimas prekiauti ir/ar teikti paslaugas viešosiose vietose. Šiuos leidimus išduoda savivaldybės, kuriose planuojate užsiimti kavos prekyba. Jei planuojate pardavinėti kavą ir renginių metu, svarbu paminėti, kad kartais šį leidimą išduoda renginių organizatoriai, kurie visiems renginio dalyviams patys gauna leidimus iš savivaldybės.

Ekspertai

Egidija Žiedaitė

Egidija Žiedaitė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.