...

Kokie reikalavimai patalpoms steigiant MB?

Žinių bazė

2021.01.15

Sveiki, noriu pasinaudoti savarankiško užimtumo rėmimo priemone ir įsteigti MB, kurioje vykdysiu veiklą aš pats, kitų darbuotojų nebus. Veiklos rūšis bus susijusi su metalo apdirbimu ir suvirinimu. Turiu patalpas, kurias reikia remontuoti, bet visų pirma norėčiau sužinoti, ar jose galima vykdyti tokią veiklą, kokie taikomi reikalavimai?
Turimos patalpos yra garažo paskirties, garažo boksas. Kur galėčiau kreiptis, kad sužinočiau daugiau apie tai?
Ačiū iš anksto.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Egidija Žiedaitė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Publikavimo data: 2021-04-06 13:36

Metalo apdirbimo ir suvirinimo veikla nėra licencijuojama, tačiau vykdant metalo apdirbimą kai kuriais atvejais reikalinga gauti TIPK (Taršos integruotos prevencijos...

Publikavimo data: 2021-04-06 13:36

Metalo apdirbimo ir suvirinimo veikla nėra licencijuojama, tačiau vykdant metalo apdirbimą kai kuriais atvejais reikalinga gauti TIPK (Taršos integruotos prevencijos kontrolės) leidimą. Veiklų ir įrenginių sąrašą kuriems būtinas TIPK leidimas rasite čia: http://www.tipk.lt/Kas%20privalo%20tureti%20TIPK.html. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos statybos įstatymo 40 str. 1 d. 1p. „Statinių naudotojai privalo naudoti statinį (jo patalpas) pagal paskirtį, išskyrus Vyriausybės nustatytus atvejus ir tvarką“. Tai reiškia, kad minimą metalo apdirbimo ir suvirinimo veiklą vykdyti galite tik gamybos ir pramonės paskirties pastatuose. Jūsų atveju – veikla garaže būtų leidžiama tuo atveju, jei pakeistumėte garažo paskirtį. Nekilnojamojo daikto kadastro duomenys keičiami nekilnojamojo daikto savininkui parengus patalpos ar pastato paskirties keitimo projektą ir gavus įgaliotų valstybės tarnautojų pritarimus raštu. Kartu su prašymu pakeisti nekilnojamojo daikto kadastro duomenis, po paskirties pakeitimo, registrų centrui turi būti pateikta matininkų parengta atnaujinta kadastro duomenų byla ir paskirties pakeitimą patvirtinantys dokumentai. Kadangi planuojama atlikti remonto darbus, nekilnojamojo turto registro tvarkytojui turi būti pateikta savininko surašyta deklaracija apie statybos užbaigimą/paskirties pakeitimą, kaip nustatyta Statybos įstatymo 28 straipsnio 4 dalyje: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.26250/BGKSJeKbpF.

Ekspertai

Egidija Žiedaitė

Egidija Žiedaitė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.