Kaip tinkamai pasirinkti veiklos formą?
2014.05.01
Norėčiau užsiimti tarpininkavimu, tarp užsakovo ir gamintojo.
Pagal kliento poreikį rasti geriausią gamintoją, užtikrinti, kad kokybiškai pagamintas produktas pasiektų užsakovą.
Galvoju apie IĮ, bet nesu tikra ar tai geriausias pasirinkimas?
Svarbu, kad būtų paprasta ir aiški buhalterinė apskaita.
Temos: Teisė, Verslo pradžia.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Paulius Putrimas
Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”
Publikavimo data: 2014-05-01 22:51
Jūsų norima veikla galima užsiimti tiek įsteigus individualią įmonę, tiek ir kitos formos juridinius asmenis. Padėti apsispręsti, kokią verslo formą...
Publikavimo data: 2014-05-01 22:51
Jūsų norima veikla galima užsiimti tiek įsteigus individualią įmonę, tiek ir kitos formos juridinius asmenis. Padėti apsispręsti, kokią verslo formą pasirinkti norimai vykdyti veiklai, gali keletas aplinkybių, tokių kaip planuojamos vykdyti veiklos pobūdis, turimo kapitalo dydis, mokėtinų mokesčių dydis, atsakomybės laipsnis ir kt.
Kalbant apie individualią įmonę, verta paminėti, kad toks juridinis asmuo yra neribotos civilinės atsakomybės, kas reiškia, kad individualios įmonės savininkas už šios prievoles gali atsakyti savo turtu. Taip pat individualios įmonės savininku gali būti tik vienas asmuo, t.y. toks juridinis asmuo negali būti steigiamas su partneriais. Kita vertus, individualiai įmonei taikoma supaprastinta buhalterinė apskaita. Taip pat paprasta iš tokios įmonės išsiimti pelną, kurį galima naudoti privačioms reikmėms. Individualiai įmonei taikomi sąlyginai mažesni mokesčiai: jei vidutinis darbuotojų skaičius neviršija 10 žmonių ir mokestinio laikotarpio pajamos neviršija 1 000 000 Lt, taikomas lengvatinis 5% pelno mokesčio tarifas vietoje įprasto 15% tarifo; 15 % gyventojų pajamų mokestis.
Kalbant apie uždarąją akcinę bendrovę reikia pažymėti, kad šios juridinės formos asmuo yra ribotos civilinės atsakomybės, kurio savininkai už šio asmens prievoles savo turtu neatsako. Taip pat tokį juridinį asmenį galima steigti kartu su partneriais. Šios juridinio asmens formos trūkumai yra pakankami didelis įstatinis kapitalas – 2500 EUR, o bendrovės pelną pasiskirstyti galima tik per dividentus. Taip pat sąlyginai didesni mokesčiai: 20 procentų gyventojų pajamų mokestis, pelno mokesčiui taikomos tokios pačios lengvatos kaip ir individualiai įmonei.
Taigi, pradedant Jūsų minėtą verslą ir norint vesti paprastą ir aiškią buhalterinę apskaitą, individualios įmonės pasirinkimas verslo pradžiai būtų tinkamiausias pasirinkimas, nes norint įsteigti individualią įmonę yra nereikalingas įstatinis kapitalas ir tokiai juridinio asmens teisinei formai yra taikoma supaprastinta apskaita. Tačiau būtina pabrėžti, kad tokios formos juridinio asmens savininkas už šio prievoles atsako savo turtu. Pažymėtina, kad pradėjus verslą ir nebenorint prisiimti įvairių rizikų, individualią imonę bus galima pertvarkyti į uždarąją akcinę bendrovę.