...

Mobiliųjų telefono supirktuvė. Ko reikia norint įsikurti?

Žinių bazė

2014.04.24

Sveiki, norėčiau Vilniaus mieste įsikurti mobiliųjų telefonų supirktuvę? Ko man reikės? Ar tai turi būti kaip lombardas ar ne?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2014-04-24 10:14

Mobiliųjų telefonų supirkimo ir pardavimo veiklą Lietuvoje reglamentuoja Civilinis kodeksas bei Lietuvos Respublikos vyriausybės 2011 m. birželio 11 d. nutarimu...

Publikavimo data: 2014-04-24 10:14

Mobiliųjų telefonų supirkimo ir pardavimo veiklą Lietuvoje reglamentuoja Civilinis kodeksas bei Lietuvos Respublikos vyriausybės 2011 m. birželio 11 d. nutarimu Nr. 697 patvirtintos Mažmeninės prekybos taisyklės. Šiuose teisės aktuose specialūs reikalavimai gauti leidimus ar licencijas nenumatyti, todėl siekiant pradėti veiklą pakanka įsteigti juridinį asmenį arba įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą.

Kalbant apie tinkamiausios veiklos formos pasirinkimą, pirmiausia, vertėtų atsižvelgti į planuojamos vykdyti veiklos trukmę, apimtį ir pobūdį. Jeigu savo veikla užsiimsite tik tam tikrą laiko tarpą – patartina įsigyti verslo liudijimą. Tokiu atveju užtektų sumokėti fiksuotą mokestį ir nustatytą laikotarpį galėtumėte vykdyti savo veiklą. Kita verslo forma, nesteigiant juridinio asmens, yra individualios veiklos vykdymas pagal pažymą. Šiai veiklos formai būdingas tęstinumas, o mokesčiai yra mokami nuo veiklos pajamų pasibaigus mokestiniam laikotarpiui.

Nusprendę steigti juridinį asmenį, rinktis galėtumėte iš individualios įmonės, mažosios bendrijos arba uždarosios akcinės bendrovės. Apsispręsti, kurią iš šių juridinio asmens formų pasirinkti, galėtų padėti siekiamas turėti atsakomybės laipsnis. Individualios įmonės savininkas už savo prievoles atsako visu savo asmeniniu turtu, tuo tarpu mažosios bendrijos ir uždarosios akcinės bendrovės savininko atsakomybė ribota. Kita vertus, individualiai įmonei ir mažajai bendrijai taikoma supaprastinta buhalterinė apskaita. Vertėtų pažymėti, jog tinkamą veiklos formos pasirinkimą lemia įvairios aplinkybės – nuo planuojamos vykdyti veiklos trukmės, kapitalo dydžio iki mokesčių, atsakomybės ribų, darbuotojų samdymo.

Taigi vykdant nedidelės apimties ir riboto laikotarpio veiklą patartina nesteigiant juridinio asmens, renkantis individualią veiklą. Priešingu atveju, siūlytina rinktis steigti juridinį asmenį, o konkrečiau – mažąją bendriją, kadangi jos veiklai taikomos paprastesnės sąlygos. Dar kartą norėčiau pabrėžti, jog prieš pasirenkant veiklos formą, turėtumėte gerai išanalizuoti visas aplinkybes, ir, atsižvelgiant į savo siekiamus tikslus ir norus, nuspręsti, kokia veiklos forma yra tinkamiausia būtent Jums.

Mažmeninės prekybos taisyklėse nustatyti bendrieji reikalavimai norint verstis mažmenine prekyba Lietuvoje. Atkreiptinas dėmesys, kad šiose taisyklėse yra įtvirtinti tam tikri draudimai pardavėjui. Pavyzdžiui, draudžiama parduoti prekes, kurios nepaženklintos teisės aktų nustatyta tvarka, taip pat draudžiama prekiauti tomis prekėmis, kurių įsigijimas nepatvirtintas prekių įsigijimą patvirtinančiais dokumentais. Atsižvelgiant į tai, būtina mobiliųjų telefonų supirkimą įforminti apskaitos dokumentais.

Pažymėtina, kad vadovaujantis Mažmeninės prekybos taisyklėmis, mažmeninė prekyba naudotomis prekėmis leidžiama tik turgavietėse, specializuotose (tik naudotoms prekėms skirtose) parduotuvėse ar skyriuose ir savivaldybės tarybos ar jos įgalioto savivaldybės administracijos direktoriaus nustatytose viešosiose vietose, taip pat jeigu naudotomis prekėmis prekiaujama pagal nuotolines sutartis. Parduodant naudotus buitinius elektrotechnikos gaminius, elektros įrenginius, mechanizmus, vartotojui turi būti pateikta informacija apie kiekvienos prekės tinkamumą naudoti pagal paskirtį (nurodyta, kad prekė tinka naudoti pagal paskirtį, netinka naudoti pagal paskirtį, ją būtina taisyti (suremontuoti) ir panašiai), apie pakeitimus ir patobulinimus, jeigu jie atlikti. Informacija turi būti pateikiama raštu. Jeigu prekė tinka naudoti pagal paskirtį, vartotojui kartu su jo nusipirkta preke turi būti pateiktos gamintojo parengtos prekės naudojimo taisyklės (jeigu jų nėra, – pardavėjo parengtos ir patvirtintos prekės naudojimo taisyklės, kuriose turi būti nurodyti pagrindiniai saugaus ir tinkamo prekės naudojimo reikalavimai).

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.