...

Kokia veiklos formą patartumėte įregistruoti, norint vykdyti prekybą statybinėmis medžiagomis?

Žinių bazė

2014.04.15

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2014-04-15 13:37

Prekyba statybinėmis medžiagomis galima užsiimti tiek įsteigus juridinį asmenį, tiek vykdant individualią veiklą, t. y. nesteigiant juridinio asmens. Nusprendus steigti...

Publikavimo data: 2014-04-15 13:37

Prekyba statybinėmis medžiagomis galima užsiimti tiek įsteigus juridinį asmenį, tiek vykdant individualią veiklą, t. y. nesteigiant juridinio asmens.

Nusprendus steigti juridinį asmenį, būtų galima steigti mažąją bendriją, individualią įmonę, uždarąją akcinę bendrovę ir kt. Nusprendus veikti individuliai, galima veikti pagal individualios veiklos pažymą, pasirinkus EVRK klasę 47.52 (statybinių medžiagų mažmeninė prekyba).

Padėti apsispręsti, kokią verslo formą pasirinkti norimai vykdyti veiklai, gali keletas aplinkybių, tokių kaip planuojamos vykdyti veiklos pobūdis, turimo kapitalo dydis, mokėtinų mokesčių dydis, atsakomybės laipsnis ir kt. Individualios veiklos vykdymas pagal pažymą yra paprastesnis būdas pradėti savo verslą. Norėdami verstis veikla šiuo būdu, turėtumėte apie tai informuoti savo nuolatinės gyvenamosios vietos apskrities valstybinę mokesčių inspekciją. Už individualios veiklos vykdymą pagal pažymą mokamas gyventojų pajamų mokestis, kurio įmokos sumokamos metams pasibaigus nuo gautų (uždirbtų) apmokestinamųjų pajamų.

Jeigu savo veiklą vykdyti nuspręstumėte steigdami juridinį asmenį, jo formą pasirinkti galėtų padėti siekiamas turėti atsakomybės laipsnis. Individualios įmonės savininkas už prievoles atsako visu savo asmeniniu turtu, tuo tarpu mažosios bendrijos ir uždarosios akcinės bendrovės savininko atsakomybė ribota. Kita vertus, individualiai įmonei taikoma supaprastinta buhalterinė apskaita. Vertėtų akcentuoti, jog tinkamą veiklos formos pasirinkimą lemia įvairios aplinkybės – nuo planuojamos vykdyti veiklos trukmės, kapitalo dydžio iki mokesčių, atsakomybės ribų, darbuotojų samdymo. Vienareikšmiškai patarti, kurią verslo formą pasirinkti, nežinant visų planuojamos vykdyti veiklos aplinkybių, yra sudėtinga. Taigi tik atidžiai išanalizavę planuojamos vykdyti veiklos aspektus, tokius kaip ketinamas prisiimti rizikas, planuojamų investicijų ir mokėtinų mokesčių dydį bei kita, galėtumėte pasirinkti sau patraukliausią verslo formą.

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.