...

Noriu pradėti dirbti aukle, pagal individualią veiklą su pažyma, kiek ir kokius mokesčius turėčiau mokėti?

Žinių bazė

2014.04.03

Noriu dirbti aukle pagal individualios veiklos pažymą vienoje šeimoje, pilną darbo dieną. Žadamas atlyginimas 1200lt.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Artūras Tukleris

Vyresnysis teisininkas / Advokatų kontora GLIMSTEDT

Publikavimo data: 2014-04-03 13:31

Jeigu yra pagrindas teigti, kad samdomas asmuo vykdo individualiąją veiklą, pavyzdžiui, asmuo yra savarankiškas vykdyti funkcijas, nėra susitarta dėl tęstinių...

Publikavimo data: 2014-04-03 13:31

Jeigu yra pagrindas teigti, kad samdomas asmuo vykdo individualiąją veiklą, pavyzdžiui, asmuo yra savarankiškas vykdyti funkcijas, nėra susitarta dėl tęstinių rūšiniais požymiais apibrėžtų darbo funkcijų vykdymo, konkretaus darbo grafiko, darbo laiko pradžios, pabaigos, nėra pavaldumo, griežtos darbo drausmės, jeigu samdomas asmuo individualiąją auklės veiklą vykdo ir su kitais asmenimis, galima būtų konstatuoti, kad asmeniui pakanka VMI įsigyti individualiosios veiklos pažymą ir šis asmuo nėra įdarbinamas pagal darbo sutartį.

Tokiu atveju samdomas asmuo pats privalės sumokėti GPM (5 %), PSD (9 %) bei VSD (28,5 %) įmokas. Asmeniui įsigijus verslo liudijimą, mokamas savivaldybių nustatytas fiksuoto dydžio GPM, 9 % minimalios mėnesinės algos dydžio mėnesio PSD ir 50 % bazinės pensijos dydžio VSD įmokos, kurios apskaičiuojamos proporcingai verslo liudijimo galiojimo laikotarpiui.

Atsižvelgiant į tarp samdančio asmens ir auklės susiklostančią teisinių santykių specifiką, kad tarp šalių iš esmės susiklosto lankstūs teisiniai santykiai, auklė dažniausiai samdoma pagal individualiosios veiklos pažymą arba verslo liudijimą kaip vykdanti individualiąją veiklą.

Ekspertai

Artūras Tukleris

Artūras Tukleris

Vyresnysis teisininkas / Advokatų kontora GLIMSTEDT

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.