...

Nuo ko reikėtų pradėti norint atidaryti įvairaus maisto produktų parduotuvę?

Žinių bazė

2013.03.09

Turiu idėją atidaryt įvairaus maisto parduotuvę, kurioje būtų prekiaujama įvairiais nealkoholiniais gėrimais, maisto produktais ir panašiai…. Taip pat galvoju atidaryti atskirą skyrių smulkios buitinės technikos, kurioje būtų įvairūs laidai, kištukai, USB laikmenos ir pan… Tačiau nežinau nuo ko pradėti, kur kreiptis? Kokių dokumentų reikia? Kaip pavadinti tokią veiklą ir koks turėtų būti pradinis įnašas užsiimant tokia veikla?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-03-09 18:27

Atsižvelgiant į Jūsų nurodytą veiklos rūšį pažymėtina, jog ši veikla gali būti vykdoma tiek įsteigiant juridinį asmenį, tiek jo nesteigiant....

Publikavimo data: 2013-03-09 18:27

Atsižvelgiant į Jūsų nurodytą veiklos rūšį pažymėtina, jog ši veikla gali būti vykdoma tiek įsteigiant juridinį asmenį, tiek jo nesteigiant. Nesteigiant juridinio asmens veiklą būtų galima vykdyti pagal individualios veiklos pažymą. Tuo tarpu renkantis, kokios teisinės formos juridinį asmenį pasirinkti, reikėtų įvertinti veiklos apimtį, kiek asmenų planuoja užsiimti šia veikla, veiklos pradžios kaštus, veiklos apskaitos reikalavimus, mokesčius ir kitas svarbias aplinkybes. Atsižvelgiant į aukščiau paminėtus kriterijus, Jūsų atveju, nusprendus steigti juridinį asmenį, rekomenduotina mažosios bendrijos teisinė forma.

Individuali veikla pagal pažymą vykdoma informavus Valstybinę mokesčių inspekciją apie tokią veiklą, pateikiant atitinkamos formos prašymą. Pagal individualios veiklos pažymą veiklą vykdantis asmuo gali sudaryti partnerystės sutartį su kitais asmenimis. Veiklos pradžios kaštai yra nedideli.

Mažosios bendrijos atveju veiklą kartu vykdyti gali ne daugiau kaip 10 fizinių asmenų, kurie patys aktyviai dalyvauja priimant sprendimus, nėra atsakingi savo turtu už neįvykdytas mažosios bendrijos prievoles. Mažosios bendrijos steigimas taip pat nereikalauja didelių kaštų, nes nėra reikalingas įstatinis kapitalas, kaip pavyzdžiui, uždarosios akcinės bendrovės steigimo atveju. Tačiau mažosios bendrijos steigimo dokumentus turi tvirtinti notaras, tada dokumentai dar turi būti registruojami Juridinių asmenų registre, o tai lemia papildomus kaštus.

Pažymėtina, kad maisto prekių parduotuvės veiklai taikomi Lietuvos higienos normoje HN 15:2005 „Maisto higiena“ nustatyti specialieji mažmeninės prekybos reikalavimai, kurių privalu laikytis. Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad Jūsų nurodytos veiklos vykdymui Jūs turėtumėte gauti maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, kurį išduoda atitinkama teritorinė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, jai pateikus reikalingus dokumentus. Specialių leidimų prekiauti smulkios buitinės technikos prekėmis nereikia.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.