...

Prekių pirkimas iš fizinio asmens

Žinių bazė

2013.01.31

1. Darau papuošalus, mezgu riešines. Ar galiu be jokio verslo liudijimo duoti prduotuvėms konsignacijos būdu pardauoti? Kiek žinau labai daug tokių mezgėjų duoda parduotuvėms, kurios iki 8000lt pajamų išmoka ir be jokio verslo liudijimo tik išrašo pinigų išmokėjimo kvitus, o jokio kvito neišrašo fizinis asmuo.
2.Ar taip imdama prekes įmonė, ar asmuo pagal verslo liudijima ar asmuo pagal individualią veiklą, turi deklaruoti kokią deklaraciją apie išmokėtas pajamas fiziniams asmenims? Jei turi tai kokią?
3.jeigu negaliu be liudijimo parduoti tai kokios rūšies kodą turiu pasirinkti tam liudijimui ir ar su tokiu liudijimu galėsiu parduoti įmonėms, individualia veikla užsiimančiam asmeniui ar su verslo liudijimu dirbančiam asmeniui?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-01-31 08:41

1. Jeigu Jūsų vykdomi sandoriai – ne vienkartinio pobūdžio, bet pasikartojantys (sudaromiems sandoriams būdingas tęstinumas ar atsikartojamumas), be to, jei...

Publikavimo data: 2013-01-31 08:41

1. Jeigu Jūsų vykdomi sandoriai – ne vienkartinio pobūdžio, bet pasikartojantys (sudaromiems sandoriams būdingas tęstinumas ar atsikartojamumas), be to, jei Jūs pati sprendžiate su savo vykdoma veikla susijusius klausimus (aiškus savarankiškumas), tada veikla turi būti vykdoma arba su verslo liudijimu, arba su verslo pažyma. Konsignacijos sutartis gali būti sudaroma, tačiau pagal sudarytą sutartį bet koks pinigų gavimas laikomas asmens pajamomis, todėl dar kartą pabrėžiu, kad šiuo atveju prekių teikėjas turėtų įsigyti arba verslo liudijimą, arba individualią veiklą vykdyti pagal pažymą.

2. Įmonė, išmokėjusi išmokų fiziniam asmeniui, veiklą vykdančiam arba pagal verslo liudijimą, arba pagal pažymą, pasibaigus mokestiniam laikotarpiui (kalendoriniams metams) iki vasario 01 dienos mokesčių administratoriui turi pateikti formą FR0471 „Gyventojams išmokėtų išmokų, pagal mokesčio mokėjimo tvarką priskiriamų B klasės pajamoms, pažyma“.

3. Pagal EVRK klasifikatorių nurodytų veiklų kodai:
3.1. Papuošalų kūrimas – 32.13.00 „Dirbtinės bižuterijos ir panašių dirbinių gamyba“;
3.2. Riešinių mezgimas – 14.19.00 „Kitų drabužių siuvimas ir drabužių priedų gamyba“.
Norint vykdyti tiek vieną, tiek kitą veiklą galima rinktis arba verslo liudijimą, arba individualią veiklą pagal pažymą. Tiek užsiimdami individualia veikla pagal verslo liudijimą, tiek pagal pažymą savo pagamintas prekes galėsite parduoti ir įmonėms, ir individualia veikla pagal verslo liudijimą užsiimančiam asmeniui ir individualia veikla pagal pažymą užsiimančiam asmeniui.
Tik atkreipiu dėmesį į tai, kad jei pasirinktumėte veiklą vykdyti pagal verslo liudijimą, savo pagamintų prekių negalite parduoti toms įmonėms, kurios užsiima tokia pačia veikla (t.y. papuošalų kūrimu ir riešinių mezgimu). Be to, iš individualios veiklos pagal verslo liudijimą pajamos iš įmonių turi būti mažesnės nei 15 500 Lt per mokestinį laikotarpį. Vadinasi, viršijus 15 500 litų sumą, visos iš juridinių asmenų gautos pajamos apmokestinamos kaip pajamos iš įregistruotos individualios veiklos (su pažyma), t. y. taikant 5 proc., o laisvųjų profesijų veikloms – 15 proc. pajamų mokesčio tarifą, ir atitinkamai leidžiant atimti su tomis pajamomis susijusias išlaidas.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.