...

Nuomos pajamos Lietuvoje gyvenant užsienyje

Žinių bazė

2022.01.03

Sveiki, aš gyvenu ir dirbu užsienyje (JK) ir norėčiau pirkti butą Vilniuje (galimai su paskola) ir tą butą nuomoti. Ar aš gerai suprantu, kad buto nuomai man užtektų nusipirkti verslo liudijimą (ir jokių papildomų mokesčių, kaip VSD, PSD ar PVM nebūtu, nes negyvenu Lietuvoje)? Ar kokia kita verslo forma yra geriau tokiai situacijai?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Diana Grapskytė

Verslo planavimo, finansinio verslo planavimo konsultantė, mentorė / MB "Pradėk verslą paprastai"

Publikavimo data: 2022-01-04 15:50

Lietuvoje mokesčiai už buto nuomą gali būti mokami dvejopai – su verslo liudijimu arba nuo gautų pajamų mokamas 15% GPM....

Publikavimo data: 2022-01-04 15:50

Lietuvoje mokesčiai už buto nuomą gali būti mokami dvejopai – su verslo liudijimu arba nuo gautų pajamų mokamas 15% GPM. Su verslo liudijimu jūs visus mokesčius sumokate iš karto. Pasirinkę mokėti GPM (gyventojų pajamų mokestį), mokesčius už praėjusius metus turėsite sumokėti metinių deklaracijų teikimo metu, iki gegužės 1 d. Svarbu atkreipti dėmesį, jog nuo 2019 m. žmonėms, kurių pajamos didesnės nei 136 344€, bus taikomas – 20% GPM. Pasižiūrėkite, kas jums labiau apsimoka: pasiskaičiuokite kokia kaina metams bus už verslo liudijimą: https://www.vmi.lt/evmi/verslo-liudijimu-skaiciuokle?p_p_id=business_license_calculator_WAR_EskisLiferayPortletsportlet&p_p_state=normal&p_p_mode=view&_business_license_calculator_WAR_EskisLiferayPortletsportlet_javax.portlet.action=calculate&_business_license_calculator_WAR_EskisLiferayPortletsportlet_jspPage=%2Fhtml%2Fbusiness_license_calculator%2Fview.jsp&p_p_lifecycle=0&lang=lt ar GPM 15% metų gale (nuo pajamų).

Ekspertai

Diana Grapskytė

Diana Grapskytė

Verslo planavimo, finansinio verslo planavimo konsultantė, mentorė / MB "Pradėk verslą paprastai"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.