...

Maisto produktų importas

Žinių bazė

2014.04.03

Planuojame pristatinėti maisto produktus į namus. Norime atsivežti kelis produktus iš Europos sąjungos narių – šviežią žuvį ir padažus. Pirmas klausimas, ar atsivežus tarkim pakuotę padažų, ar mums tuos produktus paženklinti kažkaip reikės? Užklijuoti tik išverstą sudėtį, gamintoją ir importuotoją? O galbūt tai nebūtina jeigu pristatome tiesiai žmonėms į namus, bet nepardavinėjame parduotuvėje?

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Regiono vadovė / Klauberg BALTICS

Publikavimo data: 2014-04-03 12:35

Maisto produktai, įvežti iš įvairių Europos Sąjungos šalių, nepriklausomai nuo to, kokiu būdu jie yra platinami, turi būti paženklinti Lietuvos...

Publikavimo data: 2014-04-03 12:35

Maisto produktai, įvežti iš įvairių Europos Sąjungos šalių, nepriklausomai nuo to, kokiu būdu jie yra platinami, turi būti paženklinti Lietuvos Respublikos įstatymų numatyta tvarka. 
Visiems maisto produktams yra taikomi bendrieji ženklinimo ir atsekamumo reikalavimai, kuriais vadovaujantis maisto produktų pakuotėje turi būti nurodytas produkto gamintojas, kilmės šalis, laikymo sąlygos, galiojimo laikas bei kita.

Skaitytojo atveju, pardavinėjant šviežią žuvį taip pat yra numatyti specialūs ženklinimo reikalavimai, tokie kaip žvejojimo ar žuvies auginimo regiono, jo komercinio pavadinimo nurodymas ant produkto pakuotės ir pan.

Pabrėžtina, kad produkto pardavimo būdas, t.y., prekyba parduotuvėje ar tiesioginis maisto pristatymas galutiniam vartotojui, nepanaikina pardavėjo pareigos tinkamai paženklinti maisto produktus. Skaitytojui rekomenduotina dėl detalesnės informacijos apie žuvies bei padažų ženklinimą kreiptis į Lietuvos Respublikos maisto ir veterinarijos tarnybos specialistus.

Ekspertai

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Regiono vadovė / Klauberg BALTICS

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.