Kaip pardavinėti savo prekes

Žinių bazė

2020.05.11

Man 16 metų. Planuoju pardavinėti konspektus moksleiviams savo sukurtoje internetinės svetainės platformoje. Tai būtų nedidelė apyvarta, dirbčiau viena, laisvu tvarkaraščiu. Koks būtų pigiausias būdas vykdyti tokią veiklą oficialiai? Kokie būtų mokesčiai? Nuo ko turėčiau pradėti, ką daryti?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2020-05-28 11:20

Prekiauti konspektais interneto svetainėje galėtumėte įregistravus individualią veiklą pagal pažymą. Pradėjus vykdyti veiklą, ne vėliau, kaip veiklos vykdymo pradžios dieną,...

Publikavimo data: 2020-05-28 11:20

Prekiauti konspektais interneto svetainėje galėtumėte įregistravus individualią veiklą pagal pažymą. Pradėjus vykdyti veiklą, ne vėliau, kaip veiklos vykdymo pradžios dieną, Valstybinei mokesčių inspekcijai (toliau – VMI) reikia pateikti užpildytą Fizinio asmens prašymo įregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą REG812 formą (toliau – Prašymas). Prašymą patogiausia pateikti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt prisijungus (naudojantis elektroninės bankininkystės paslaugomis, VMI išduotomis prisijungimo priemonėmis ar el. parašu) prie asmeninės mokesčių mokėtojo erdvės Mano VMI. Nepilnamečiai, sulaukę 14 metų, įgyja teisę sudaryti bet kokius sandorius turėdami tėvų arba rūpintojų sutikimą (Civilinio kodekso nuostatos). Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu Jums yra 16 metų, savarankišką individualią veiklą galite įregistruoti tik turint vieno iš tėvų (įtėvių, rūpintojų) rašytinį sutikimą. Vykdant individualią veiklą pagal pažymą reikia mokėti gyventojų pajamų mokestį, sveikatos draudimo (toliau – PSD) ir valstybinio socialinio draudimo (toliau – VSD) įmokas. Pajamų mokesčio dydį bei PSD ir VSD įmokas galite apskaičiuoti savarankiškai, naudojantis VMI interneto svetainėje esančia skaičiuokle: www.vmi.lt > Gyventojams > Skaičiuoklės > Individualios veiklos skaičiuoklė. Informacija apie individualią veiklą vykdančio gyventojo mokestines prievoles (individualios veiklos įregistravimą, buhalterinę apskaitą, pajamų apmokestinimą, deklaravimą ir kt.) skelbiama VMI interneto svetainės www.vmi.lt skyrelyje Gyventojams > Konsultacinės medžiagos katalogas > Gyventojų pajamų mokestis > Individuali veikla pagal pažymą.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.